Jump to content

Recommended Posts

Witam. 

Po przeczytaniu recenzji na stronie już jakiś czas temu (z około 5 miesięcy temu) zdecydowałem się z czasem wymienić słuchawki na HM5. 

Mój laptop niestety nie posiada dobrej karty muzycznej, więc od razu stwierdziłem, że wzmacniacz/ karta dźwiękowa to dodatkowy zakup (stąd takie wstrzymanie, zbierałem fundusze). 

Przeczytałem polecane pozycje na stronie i zainteresował mnie FiiO E10k Olympus2. Chciałbym się po prostu dowiedzieć czy będzie w miarę dobrze grał z HM5.

Pozdrawiam.

Teoretycznie ma Pan jeszcze Audiotraka Prodigy Cube. Będzie lżej, z nieco bardziej napowietrzoną sceną i większym pakietem wyjść (+ dobrym wejściem na mikrofon). Po ewentualnej wymianie wzmacniacza operacyjnego (sprzęt umożliwia taką operację), możliwa jest alteracja osiągów i tonalności sprzętowo. Stosując np. dobrej klasy OPA, jak LME49720, można uzyskać ciekawe efekty soniczne. Powinno się też coś znaleźć z chińskich SMSL'i, ale raz, że nie miałem okazji ich testować, dwa, że często są wybierane jako platforma modyfikacyjna przez audiomajsterkowiczów, aby poprawić ich jakość dźwięku. Oznacza to dodatkowe koszta i pewne ryzyko uszkodzenia sprzętu jeśli modyfikacja byłaby wykonywana nieumiejętnie, ale jak to mówią kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Osobiście w cenie 400zł przy USB trzymałbym się Audiotraka jako po prostu najpewniejszej i najbardziej wszechstronnej opcji.

Nie jestem niestety fanem majsterkowania przy takim sprzecie, gdyż nie czesto decyduje sie na takie zakupy, wiec jakiekolwiek uszkodzenie sprzetu bardzo by mnie bolalo. 

Przeczytałem pare recenzji FiiO oraz Audiotraka i nie wiem co teraz wybrać. Oba dac wydaja sie miec kompletnie inna scene oraz brzmienie. Pytanie teraz co lepiej sprawdzi sie przy muzyce metalowej/rocku/balladach oraz grach. Jestem sklonny chyba bardziej ku cieplejszym dzwieku, jednak audiotrak wyglada na to iz posiada wieksza scene oraz jest bardziej wszechstronny. Najchetniej wybralbym to co lepiej poradziloby sobie z HM5. Najgorsze, ze nie ma jak sprawdzic.

I teraz mam dylemat, zaskoczyl mnie Pan ta propozycja od audiotraka.

Musiałem dzisiaj zamówić sprzęt i zdecydowałem się jednak na FiiO E10K Olympus2. Nie mam jakiegoś konkretnego powodu, chociaż jednym z nich jest fakt trudnej dostępności Audiotreku i dlatego nie mógłbym zamówić słuchawek i dacu na 1 stronie, a na tym mi zależało. Nie znalazłem jakiejś jednej konkretnej recenzji, która by mówiła, że Audiotrak jest lepszy od FiiO, a nawet znalazłem takie, które mówią, że sprzęt jest praktycznie takiej samej klasy, a wybór jego zależy od preferencji użytkownika. Skłoniło mnie do FiiO fakt dobrego, mocnego basu oraz faktu, że jest głośny. Poczytałem sporo o "ciepłym" dźwięku i scenie jaką oferuje FiiO i chyba będzie mi to pasować. Najwyżej z czasem zmienie na Audiotraka dla porównania. 

Pozdrawiam.

Edited by Genzai