Jump to content

AKG k550mk2

Kajko
 Share

Recommended Posts

Sprzęt poprzedni( Słuchawki Ozone Onda 3HX, CM Storm CERES - 500, Razer Kraken Chroama, Tritton pro+ 5.1)

Po wnikliwej analizie między innymi na tym forum,dwa dni temu zakupiłem słuchawki AKG K550mk2 + Mikrofon AntLion Audio ModMic V4 (GDL-0430) + dac.amp SMSL M3 .

Jestem graczem FPS ale także lubię w spokoju posłuchać dobrej muzyki. Moja cała ekipa gra na słuchawkach Astro a 40 TR lub Turtle Beach Elite 800.

Mimo nagabywań kolegów na ich produkty zdecydowałem się na powyższy zestaw. Dziś mi zarzucono że mój przyszły sprzęt(czekam na kuriera) nie za bardzo sprawdzi się w grze.

Teraz  zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem. Czy może ktoś orientuje się czy takie słuchawki nadadzą się do grania? Czy lepiej to przemyśleć i póki czas odkręcić.

Wiem,że to pytanie powinno paść przed zakupem ale pojawiła się świetna cena i nabyłem wszystko nowe za 1050zł.

Tak, to pytanie powinno paść przed zakupem.

A w kwestii dźwięku - znając podejście firm produkujących sprzęt gamingowy, ten zestaw powinien wciągnąć powyższą konkurencję nosem, chociażby przez bardziej wyważone strojenie, czy też brak programowych ulepszaczy (w stylu emulacji dźwięku 7.1), bo takie działania zazwyczaj przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli słuchawki potrafią dobrze odwzorować scenę z nagrania, to tak samo dobrze oddadzą skąd pochodzi źródło dźwięku w grze.

I na koniec pytanie: dlaczego ekipa uważa, że AKG nie nadadzą się do grania?

• Upvote 1

Dziękuję za odpowiedź. Cóż wg mnie są bardzo zindoktrynowani przez rynek,reklamę itp. Dla nich firma Astro jest niczym Mercedes. Cieszę się że moje(nawet nie wiesz jakie uffff) okażą się Bentleyem:)

Dla nich to są po prostu słuchawki do muzyki a nie do grania.

Dobrym przykładem na to, że w światku gamingowym marketing często gra ogromną rolę są słuchawki wieloprzetwornikowe. Spotkałem się już z kilkoma modelami dla graczy reklamowanych tym sloganem, a i wśród wymienionych też takie widzę. Wciśnięcie kilku przetworników w małą (często zamkniętą) obudowę powoduje znacznie więcej problemów niż ewentualnych korzyści (pamiętajmy, że dźwięk to fala,a zbyt dużo źródeł to dodatkowe nakładanie się ich na siebie, dodatkowe odbicia itd.), zresztą widać po producentach bardzo drogich słuchawek - raczej sporadycznie idą tą drogą (choć oczywiście są wyjątki - piszę tu o słuchawkach pełnowymiarowych, bo dokanałowe to inna sprawa). Z drugiej strony bardzo fajnie wygląda to z punktu widzenia marketingowców, bo więcej  to przecież lepiej, a dobranie dobrego przetwornika i jego solidna aplikacja praktycznie zawsze da lepsze efekty.

Przepraszam za jeden post pod drugim,ale nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się wrażeniami.

Sprzęt dotarł.Po banalnej instalacji odpaliłem słuchawki najpierw z samego pada do PS4. Nie wiem jak to opisać. Pod względem dźwięku mam wrażenie że zagrałem w całkiem nową grę. Ilość nowych elementów mnie poraziła dosłownie.Szum wiatru,trzeszczące okiennice,mruganie jarzeniówek itp.totalny odlot.

Następnie stało się to coś czyli podłączyłem wzmacniacz:)  Czuję się jak sowa. Coś niesamowitego. Koleś przeładowuje w sąsiednim budynku a jaj to słyszę. Żałuję że przez tyle lat kupowałem rożne cuda.

Najlepsze miało nadejść. Odpaliłem koncert Metallica z orkiestrą symfoniczną.Uff czysto, pięknie ,po prostu idealnie. Ergonomia i wygoda wspaniała.