Jump to content
JC

Muzyka elektroniczna (IDM/downtempo/psychill)

Recommended Posts

Posiadamy już działy, gdzie podyskutujemy na temat konkretnych modeli słuchawek, ba! ostatnio powstały nawet fankluby niektórych producentów! Czas więc by rozkręcić trochę dział z muzyką - albowiem zbędne byłyby nam nasze AKGi, Audezy, Beyery czy ATHy bez naszej ulubionej muzyki :)

W tym temacie chciałbym, abyśmy podzielili się swoimi ulubionymi utworami bądź wykonawcami (soundcloud, youtube, bandcamp itp - bez piractwa!) zaliczających się do szeroko pojętego IDMu/ambientu a w szczególności utworami dobrze zrealizowanymi. Aby zachęcić czytelników do śledzenia tematu proponuję, abyśmy umieszczali pojedyncze utwory zamiast kompletnego wykazu ulubionych wykonawców w jednym poście :)

Na start remiks autorstwa Data Rebel

• Upvote 2

Źle chyba nie jest a produkcje dość oryginalne :)

Na dobranoc zostawiam:

• Like 1

Linki do youtube wyglądają tu genialnie, rozciągnięte na monitorze 4k :D

Fantastyczna klasyka, do której zawsze warto wracać.

Edited by timecage

Gatunki te są o tyle moim zdaniem specyficzne, że nie mieszczą się we współczesnym kanonie elektroniki. Mają swój wyjątkowy styl i bynajmniej brzmią dobrze tylko na starych słuchawkach z lat 80-tych ;).

(last cover pic is unrelated)

• Upvote 1

Oczywiście zawsze można ciągnąć wszystko w ramach jednego, ale tak jak pisałem jest to bardzo specyficzny podgatunek, kompletnie niezwiązany z ambientem i IDMem, których również słucham bardzo dużo. Wątek toteż powstał jako chęć nieśmiecenia w głównym, ale też jako taki mój podręczny notatnik pod jeszcze kilka planowanych recenzji sprzętu vintage od AKG. Ze wszystkich specyficznych odmian, ta jest chyba najspecyficzniejsza :).

EDIT: Ok, łączę, tylko żeby potem nie było że zaspamowałem ;).

31 minutes ago, EvilKillaruna said:

Oczywiście zawsze można ciągnąć wszystko w ramach jednego, ale tak jak pisałem jest to bardzo specyficzny podgatunek, kompletnie niezwiązany z ambientem i IDMem, których również słucham bardzo dużo. Wątek toteż powstał jako chęć nieśmiecenia w głównym, ale też jako taki mój podręczny notatnik pod jeszcze kilka planowanych recenzji sprzętu vintage od AKG. Ze wszystkich specyficznych odmian, ta jest chyba najspecyficzniejsza :).

EDIT: Ok, łączę, tylko żeby potem nie było że zaspamowałem ;).

:( Mi się tam podobało, że wątek był osobny.

Chyba jak zwykle zostałem niezamierzenie odebrany negatywnie.

To ja zachęcam dalej, ktoś podobnych wykonawców zna?

moje AKGi poszły na serwis :( To może coś bardziej basowego (na K702 swoją drogą bas mega dokładny i nieprzymulający)

To teraz utworek, w którym zakochałem się jakiś czas temu na tyle, że przesłuchałem większości utworów wykonawcy. Utwór znaleziony w recenzji HD800 :)

W takim razie coś ode mnie:

Oraz coś dla bardziej mrocznych dusz :)

Utworek pochodzący z jednego z najlepszych w historii darmowego albumu z muzyką elektroniczną. Szkoda, że nigdy nie wyszedł na cd.

Widzę, że nie ma w tym temacie zbyt wielu fanów synth brzmienia... tak więc dostosuję się do tej Idmowskiej nudnej muzyki :).

I na sam koniec muzyczne złoto: