Jump to content

alternatywa dla Koss UR40 do 250pln

Raciawelli
 Share

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję otwartych słuchawek wokółusznych. Jestem okularnikiem z jajowatym kształtem głowy i wygoda jest dla mnie priorytetem. Słuchawki nie muszą dobrze izolować, nie mam w pobliżu żadnych niechcianych źródeł dźwięku ani postronnych słuchaczy. 

Słuchawki będą głównie do gier i w mniejszym stopniu do muzyki (rock i metal), tak więc duża scena jest ważna. Lubię gdy dźwięk jest realistyczny, z niezbyt mocnym basem. Mikrofon jest zbędny

Mam zintegrowaną kartę dźwiękową w laptopie (Intel Skylake PCH-H), więc źródło nie jest zbyt dobre, ale chciałbym wyciągnąć z niego ile się da, bo nie mam możliwości dołożenia nowej karty, a na zakup stacjonarnego PC się nie zapowiada przez ładnych kilka lat. Tutaj kolejny wymóg, dobrze by było, gdyby były na tyle wytrzymałe, by wytrzymać przynajmniej te 4 lata. (PS. Oczywiście nie muszą być ze stali, nie należę do osób, które rzucają sprzętem ;) )

Chciałem kupić Koss UR40 bo wpasowują się w moje upodobania i pasują do budżetu, ale konstrukcja jest zbyt delikatna, a przewód za cienki.

Jeśli coś pominąłem, to proszę o informację, uzupełnię (nie chciałem rozpisywać autobiografii). Z góry dziękuję za wszelką pomoc :) 

Edited by Raciawelli

Gdybym miał Twój budżet to brałbym Philips SHP9500. Trochę chude na basie,ale ja mam czym ten bas z nich wydobyć.

Natomiast nigdy nie słuchałem ich na integrze i trudno wyrokować jak to się razem zgra. 

Są dostępne w wielu sieciówkach, należało by je sobie wcześnie sprawdzić pod względem wygody, no i posłuchać.  

Dzięki

Poszukałem o nich informacji i z tego co widzę jest spory problem z dobrym basem, jeśli źle je się dociśnie do uszu i z samą regulacją, a przy moich okularach o to nietrudno, a wręcz jest to mało możliwe. Na mieście nie byłem, ale w necie jest duży problem z dostępnością i chodzą za ponad 300. Postaram się jednak znaleźć je gdzieś i przetestować, 

Czy miałby ktoś jeszcze jakieś dobre porady? Przyda się coś do porównania, z góry dziękuję :) 

Ja miałem UR40 ze trzy lata. Nic się nie urwało mimo, że kilka razy tu i ówdzie kabelek się zahaczył o coś i w sumie po tym okresie w idealnym stanie je sprzedałem. Jak nie będziesz się z nimi siłował to wbrew pozorom nic samo się w nich nie urwie. Sam mechanizm mimo wielokrotnego składania i rozkładania był w stanie jak w momencie kupna. Nawet myslę o ich ponownym zakupie.

Edited by Rafacio
  • Upvote 1

• 1 month later...
On 23.03.2017 at 5:24 PM, jd1210 said:

Są dostępne w wielu sieciówkach, należało by je sobie wcześnie sprawdzić pod względem wygody, no i posłuchać.  

Możesz podać przykłady tych sieciówek? Sam szukam od dłuższego czasu tych słuchawek ;)