Jump to content

Recommended Posts

Może by tak najluźniejszy z luźnych wątków założyć, żeby można było sobie pogadać, o czym tam się aktualnie zechce. 

Jak pomysł niedobry, to uprasza się Audiofanatyka o kasację.

Dzisiaj wyszedł po cichu nowy iPad. Ceny ciut niższe, z nowości - ma procesor taki jak iPhone 6s - czyli A9 , odrobinkę szybszy niż poprzednik iPad Air 2 - ale jest grubszy i cięższy od tegoż... chciałem żonie kupować, myślałem, że będzie procek ten z iphone7, 64 GB w cenie poprzednich 32, wersja 256. Zawiedziony jestem, nie chce mi się kupować... nie mam się czym jarac, lipa.

10 minutes ago, manu said:

Jak pomysł niedobry, to uprasza się Audiofanatyka o kasację.

A waść widział nazwę działu? Od tego on przeto jest. Jedyne czego mi osobiście brakuje, to żeby tu na forum, czy nawet w tym konkretnym wątku padały te pytania, które co jakiś czas pojawiać się raczą w komentarzach, mailu czy na FB. Czasami mam wrażenie, że nawet celowo, bo tak naprawdę wszyscy dobrze wiedzą gdzie zapytać. Taki rozsiany tu i ówdzie spam to jedyna rzecz, co do której kusi mnie kasacja czegokolwiek.

Najprościej jest się cieszyć z tego co się ma. Ja iPada nie posiadam, nie posiadałem, nie zamierzam, piszę z laptopa z Ubu, bo Chromi Fajrefoksy mi już Visty z nim połączonej nie wspierają. Zakupy za to zrobiłem inne, ale na razie póki nie przyjdzie wszystko do mnie bezpiecznie, nawet o tym niespecjalnie myślę :).

Pozornie nie w temacie ;)

Ilu psychiatrów jest potrzebnych do zmiany żarówki..? Wystarczy jeden...

... Ale żarówka też musi chcieć się zmienić...

Żona chce tego IPada, ma ipad3, ale toto już muli... ale ja się cudów spodziewałem, tobym dla niej brał... a tu kotlet odgrzewany, tylko procek dali lepszy, ale niewiele, a czemu toto grubsze, jak iPad Air, dwie generacje w tył, to nie mam bladego... i tak będę musiał kupić (sobie sprawiłem mini2 - w kieszeni noszę, jak trzeba ;) ) Wygoda dla niej z deseczką siedzieć i klikać, dla mnie też, mam lekkiego chromebooka, ale tylko na biurku używam, do prac biurowych, bo iPad mini2 szybszy, wygodniejszy, lżejszy. etc. Komfort użytkowy, się przyzwyczailiśmy. Pierwsze iPady pracodawca kupił i nas kupiły, następne kupujemy już  za swoje... natomiast do grafiki i muzyki - wiadomo, co najmniej mocny laptop, jak nie stacjonarne ustrojstwo, także, @EvilKillaruna nie namawiam wcale, bo Twoje potrzeby mógłby tylko Mac zaspokoić, a drogie to ustrojstwo jest, ja nie kupię. Oczywiście na słuchawki i sprzęta towarzyszące, taki Mac mi uciekł, ale dobrego audio potrzebuję, a Maca de facto - nie.

2 minutes ago, brunnerius said:

Pozornie nie w temacie ;)

Ilu psychiatrów jest potrzebnych do zmiany żarówki..? Wystarczy jeden...

Hide contents

... Ale żarówka też musi chcieć się zmienić...

To o psychologach jest. Z psychiatrami, żarówka musi tylko otwierać usta i łykać.

Edited by manu
  • Upvote 2

Moje potrzeby zaspokajają na całe szczęście laptop i 3 stacjonarki o różnym przeznaczeniu i konfiguracji. W tym tak jak opisałeś - bezszelestna stacjonarka półpasywna do grafiki i większości testów audio.

Pewnie po taniości kupię za 1799 iPad 32Gb. Iphona ma jeszcze ode mnie 4s 64GB niech nim zdjęcia robi... Pro kupiłem bratu w Londynie, bo było taniej o 7 stów, w prezencie ślubnym. Duży złoty, 128 GB, żona jego chciała, co było robić... w sierpniu 2016. Ale i tak sobie kupiłem przez ostatnie dwa miesiące  najwiecej... audio oczywiście...po dwóch latach odwyku... ale nie żałuję... właśnie, mamy tu wątek muzyczne zakupy?

