Jump to content

Recommended Posts

Witam. Mam mały dylemat, na massdrop obecnie widnieje kusząca oferta na nuforce dac-80, cena to jedynie 300$ plus przesyłka. Obecnie używam Aune S16 z HiFiManami he-400i (rekablowane kablem z miedzi beztlenowej od forzyaudioworks), jestem mocno zadowolony z tego połączenia. Zastanawiam się, czy da się z tych słuchawek wycisnąć więcej, czy połączenie ich z nuforce dac-80 i jakimś wzmacniaczem słuchawkowym (np. okazyjnie kupionym HAP-100)?

Jeszcze jedna kwestia. Czy dac-80 najlepiej zgrywa się z dedykowanym hap-100 czy da się... taniej?

A może zachować Aune S16 i sparować go z wzmacniaczem słuchawkowym? Widzę, że hap-100 jest w okazyjnej cenie 1000 zł. obecnie.

Pozdrawiam.   

Edited by David_Ames

Guest Mayster

HAP-100 z DAC-80 tworzą fajny zestaw, a jak masz gdzieś opcję kupna za 1000 zł. to już chyba nawet nie ma co myśleć i samemu sprawdzić. Taniej i lepiej / tak samo może być ciężko, pewnie trzeba by zacząć żonglować jakimiś DIY z drugiej ręki, choć co konkretnie mogłoby się sprawdzić nie podpowiem, bo po kilku przebojach z takimi wzmacniaczami temat odpuściłem na dobre.

Na pewno zestaw STAXa da wyższą klasę dźwięku niż AKG, ale będzie to tym samym zestaw mocno zamknięty tak na funkcjonalności (tj. nie da się pod niego podłączyć innych słuchawek, co najwyżej troszkę sprzętu jako że może pełnić funkcję przelotki RCA) jak i scenie (wyraźnie mniejsza niż w K702). Z DACiem-80 bardzo tanio wychodzi Aune X7s, ale jeśli byłaby dobra okazja na HAP-100 lub właśnie HA-200, to myślę warto takiego połączenia spróbować, poczekać trochę i poszukać dobrej oferty. Pod K702 właśnie takie konstrukcje jak HAP to połączenie moim zdaniem jak znalazł.

Pozdrawiam.

5 hours ago, NuYam said:

Witam

Lepsze połączenie do DAC-80 to znaczy  jakie?

Mam Dac-80 i AKG K702 i zastanawialem sie nad tym Ha-200 albo Staxami SRS 3100-zestaw słuchawki i wzmacniacz.

Pozdrawiam

U mnie DAC-80 stworzył świetną synergię z Meier Corda Classic. Ale to dużo większy wydatek niż HA-200 czy HAP-100.

No i to zupełnie inne brzmienie niż wzmacniacze Nuforca.

17 hours ago, jd1210 said:

U mnie DAC-80 stworzył świetną synergię z Meier Corda Classic.

Z ciekawości zapytam, a na jakich słuchawkach?

On 22.03.2017 at 10:43 AM, Lemonsky said:

Osobiście zastanowiłbym się właśnie nad wzmacniaczem do S16, bo DAC w nim jest bardzo dobry. 

Najpierw właśnie tak zrobię. Zobaczę jak zgrywa się z S16, HAP-100 na którego się zdecydowałem. Trochę mnie tu martwi występująca w dwoch z trzech angielskojęzycznych recenzjach opinia o wyostrzonej górnej średnicy HAP-100, w kontekście drugiej posiadanej przeze mnie ulubionej pary słuchawek - AKG Q701 (chociaż już Aune ma opinię zbyt "neutralnego" źródła dla tych słuchawek, kwestia preferencji - ja tego nie odczuwam). Czy parowałeś Aune S16 z innym wzmacniaczem słuchawkowym?

Edited by David_Ames

7 hours ago, David_Ames said:

Z ciekawości zapytam, a na jakich słuchawkach?

Najpierw właśnie tak zrobię. Zobaczę jak zgrywa się z S16, HAP-100 na którego się zdecydowałem. Trochę mnie tu martwi występująca w dwoch z trzech angielskojęzycznych recenzjach opinia o wyostrzonej górnej średnicy HAP-100, w kontekście drugiej posiadanej przeze mnie ulubionej pary słuchawek - AKG Q701 (chociaż już Aune ma opinię zbyt "neutralnego" źródła dla tych słuchawek, kwestia preferencji - ja tego nie odczuwam). Czy parowałeś Aune S16 z innym wzmacniaczem słuchawkowym?

