Jump to content

HD669 - czy nadadzą się do rapu?

De3ny
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Chciałem kupić jakieś nauszne niedrogie słuchawki. Wcześniej z nausznych miałem jedynie AKG K518DJ, jednak nie za bardzo przypadły mi do gustu. Podoba mi się brzmienie Brainwavz M1 - jest bliskie, gra lekko w głowie. Lubię bezpośredni, trafiający wprost do ucha, dźwięk. Zależy mi na dobrym zejściu, dobrym kicku, oprócz rapu (Ice Cube, 2Pac, ogólnie rap lat 90), słucham rocka (przeważnie starsze utwory). Pytanie - czy HD669 nadadzą się do tego typu muzyki, zapewniając bliskie brzmienie i dobre wokale? Miałem kiedyś FA Eterna V1, w których nie podobały mi się wokale, były suche, przykryte kocem, gdzieś w oddali. Czy w cenie 120-130 zł, kupię słuchawki o dobrej, bliskiej średnicy i niskim basie, będę czuł perkusję? Odtwarzacze, jakie posiadam to iPod Nano 2G, Sansa Clip Sport, iPhone 4S, planuję do słuchawek zakupić jakiś wzmacniacz/DAC w cenie do 200 zł. Bardzo proszę o pomoc.

Witam,

Pytania czy ktoś będzie w stanie coś poczuć są bardzo niefortunne i właściwie niemożliwe jest udzielenie na nie odpowiedzi. O wszystkim decyduje tu przede wszystkim gust. Do tego w tak niskich przedziałach cenowych i jednocześnie przy tak wysoko stawianych wymaganiach sugerowałbym do wszystkich kwot dopisać jedno zero, a co będzie de facto wejściem w klasę premium, w której spokojnie można byłoby polecić Panu chociażby Beyerdynamic DT150. 

Gdyby mimo wszystko operować na tak niskich kwotach odgórnie, na myśl przychodzą mi jedynie Maxell Retro DJ oraz Creative Aurvana Live. 

CALe! miałem kilka lat temu, nie podeszły mi dźwiękowo, choć wtedy nie miałem tak naprawdę czym ich napędzić, może to był problem. Chciałbym coś zbliżonego dźwiękowo do Brainwavz M1. Maxell Retro DJ będą bardziej odpowiednie niż HD669? 

A jeśli chodzi o wzmak do Retro DJ, bądź HD669 (jakoś bardziej przekonują mnie Superluxy) to HM-101 to taka ostateczność? Może warto dołożyć i kupić coś z projektu Nostromo? Myślałem o Valentine V2 albo uNostromo V5, FiiO E10k sobie odpuszczę. Chcę nowy wzmacniacz, E10 odpada. Lubię gładkie, bliskie, wpadające wprost do ucha brzmienie o mocnym zejściu na basie i wykopie, chciałbym czuć perkusję, by wokale nie były przykryte kocem, były soczyste. Jeśli teraz przeznaczyłbym 300 zł na wzmacniacz, to byłby on już ze mną na dłużej, trochę obawiam się tego HM-101, czy do Retro DJ/HD669 byłby dobry? 

Retro DJ nie potrzebują wzmacniacza. HD669 również mogą sobie spokojnie poradzić na samym sygnale wyjściowym. W przypadku sprzętu DIY zazwyczaj stronię od rekomendacji ze względu na niemiłe doświadczenia tak z samym sprzętem, jak i jego konstruktorami. 

Opisał Pan właściwie brzmienie niczego innego jak starszej wersji FiiO pod nazwą E10 Olympus, ale naturalnie jest to Pana decyzja i wybór. Tak samo jeśli zamiast niego chce Pan zakupić gorszy układ pod postacią HM-101. 

FiiO E07k Andes brzmi tak samo, jak starty E10 Olympus, tak, z racji tego samego układu? Dzisiaj zauważyłem FiiO Q1 - budżetową wersję E07k, jednak opartą już na innych podzespołach w cenie nowego FiiO E10k Olympus 2. Q1 ma baterię, to dodatkowy plus, gdybym chciał połączyć go np. z iPhone 4S, nie byłbym skazany jedynie na odsłuchy przy biurku. Warto zastanowić się nad tym Q1? 

Ale chyba lepsze będzie połączenie stacjonarnego DAC np. FiiO E10k do PC i słuchanie muzyki za pomocą foobar2000, niż np. taki przenośny Q1/E07k i line out w iPhone 4S (mam jeszcze iPhone 3GS na Cirrusie, który leży nieużywany) - czy źle myślę? 

Mam jeszcze NE-700X, grają fajnie na Clipie Sport po zniżeniu basu praktycznie do minimum i dodaniu nieco środka. Chciałbym też aby wzmak był pod nie, najlepiej chyba gdyby był neutralny brzmieniowo. Sam już nie wiem, może ten E10k by podpasował, bo jak mówiłem, chcę nowy sprzęt. Kusi mnie też ten uNostromo V5, choć to taka niewiadoma.