Jump to content

Kingston HyperX Cloud czy Creative Aurvana Live!

azhi
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Zamierzam kupić słuchawki do komputera. Głównie do muzyki i gier.

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

Creative Aurvana Live! 

Kingston HyperX Cloud (KHX-H3CL/WR)

Mikrofon nie jest wymagany, więc nie jest on argumentem, jednak nie mogę się zdecydować które są lepsze. liczę na Wasza pomoc :) Z góry dzięki

Z podanych osobiście wybrałbym chyba HypeXy, ale duże znaczenie w tej kwestii mają preferencje. Obie pary to udane słuchawki, które jednak grają w trochę inny sposób: Kingstony to granie typu V, a więc z podbitymi skrajami, a CALe są bardziej wyrównane - chociaż w mojej opinii mają trochę wypchnięty bas.

W tym wypadku wybór konkretnego modelu powinien zależeć od tego jakie granie lubimy.

Ciężko mi powiedziec jakie lubie granie, nie znam sie na tym az tak bo nigdy nie porownywalem. Aktualnie siedze na Creative Alpha Tactic 3d

jeszcze zaznaczę że podłączam to pod zintegrowaną kartę w PC.

Czytałem to już lilka razy, i właściwie to stamtąd tu trafiłem. 

22 hours ago, EvilKillaruna said:

22 hours ago, EvilKillaruna said:

Wg. polecanych są słuchawki ISK HD9999 ktore są klonem Akg k271 mk2 (za 500zl) i sluchawlki Akg k240 studio (cena ok. 300 zl) i teraz pytanie, które są "lepsze" Isk czy akg240?

Dodam ze ocena wg. Polecanuch to ISK 10 9 10 10 a AKG 240S 10 8 8 7. Co juz zupelnie mnie zgubiło.

Edited by azhi

Klonem konstrukcji, nie dźwiękowo (zupełnie inne przetworniki). Tak samo pod ocenami w praktycznie każdej recenzji jest wyraźny dopisek, że mają one zastosowanie w danej klasie cenowej. Ocena 10 przyznana słuchawkom kosztującym 40 zł nie będzie się równała takiej samej u słuchawek za 18 000 zł. Tak samo kompletnie pominął Pan fakt, że recenzja tyczy się droższego wariantu K240 z dodatkowym wyposażeniem, którego model Studio nie posiada. Proszę mi wybaczyć, ale obawiam się tym samym, że konsternacja przy wyborze sprowadza się do prostego czytania ze zrozumieniem zawartych na blogu treści.

11 minutes ago, EvilKillaruna said:

Klonem konstrukcji, nie dźwiękowo (zupełnie inne przetworniki). Tak samo pod ocenami w praktycznie każdej recenzji jest wyraźny dopisek, że mają one zastosowanie w danej klasie cenowej. Ocena 10 przyznana słuchawkom kosztującym 40 zł nie będzie się równała takiej samej u słuchawek za 18 000 zł. Tak samo kompletnie pominął Pan fakt, że recenzja tyczy się droższego wariantu K240 z dodatkowym wyposażeniem, którego model Studio nie posiada. Proszę mi wybaczyć, ale obawiam się tym samym, że konsternacja przy wyborze sprowadza się do prostego czytania ze zrozumieniem zawartych na blogu treści.

Przegapiłem dopisek o tym, że ocena jest w danej klasie.  Co rozjasnia kwestie ocen. 

Co do klonowanie to zrozumiałem ze jest to tez klon ze wzgledu na brzmienie.

Co do akg 240s i 240.mk2 to rozumiem ze roznia sie tylko dodatkowym wyposażeniem? Same słuchawki sa te same? 

Konsternacja nadal pozostała pomimo wyjas ie ia tych kwestii

Dokładnie tak. Oceny jakie znajdują się na końcu są jedynie pewnym odzwierciedleniem moich subiektywnych odczuć i wcale nie muszą przekreślać jakieś pary, są jednak stricte uzależnione od klasy i progu cenowego recenzowanego urządzenia.

3 minutes ago, azhi said:

Co do klonowanie to zrozumiałem ze jest to tez klon ze wzgledu na brzmienie

Nie i bardzo czytelnie opisałem to w recenzji ISKów, poświęcając nawet specjalnie dodatkowy czas na opisanie porównania z modelem K271 MKII. Nie wspominając o tym, że oba produkty mają swoje niezależne recenzje, więc z racji tego, że jestem autorem wszystkich znajdujących się na blogu, porównania oraz interpretacje powinny być zadaniem ułatwionym.

4 minutes ago, azhi said:

Co do akg 240s i 240.mk2 to rozumiem ze roznia sie tylko dodatkowym wyposażeniem? Same słuchawki sa te same? 

Pisałem o tym nawet w Polecanych, które podobno czytał Pan kilka razy.

5 minutes ago, azhi said:

Konsternacja nadal pozostała pomimo wyjas ie ia tych kwestii

Niektórzy użytkownicy robią tak, że kupują np. obie (tudzież wszystkie ich interesujące) pary i po prostu zostawiają sobie tą, która gra najlepiej, resztę oddając w terminie 14 dni w stanie idealnym do sklepu. Jeśli są tak ogromne problemy z treściami które publikuję na blogu, prócz rezygnacji z zakupu lub rzutu monetą pozostaje tylko taka opcja.