Jump to content

Recommended Posts

Nie wiem, nie znam tych słuchawek, a po mojej znajomości z Grado to nie chcę wiedzieć będąc szczerym :) Słuchałem grado na wszelkich możliwych padach i jak chodzi o wygodę to są nie do przyjęcia.

X1s jest względnie gładki, ale nie misiowaty.

Proponuję kupić z Audeos i w razie czego zwrócić :)

Edited by Lemonsky

Juli@ jest dosyć starą już konstrukcją. Klon Lehmanna to konstrukcja DIY, także ze względu na swoje doświadczenia z ręcznie składanymi urządzeniami i niektórymi autorami takowych nie będę niczego niestety rekomendował. M-Stage jest zaś w dwóch wersjach: z DACiem (HPA-3U) i w wersji SE/BAL (HPA-3B). Wraz z Klonem omijałbym te konstrukcje jeśli zależy Panu na ciepłym, organicznym brzmieniu z SR-325. Już prędzej Little Dot, jeśli nie ma Pan oporów przed lampami. 

mam

doczynienia już z lampa w combo wzmacniaczu do gitary wiec nie narzekam przy takowej konstrukcji .. co do klonów to słyszałem same pozytywne słowa o nich temat odpowiedni na forum mp3store tam właśnie wątek z lovely cube  bądź fcl. co do matriks to chodzi mo dokładnie o ten (tez prowokowany i poelcany na portalu mp3store) jedynie to nie wiem jak one zadziałają w zetknięciu z Juli@...tu ten matrix
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-matrix-m-stage-jak-nowy-CID99-IDl37Om.html

Nic dziwnego - właśnie na tamtym forum odbywała się ich główna sprzedaż. Miałem kiedyś okazję testować FCLa i był to dosyć solidny wzmacniacz, ale przez poróżnienie się jego Twórcy ze mną recenzję musiałem niestety wycofać z publikacji. Dlatego też wolę w tej sprawie nie zabierać jednoznacznego stanowiska, chociażby z poczucia przyzwoitości. 

Matrix którego Pan wskazał to stary model, już od dawna nieprodukowany, więc nie wiem jak może być aktualnie "prowokowany i polecany" :). Mp3store zaś nie jest portalem, tylko sklepem audio z własnym forum. Również nie jestem w stanie powiedzieć jak zagra. Musiałby Pan poszukać informacji o nim na head-fi w starych wątkach. W tej cenie wolałbym nawet nieco dopłacić i kupić inne rozwiązania, bardziej dopasowane do 325.

Jedno jest jednak pewne i tu ostrzegę: większość klonów wykazuje typowe cechy "zmanierowanego" dźwięku, który nie przekazuje wszystkich informacji ze źródła. Zawsze jest w nich obecny swego rodzaju beton, na którym pojawiają się ewentualne zmiany. Plus różne wersje oraz rewizje klonów były często dostosowywane do słuchawek swoich nabywców, nie każdy grał tak samo. FCL potrafił zagrać równo i neutralnie, zaś BCL od innego twórcy - ciepło, ale wolniej.

dzięki evil za info na obecna chwile zastanawiam się nad little doc i tym mstage bo on z tego co czytałem różne recenzje były robione i testowane z grado i grały dobrze z nimi. co do karty dźwiękowej to co mi powiesz o Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi nie Creative x-fi asus
https://www.olx.pl/oferta/karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-7-1-hifi-nie-creative-x-fi-asus-CID99-IDjGzLr.html bo jak nie esi to myślałem o tej 

• 2 weeks later...

Wystarczy wymienić kości kanałowe. Dosyć naturalnie i z dużą holografią jest na Bursonach SS V5, do tego kable Yarbo z Audeosa na "ciepłym" srebrze, które grają bardzo analogowo i muzykalnie. Najcieplej zagrały mi do tej pory konwencjonalne BurrBrown OPA2604, są do tego znacznie tańsze od Bursonów.

Tak. Nie wiem gdzie je dostać. Swoje dwie sztuki kiedyś kupiłem na Allegro. Widziałem je niedawno też w Mouserze za 50 zł /szt. Tymczasem jak z każdymi OPA, przede wszystkim należy najpierw sprawdzić sprzęt PRZED jakimikolwiek zakupami OPA, również jego brzmienie z X7s i SR325. Może się okazać, że potrzeba będzie innych układów. 

Plus jeśli kupiony został SC808 jako używany, warto go przetestować m.in. na okoliczność znikania po restarcie komputera. Możliwe że taką właśnie sztukę Pan zakupił. Jeśli jest ona z Audeosa, sklep ten naprawia je z tego co pisał od ręki w ramach gwarancji i serwisu pogwarancyjnego.