Jump to content

Logitech Z-5450


Recommended Posts

Witam!

 

Mam nadzieję, że zadając to pytanie nie łamie żadnych zasad, ale po przejrzeniu kilku stron z googla nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem Logitech Z-5450. Chce go podłączyć pod pod mojego staruszka PC, poprzez zwykłą starą kartę zintegrowaną, mam jeszcze stareńkiego sound blastera, ale myślę, że jakość jest podobna. I tu nasuwa się pytanie, czy ten zestaw potrzebuję czegoś, żeby go napędzać, tak jak lepsze słuchawki? Czy dołączony panel sterujący jest również swego rodzaju kartą dźwiękowa i on się tym zajmuje. Widze na obudowie, że jest rozpisany szereg funkcji dodatkowych jak THX czy inne, dlatego zastanawiam się czy jeśli odpowiedź na poprzednie pytanie brzmi tak to czy nie warto było by również podpiąć do tego panelku również moje słuchawki HyperX Cloud 1?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Witam,

W przypadku wszelkiej maści głośników aktywnych każdy sprzęt podłączany pod taki zestaw pełni rolę tylko i wyłącznie nadajnika sygnału. Nie pełni on funkcji wzmacniających. Tym zajmuje się wbudowana w głośniki sekcja wzmacniająco-zasilająca. Jeśli głośniki są wyposażone w jakiś własny panel sterujący, nie jest to karta dźwiękowa, a raczej wyprowadzenie sygnału trafiającego do głośników w formie takiej, aby można było podłączyć pod niego także i słuchawki. Może mieć on parametry lepsze niż układ integrowany i dawać lepsze efekty, ale to już pozostaje w ocenie samego użytkownika.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...