Jump to content

Encore RockMaster OE

kamil79123
 Share

Recommended Posts

Witam,

dziś przyszły do mnie wyczekiwane Encore RockMaster OE. Od razu wziąłem się do testów i mam następujące spostrzeżenia:

- jakość wykonania - pałąk wydaje się być niezbyt dobrej jakości, po dotyku mogę stwierdzić, że to tani plastik (przynajmniej na krawędziach); reszta została wykonanie świetnie;

- obydwie pary nauszników są super wygodne i przyjemne dla ucha;

No i teraz się zaczyna kwestia dźwięku. Słuchawki grają super, jednak moim skromnym zdaniem brakuję im trochę rytmiki i ilości basu. Jeśli chodzi o scenę, jest zadowalająca, czystość dźwięku też, ale ten bas średnio mi podchodzi. Czy mogę to jakoś poprawić na przykład jakimś EQ? Słyszałem też, że te słuchawki mają po prostu słabej jakości kabel - dlatego od razu zamówiłem  Cordial CFS 1.5 WW - czy kabel jednak coś zmieni? 

Przepraszam za chaotyczność, ale jeśli chodzi o opisanie dźwięku.. No sami wiecie :P

Słuchawki są mega podatne na jakiekolwiek equalizery. Możesz suwaki od niskich częstotliwości (tak się to nazywa?) przesunąć na maxa w górę, a ubytkach na reszcie pasm aż takich nie odczujesz, mimo że basu przybędzie (subiektywne odczucia). Aczkolwiek to nadal nie to samo co może ci zaoferować karta dźwiękowa czy DAC. E10k z swoim "bass boost" powinno dać tu radę. Kabel zmieni tyle co jest napisane w recenzji - separacja instrumentów będzie lepsza. Warto chyba zmienić, chociażby ze względu na długość - 1 metr w oryginale to zdecydowanie za mało żeby podpiąć gdziekolwiek dalej niż do wzmacniacza na skraju biurka i używać je komfortowo.

• Upvote 1

On 1.04.2017 at 5:03 PM, Jacob said:

Słuchawki są mega podatne na jakiekolwiek equalizery. Możesz suwaki od niskich częstotliwości (tak się to nazywa?) przesunąć na maxa w górę, a ubytkach na reszcie pasm aż takich nie odczujesz, mimo że basu przybędzie (subiektywne odczucia). Aczkolwiek to nadal nie to samo co może ci zaoferować karta dźwiękowa czy DAC. E10k z swoim "bass boost" powinno dać tu radę. Kabel zmieni tyle co jest napisane w recenzji - separacja instrumentów będzie lepsza. Warto chyba zmienić, chociażby ze względu na długość - 1 metr w oryginale to zdecydowanie za mało żeby podpiąć gdziekolwiek dalej niż do wzmacniacza na skraju biurka i używać je komfortowo.

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Właśnie przyszedł do mnie ten kabel - nie wiem, czy to efekt placebo, ale dźwięki po prostu "szerzej się rozchodzą", czyli scena jest szersza? 

Generalnie mam telefon LG V10 z dedykowanym DAC i wzmacniaczem od Sabre, ale to raczej nie to, co zwykły DAC. :/ 

W załączniku wysyłam eq z mojego Dolby Audio - powiesz mi proszę, co mam przesunąć? Bo trochę różni się od zwykłego EQ :| 

Będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

eq.png

• 2 weeks later...

Ustaw tak jak ci się podoba. Generalnie to polecam zacząć od "neutralnego eq" - wszystkie wartości ustawione na 0. Granie V-ką to robisz taką rozciągnięta literę "U" z suwaków. Nie podpowiem ci dokładnie jak masz ustawić, bo poprostu nie wiem jakie brzmienie ci się najbardziej spodoba :P Jak nie chcesz się w to bawić, to spróbuj gotowych preset'ów - powinny być w którejś zakładce. Przepraszam za późną odpowiedź, ale na forum jestem raz na tydzień-dwa :)