Edited by manu

Mi osobiście tablet od zawsze był zbędny a w razie zakupu na sprzęt apple chyba nigdy bym się nie zdecydował, ojciec posiada iphona 7 i już rozważa zmianę na nadchodzącego samsunga (galaxy S5 bardzo mu podszedł)

Jak w rodzinie jest parę jablek, to zmienia się sytuacja diametralnie. This is all about family. Nie chce mi się tego tłumaczyć, ale ekosystem pro familijny mają No. 1 na świecie i kropka. Zresztą, @Sound Jobs , fanklub appla założyłeś, ?

ja tu tylko pitolę trzy po trzy, żeby wątek rozruszać, każdy niech używa czego chce, jestem fanboyem Apple, ale nie jestem jego apologetą i z dowolnego sprzętu dowolnej firmy korzystałbym chętnie, bo funkcjonalności mają podobne. 

Analogia ze świata słuchawek... moje dt1990pro, ER4XR , meze99, k701. Mam chyba ostatecznie już  - za radą @EvilKillaruna swoje endgamery. Koło 100 słuchawek przerobiłem, mam te, które chcę mieć, bo je z tych czy innych względów lubię.  I tak samo z jabłkami. Mam, bo lubię. :P

Edited by manu
  • Upvote 1

6 minutes ago, manu said:

meze99

Tak swoją drogą to Meze - co prawda z pamięci - ale zaliczyły u mnie mocne zderzenie z ostatnio testowanymi Bowersami P7 Wireless. Kapitalnie zagrały zwłaszcza po BT z malutkim Shanlingiem M1. Jeden z najlepiej skrojonych zestawów na współczynniku ceny+jakości do możliwości (nie licząc kosztu karty). 

kNvIOM5.jpg

Jeśli dziś będę miał jeszcze trochę czasu, to może dopiszę je do Polecanych.

Nie wiem tylko jak sprawa ma się do "nowych" Meze, tych ze zmienionymi padami. Testowałem dawno temu stare, przelotem niemal.

• Upvote 1

Jasne, w żadnym wypadku nie chciałem Cię swoim postem "atakować", przeciwnie - szacunek, że nie jesteś ślepo wpatrzony w swoją ulubioną markę :) . Co do słuchawek to się zgodzę - mimo, że ilościowo styczność miałem raptem z ułamkiem słuchawek w porównaniu do Was to też w AKG K702 jestem zakochany ale i bardzo lubię czasami (głównie w podróży) posłuchać na starych, sfatygowanych XB700-tkach.

I śliczne, i bez kabla :) i nazwa ładna , B&W

4 minutes ago, EvilKillaruna said:

Tak swoją drogą to Meze - co prawda z pamięci - ale zaliczyły u mnie mocne zderzenie z ostatnio testowanymi Bowersami P7 Wireless. Kapitalnie zagrały zwłaszcza po BT z malutkim Shanlingiem M1. Jeden z najlepiej skrojonych zestawów na współczynniku ceny+jakości do możliwości (nie licząc kosztu karty). 

kNvIOM5.jpg

Jeśli dziś będę miał jeszcze trochę czasu, to może dopiszę je do Polecanych.

Z kablem też:

cQFGr8t.jpg

Kupując P7W ma się od razu i wireless, i zwykłe P7. Jedyny minus - kabel nie posiada mikrofonu, a jego instalacja w środku słuchawek wyłącza moduł BT.

Kiedy recka? Czy wygodne, dla mnie Meze lekkie , wygodne, ucho mi się nie poci, ideał. Jest to kopia zamknięta w sensie klimatu, ciepła, temperamentu Audioquest Nighthawk - słucham sobie od wczoraj 1:1. Holki lepsze, doskonalsze, bardziej pogłosowe, audiofilściejsze. Ale Meze dla mnie wygodniejsze, lżejsze, pilot też na krótkim kablu mają. A granie w kierunku mocno podobne... Prosto z iphona/taczki tylko t5p v2 mi lepiej grały... Wolę te Meze prosto z ziemniaka niż d7100, bo równiejsze, a klimat rozrywki podobny. Dzięki hołkom dopiero je doceniłem, bo moje granie to jednak dt1990pro , ER4XR , k701. Ale dla odmiany Meze, z innej mańki, jak najbardziej, dobre granie. A holki otwarte ciekną straszliwie, dużo, dużo bardziej niż półotwarte po prawdzie, wbrew opisowi , 1990, żona mnie z hołkami  pogoniła na dół , nie mogła ścierpieć. W Meze nie ma tego problemu, mam żonę na wyciągnięcie ręki ;) . Takie praktyczne dylematy życia rodzinnego... przez które m.in. musiałem porzucić trzy zestawy kolumn... Ech, czy tam po angielsku ehh.. Bo Meh, to nie, chyba... kłopot z tym slangiem młodzieżowym mam, lol. Meh.

