Jump to content

Z dobrym pozycjonowaniem do ~200zł

zanatos
 Share

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję słuchawek [typ zamknięty, pół otwarty) z dobrym pozycjonowaniem. Jestem fanem gry Cs GO i szukam dobrej pozycji pod moją kartę muzyczną AIM SC8000. Prócz pozycjonowania ważnym elementem gry jest nasłuchiwanie dźwięków takich jak odgłos chodzenia, zmiany magazynka, zoom broni itp. --->click pod linkiem znajdą państwo opis dźwięków i ich częstotliwości w grze. 

Z góry dziękuję wszystkim dobrym duszą za poświęcony czas i chęci.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

na pewno powinien Pan poszukać, jeśli tylko otoczenie na to pozwala, słuchawek otwartych, aby cieszyć się dużą sceną, ponieważ to właśnie ona zdecyduje o tym czy i kiedy usłyszy Pan dany dźwięk z odpowiedniej strony.

Subiektywnie polecę AKG K514 MKII, pozycja warta sprawdzenia.

• Upvote 1

Bardzo dziękuję Panu na szybką odpowiedź i sugestie o otwartych słuchawkach. Proszę mi powiedzieć jak ma się sprawa z dźwiękami na rożnych częstotliwościach, co ma największy wpływ [słuchawki, karta, ustawienia equalizera] na ich wyraźne odwzorowanie, brzmienie w grze? Najbardziej mi zależy na dźwiękach które są opisane w pierwszym poście. Co do samej proponowanej pozycji wyczytałem ze ma impedancje na poziomie 32om a z tego co się orientuje karta muzyczna SC8000 ma wbudowany wzmacniacz i tu nasuwa mi się pytanie czy słuchawki wykorzystają 100% potencjału karty jeśli chodzi o wzmocnienie?  

Z góry przepraszam za moje nieudolne słownictwo w tematyce audio.

Wydaje mi się, że pomocne może okazać się Kompendium: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/ gdyż pyta Pan o bardzo ogólne pojęcia dotyczące reprodukcji dźwięku. Ich nieznajomość w żaden sposób nie jest dla Pana ujmą, po prostu nie interesuje się Pan taką tematyką, to i trudności w komunikacji są tu jak najbardziej zrozumiałe. 

W przypadku nacisku na pozycjonowanie zastanowiłbym się albo nad używanymi modelami z serii K240 z przetwornikami 55 Ohm, albo Superluxami HD668B. 

Z potencjałem raczej powinien Pan patrzeć w drugą stronę, tj. czy karta pozwoli na osiągnięcie 100% potencjału sonicznego. Wzmocnienie jest tylko jednym z elementów służących do poprawnej pracy modeli o wyższych wymaganiach prądowych. Mając SC8000, spokojnie może Pan nabywać sporą gamę modeli o wyraźnie wyższych wymaganiach. 

• Upvote 1