Jump to content

HF3 umierają - gdzie rekabel?


ZenekHajzer
 Share

Recommended Posts

Witam.

Niektórzy mnie znają z innego forum, więc nie będę się ceregielił i od razu przejdę do rzeczy - w moich ukochanych HF3 umiera kabel - otulina pęka wzdłuż i już widać druty. 

Dotyczy to tylko odcinka kabla jednej słuchawki - między przetwornikiem a mikrofonem.  Kojarzycie kogoś, kto to tanio i dobrze może zrobić? Nie słucham kabli, więc nie potrzebuję plecionek po 200 i więcej złotych. Tak naprawdę ideałem byłoby wymienić tylko ten feralny odcinek, albo zastąpić kabel równie elastycznym, ale tym razem z kątowym jackiem.

Ktoś, coś? Najlepiej stolica.

Link to comment
Share on other sites

Ale to 25zł to jest za żyłę... a potrzeba 4.

Albo 3x (czyli 1,5m) http://allegro.pl/kabel-recabling-sluchawek-occ-7n-99-99999-0-5m-i6632966879.html + http://allegro.pl/wtyk-hifi-pailiccs-katowy-3-5-24k-zloto-3-pola-i6741064392.html - coś takiego będę miał teraz w swoich R2S :>

Albo taniej jakiś gotowiec, ale bez kątowego:
http://allegro.pl/kabel-diy-5n-ofc-99-99-jack-splitter-recabling-i6703331354.html
http://allegro.pl/kabel-diy-ofc-6n-99-999-jack-splitter-recabling-i6631684855.html
http://allegro.pl/kabel-diy-occ-5n-99-99-srebro-jack-splitter-i6631703577.html

edit: nie ma opcji, żeby taniej, bez miesiąca czekania coś ogarnąć ;)

Edited by crysis94
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Od efektu mikrofonowego to mam ER4S. Właśnie zaletą HF3 jest łatwopędność plus "ludzki" kabel. Złożenie tych dwóch czynników powstrzymało w Audiomagic moją dłoń od wyciągnięcia karty celem zapłacenia za ER4SR. :)

I chciałbym żeby tak zostało - podobnie miękki kabel, mikrofon i jack kątowy jak w ER4S, bo ten dzyndzel z haefów mnie strasznie wpienia.

W zasadzie to nawet dumam nad jakimiś panasami/philipsami za 30-50zł na dawców kabla. Ewentualnie przeszperam w poszukiwaniu moich stockowych do SGS4. Pytanie tylko kto to zrobi? Myślałem nas CustomArt - ale nie wiem jak cenowo to wyjdzie (trzyma kciuki, żeby nie zacząć słyszeć kabli).

Edited by ZenekHajzer
New idea
Link to comment
Share on other sites

Koledze chodzi o to, żeby nie mikrofonował.

Zmartwię kolegę, bo nie mikrofonują tylko te wykonane z badzo miękkiej gumy, więc tani dawca tylko pogłębi problem... nieważne, że tamte IEMy nie mikrofonują - to Ety o bardzo głębokiej aplikacji, a im głębsza aplikacja tym mocniej odczuwalny efekt mikrofonowy... załagodzić go można nosząc OTE, najlepiej z zaucznicami, które dodatkowo go tłumią:
http://allegro.pl/mee-audio-oryginalne-prowadnice-zauszne-ote-i6746764201.html lub inne gumowe, dość masywne, te od Audeo wcale go nie tłumią -_-

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś słyszałem że przy konkretnych ubytkach w izolacji dobrą praktyką jest gdy stosuje się wypełniacz syntetyczny zrobiony z bardzo elastycznego kleju (coś a'la butapren) i dopiero wtedy na to aplikuje się termokurczkę. W ten sposób materiał w tym miejscu się usztywnia i nie pracuje tak mocno.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster
On 21.03.2017 at 0:45 AM, crysis94 said:

Poza czystością istotna jest jeszcze budowa. Najlepiej by był to litz, czyli żyły są izolowane względem siebie. Akurat ten mój ma jeszcze dodatkowo kevlarowy rdzeń wewnątrz, więc jest odporny na zerwanie.

Z tymi czystościami i technologiami to mam czasem wrażenie, że chińczycy to losowo klepią nie wiedząc nawet, że jeden parametr wynika z drugiego i np dwa przykładowe nie mogą razem występować 9_9 Technologia OCC również nie występuje u każdego chińczyka w garażu, a w kilku fabrykach na świecie. Jeśli ktoś oferuje takowy to powinien mieć możliwość przedstawienia certyfikatu, ale często (nawet go mając) tego nie zrobi, żeby nie ujawnić źródła.

Edited by Mayster
Link to comment
Share on other sites

Kolega chce tani kabel, nie 100 zł za metr przewodnika, więc nie ma to chyba większego znaczenia.

Kolejna rzecz i taka, że do wielu iem'ów nie wchodzi do kopułki bez rozwiercania.

Sonicznie... zdecydowanie nic nie gra tak jak jak OCC Cyro - najgładszy przełom średnicy i góry że wszystkich przewodników jakie znam.

Więcej się rozpiszę jak będę na PC... może temacie założę, bo również uważam, że chińskie OCC grają po prostu jak kabelki z OFC.

To do potem, bo na komórce jest lipa ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie Crysis idealnie zidentyfikował moje potrzeby - chcę taki miękki kabel jaki jest obecnie w HF.

Maystrowe/Smokowe - te założę sobie w ER4S, które i tak mikrofonują, więc w tym aspekcie nie będę miał degradacji. HFy zaś to moje allroundery i mają mieć zestaw cech najbliższy oryginałowi - stąd jak mam wydać 3 stówy na rekabel, to wolę poszukać nieuszkodzonej pary w podobnej cenie :(

Sonicznie mi pasują bardziej niż bardzo, więc chcę je tylko przywrócić stan fabryczny. Co do termokurczki - zrobię potem zdjęcia, ale to się kwalifikuje do wymiany, cud że wogóle gra jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...