Edited by manu

10 minutes ago, manu said:

Kiedy recka? Czy wygodne, dla mnie Meze lekkie , wygodne, ucho mi się nie poci, ideał. Jest to kopia zamknięta w sensie klimatu, ciepła, temperamentu Audioquest Nighthawk - słucham sobie od wczoraj 1:1. Holki lepsze, doskonalsze, bardziej pogłosowe, audiofilściejsze. Ale Meze dla mnie wygodniejsze, lżejsze, pilot też na krótkim kablu mają. A granie w kierunku mocno podobne... Prosto z iphona/taczki tylko t5p v2 mi lepiej grały... Wolę te Meze prosto z ziemniaka niż d7100, bo równiejsze, a klimat rozrywki podobny. Dzięki hołkom dopiero je doceniłem, bo moje granie to jednak dt1990pro , ER4XR , k701. Ale dla odmiany Meze, z innej mańki, jak najbardziej, dobre granie. A holki otwarte ciekną straszliwie, dużo, dużo bardziej niż półotwarte po prawdzie, wbrew opisowi , 1990, żona mnie z hołkami  pogoniła na dół , nie mogła ścierpieć. W Meze nie ma tego problemu, mam żonę na wyciągnięcie ręki ;) . Takie praktyczne dylematy życia rodzinnego... przez które m.in. musiałem porzucić trzy zestawy kolumn... Ech, czy tam po angielsku ehh.. Bo Meh, to nie, chyba... kłopot z tym slangiem młodzieżowym mam, lol. Meh.

Możliwe że jeszcze w tym miesiącu. Niestety P7 mają mocny clamp, więc o ile się nie rozejdą w praniu, wygoda bardziej po stronie M99. Od AQNH wolałem swoje stare K280 Parabolic, ale też na tej samej zasadzie K240M od PM3, mimo że te ostatnie to bardzo dobre słuchawki.

Tyle, ze Ty z bursona pedzisz, a ja z kieszeni... /japka solo or with a little help from my friends  a200p, DFB, Ibasso t5, corda meier quickstep / co czyni różnicę. Fajnego klona mam, (innego, tamtego oddałem) który nie ma startu oczywiście do Bursona ale do FCL jak najbardziej, ale 2 razy, dosłownie , tylko słuchałem. Żonę opuszczać muszę, by stacjonarki słuchać (mam na parterze) to nie godzi się... z rzadka, raz na tydzień, jeszcze, ale codzień, nie ma opcji... kieszeń, fotel i ER4XR albo meze99, albo kanapa i dt1990pro (nie ciekną mocno, półotwarte funkcjonalnie). Jak ANH założyłem na łeb, od razu mnie wygoniła na dół... ciekną mocno... i na dole słuchałem z kieszeni de facto, tyle ze ważka grała nie z iphona tylko z iPada. I jak na granie wciąż portable - to wybitne imho ANH, specyficzne , jak najbardziej, ale rasowe. Meze mniej rasowe, ale .... równie dobre - w ramach grania rozrywkowego, ciepłego, efekciarskiego, klimatycznego, basowego, bo o tym mowa...

Nie tylko. Cały czas w użyciu mam też poczciwe SC808 w różnych konfiguracjach, HAPa-100, a także S7, na którym wykonuję obecnie większość rzeczy, jeszcze w ramach recenzji na jego poczet, która jest w produkcji. P7W jak pisałem najbardziej podeszły mi z odtwarzacza za 700 zł, a HD800 kiedyś bardzo mi się podobały z Iconem HDP. Tu naprawdę czasami nie potrzeba szaleć z wydatkami, żeby trafić w świetną synergię. K280 do dziś lubię ze starym STXem, tak samo K240M. 

Jak ktoś chce spróbować grania a'la P7W, to najtaniej zrobi to czekając na dokanałowe Aune E1. Okazało się, że mają między sobą bardzo dużo analogii, więcej niż z Somicami czy K500 EP.

