Jump to content

Z dobrym pozycjonowaniem do ~200zł


zanatos
 Share

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję słuchawek [typ zamknięty, pół otwarty) z dobrym pozycjonowaniem. Jestem fanem gry Cs GO i szukam dobrej pozycji pod moją kartę muzyczną AIM SC8000. Prócz pozycjonowania ważnym elementem gry jest nasłuchiwanie dźwięków takich jak odgłos chodzenia, zmiany magazynka, zoom broni itp. --->click pod linkiem znajdą państwo opis dźwięków i ich częstotliwości w grze. 

Z góry dziękuję wszystkim dobrym duszą za poświęcony czas i chęci.

Pozdrawiam serdecznie.
 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

na pewno powinien Pan poszukać, jeśli tylko otoczenie na to pozwala, słuchawek otwartych, aby cieszyć się dużą sceną, ponieważ to właśnie ona zdecyduje o tym czy i kiedy usłyszy Pan dany dźwięk z odpowiedniej strony.

Subiektywnie polecę AKG K514 MKII, pozycja warta sprawdzenia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Panu na szybką odpowiedź i sugestie o otwartych słuchawkach. Proszę mi powiedzieć jak ma się sprawa z dźwiękami na rożnych częstotliwościach, co ma największy wpływ [słuchawki, karta, ustawienia equalizera] na ich wyraźne odwzorowanie, brzmienie w grze? Najbardziej mi zależy na dźwiękach które są opisane w pierwszym poście. Co do samej proponowanej pozycji wyczytałem ze ma impedancje na poziomie 32om a z tego co się orientuje karta muzyczna SC8000 ma wbudowany wzmacniacz i tu nasuwa mi się pytanie czy słuchawki wykorzystają 100% potencjału karty jeśli chodzi o wzmocnienie?  

Z góry przepraszam za moje nieudolne słownictwo w tematyce audio.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że pomocne może okazać się Kompendium: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/ gdyż pyta Pan o bardzo ogólne pojęcia dotyczące reprodukcji dźwięku. Ich nieznajomość w żaden sposób nie jest dla Pana ujmą, po prostu nie interesuje się Pan taką tematyką, to i trudności w komunikacji są tu jak najbardziej zrozumiałe. 

W przypadku nacisku na pozycjonowanie zastanowiłbym się albo nad używanymi modelami z serii K240 z przetwornikami 55 Ohm, albo Superluxami HD668B. 

Z potencjałem raczej powinien Pan patrzeć w drugą stronę, tj. czy karta pozwoli na osiągnięcie 100% potencjału sonicznego. Wzmocnienie jest tylko jednym z elementów służących do poprawnej pracy modeli o wyższych wymaganiach prądowych. Mając SC8000, spokojnie może Pan nabywać sporą gamę modeli o wyraźnie wyższych wymaganiach. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...