Jump to content

Głośniki 2.1 w cenie ~ 350 zł


Recommended Posts

Witam.
Moje dwu i pół letnie Microlaby FC 330 uległy uszkodzeniu. Swoje już pograły i zasłużyły na emeryturę. Chciałbym nie licząc usterki posłuchać i innych głośników.
Dysponuję obecnie kwotą 350 zł ( czyli nie wiele większą od przedziału cenowego Microlabów ) Nie chcę wydawać więcej , ponieważ uważam ,że taka kwota jest dla mnie racjonalna na zakup głośników.
Szukam jakiś dobrych głośników w cenie ~ 350 zł w systemie 2.1. Z góry zaznaczę ,że nie jestem zainteresowany 2.0. Uważam ,że to jeszcze nie czas i nie ten budżet aby pakować się w porządne stereo.
Głośników używam spontanicznie , ponieważ większość czasu spędzam na słuchawkach. Głośniki odpalam wtedy , kiedy mam ochotę poczuć muzykę ( bo to jej słuchania głównie używam głośników ) 
w brzuchu. Najprościej więc mówiąc jestem tzw. basofilem. Nie jestem z tego dumny ale po prostu lubię mocny bas ,który da się poczuć. Nie oznacza to ,ze nie docenię czystej góry , czy prawidłowej średnicy ! 
Po wstępnym researchu mam na oku następujące modele:

EDIFIER - XM6BT - Mało znane ( bo chyba nowe ) głośniki 2.1 , Mało opinii na ich temat
Modecom - MC-MHF60U - Polecane na Audiofanatyku , ponoć awaryjne. 
Sven - MS-2100 - Bardzo mało znana rosyjska marka , mało opinii na temat tego modelu.

Tak jak wspomniałem zależy mi na basie. Na papierach najlepiej prezentują się Sveny - 50 W w Wooferze i 30 w satelitach - No ale jak wiadomo ta moc RMS nie zawsze ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Edki natomiast mają Woofer o średnicy 6.5 cala .. ale tak samo jak Laby FC330 , 24 W w Subku. Modecomy natomiast mają subwoofer typu pasmowo-przepustowego 4-go rzędu ( zamknięty z Bas Reflexem ) 

Źródło: Asus Xonar DG
Pokój mały : około 9m2 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...