Kupiłem tego pionka co i Wy, rano z pieca ;) 7.30. mówię, żonie : "kochanie, kupiłem takiego fajnego DAPA za pół ceny, tylko wziąłem za pobraniem, 31 marca może będzie, pożyczysz mi parę stów? "Jasne, nie ma problemu, bylebyś w tym iPadzie (forum) tyle nie siedział , nie mam nic przeciwko temu Twojemu hobby" 

Kochana żona.

Jakby tu jeszcze od niej pożyczyć troszku więcej na te holki, co mam na głowie... a muszę jutro odsyłać... w końcu BGŻ mój nie? /Bierz Gotówkę Żono/ to może i tak wypłacić trochę? 

Gdyby nie Komunia syna, tobym tak zrobił, a co! A tak smakiem się obejdę tj. Meze.

Bo ładnie by grały Audioquest Nighthawk prosto z pionka przeca :P ale Meze 99 tyż poradzą...

Co zrobić. Bida z nyndzom. ;)

• Upvote 1

12 minutes ago, manu said:

Kupiłem tego pionka co i Wy, rano z pieca ;) 7.30. mówię, żonie : "kochanie, kupiłem takiego fajnego DAPA za pół ceny, tylko wziąłem za pobraniem, 31 marca może będzie, pożyczysz mi parę stów? "Jasne, nie ma problemu, bylebyś w tym iPadzie (forum) tyle nie siedział , nie mam nic przeciwko temu Twojemu hobby" 

Kochana żona.

Jakby tu jeszcze od niej pożyczyć troszku więcej na te holki, co mam na głowie... a muszę jutro odsyłać... w końcu BGŻ mój nie? /Bierz Gotówkę Żono/ to może i tak wypłacić trochę? 

Gdyby nie Komunia syna, tobym tak zrobił, a co! A tak smakiem się obejdę tj. Meze.

Bo ładnie by grały Audioquest Nighthawk prosto z pionka przeca :P ale Meze 99 tyż poradzą...

Co zrobić. Bida z nyndzom. ;)

Sam bym Ci Manu pożyczył, ale muszę auta ogarnąć. Kupić a drugie naprawić.

26 minutes ago, jd1210 said:

Sam bym Ci Manu pożyczył, ale muszę auta ogarnąć. Kupić a drugie naprawić.

Dzięki Janusz, ja se jaja robię, jak zwykle, faktycznie żona mi dołoży do pionka, ale Meze mi stykają, holki i Meze to nie moje granie, ja jestem ER4XR i dt1990 i k701 i w niebie jestem ino mało czasu na słuchanie, bo kobieta mnie potrzebuje , kiedy mam już czas na słuchanie  i musi rywalizować z moim hobby, głupia sprawa. I głupi ja, że żona czuje się omoje audio zazdrosna, także,  ten tego, coraz mniej będę się udzielel pewnie... teraz Olek się budzi, koniec przerwy, do roboty! Obiad trzeba wydać, bawić się z dziećmi, sprzątać,  bo żona pieniądze na moje hobby musi zarabiać , w drugiej pracy jest  (to ja w domu z dziećmi po pracy ) ;););):P

Edited by manu

19 hours ago, EvilKillaruna said:

Z kablem też:

cQFGr8t.jpg

Kupując P7W ma się od razu i wireless, i zwykłe P7. Jedyny minus - kabel nie posiada mikrofonu, a jego instalacja w środku słuchawek wyłącza moduł BT.

Evil, clamp zanika po kilku dniach używania. Jak komuś szkoda głowy to w trybie ekspresowym po kilku godzinach na piłce do nogi słuchawki są już bardzo wygodne:)

Co do mikrofonu i pilota na kablu - można zamówić u dystrybutora lub w salonach TH kabel do "starej" wersji P7 Wired za 90 zł, jest kompatybilny. 

A słuchawki pierwsza klasa, dzięki nim przerzuciłem się na "bezkablowość" prawie w 100% 

• Upvote 2

Niedobrze. Podwójna rekomendacja. 

Mam Meze, mam Meze, mam Meze 

oraz

to nie moja sygnatura, to nie moja sygnatura , to nie moja sygnatura 

Taką mantrę mam na chorobę.

slabo działa :P

Ale znowu się wyzerowalem, kupiłem pionka, ten sposób zawsze działa.