DT990 PTO

@Lemonsky Dzięki za odpowiedź. Ja parowałem z zakupionym HAP-100 i przy ulubionych rekablowanych Q701 efekty nie były pozytywne. Ogólne słuchowe wrażenia dotyczą niuansów, ale te niuanse to większa techniczność HAPa - delikatnie lepsza kontrola górnych rejestrów, natomiast wzmak S16 jest ciut bardziej liźnięty ciepłem na średnicy i tę średnicę nieco bardziej przybliża, przez co całościowo wypada przyjemniej. Na HE-400i już ciężej mi wyłapać, które połączenie jest lepsze, co sugeruje, że ten konkretny wzmak mógłby być dla S16 przysłowiową "kropką nad i" dla jeszcze cieplejszych słuchawek z klasy premium (w klasie hi-end już na kazdych słuchawkach różnice mogą  być wieksze, niestety obecnie żadnych takich nie posiadam). Inny wniosek jest taki, że obecny wzmacniacz w Aune jest, przy tej półce cenowej, bardzo dobry. HAP-100 poczeka na DACa-80, docelowo również na Sennheisery HD-800, których jestem bardzo ciekawy. Jak do tej pory, rekablowane Q701 z S16 to dla mnie połączenie referencyjne, w końcu każdy ma swój gust:-)

• Upvote 1

David_Ames,  z tego co wyczytałem na zagranicznych forach, to wzmaki Nuforca często parują z dobrymi skutkami z HD-800.

Uważam, że idziesz w dobrą stronę, a HAP-100 + DACa-80 do HD-800 to będzie lepsze rozwiązanie niż  z Q701.

Jeśli HAP-100 gra podobnie do HA-200, to nie łączył bym ich z jasnymi słuchawkami. Senki lepiej się tu sprawdzą.

• Upvote 2

@David_Ames

Jeżeli potrzebujesz cieplejszy wzmacniacz grający w stylu Aune to mam na sprzedaż to Tisbury CA1 gdyż wyprzedaję cały tor stacjonarny (Aune już poszło :C ). Jest temat we właściwym dziale forum ze zdjęciami ;)

Jeżeli stać Cię na HD800 to jest bardzo dobry kierunek, ale musisz się spodziewać niemałego przemeblowania w scenie, bo Q701 mają swoją wizję tego jak ma wyglądać utwór :P (bliski pierwszy plan i scena wielkości hangaru z przeszkadzajkami)

Sam wyszedłem z Q701, ale znalazłem swoją charakterystykę w T90 do tego stopnia, że jedyne z flagowców, które mnie kuszą to Ethery Flow:) A słuchałem HD800, TH900v2, Hawk, Stax SR-507, Denony 7200, AK T1p, LCD 2.

Obecnie składam sobie Alpha Dogi na T50RP mk3 i najprawdopodobniej zastosuje modyfikacje driver'a jak zrobili we flow, więc może i tym uspokoję audionervose :D

• 1 month later...

Niestety problem prawdopodobnie jest głębszy. Sterowniki XMOS nie działają, ani w wersji 2.23, ani w innej. Podłączając Aune S16, system nawet nie potrzebuje sterowników, by wykryć urządzenie (fiio e10k też nie ma problemów - tutaj DAC-80 działa podłączony po coaxialu do Fiio), w przypadku DAC-a 80 nie pomaga nic - przy pierwszym podpięciu sprzętu do PC system (win 10) od razu go wykrył i to bez sterowników. Stery zainstalowałem (ze strony optomy) i też było okej, śmigało aż miło. Po restarcie systemu, OS jest zupełnie ślepy na to urządzenie (w zakładce dżwięki/odtwarzanie jest tylko natywny realtek/zintegrowana "karta" dźwiękowa) i nie pomagają alternatywne sterowniki.

Edited by David_Ames

To bardzo dziwne, ponieważ powinny działać. W obecnych kompilacjach Windows ładowane są sterowniki generyczne i na takich też Aune generalnie pracuje. Tu w sumie zależy to od wersji kontrolera. Przykładowo Burson potrafi pracować zarówno na dedykowanych sterownikach Thesycon, generycznych oraz oferowanych bezpośrednio przez XMOSa. Coś się musiało stać w systemie. Niestety Windows 10 jest bardzo kapryśnym systemem pod tym względem i z USB sam miałem trochę problemów (wywalanie deskryptora na wzór uszkodzonego koncentratora USB). 

Tylko problem jest taki - że dwa inne komputery (obydwa na WIN 7) też nie reagują na urządzenie (próby instalacji różnych sterowników, oczywiście zaliczone). Chociaż będąc precyzyjnym jeden reaguje - tzn. gdy wypinam kabel USB (niezależnie od kabla, testowałem kilka) z komputera to ten reaguje black screenem i komunikatem critical error, natomiast gdy najpierw wyłączę zasilanie DAC-80, a potem wyjmę kabel to komp się nie wiesza. Jest to o tyle dziwne, że skoro komputer jest zupełnie ślepy na podpinane urządzenie (brak chociażby komunikatu "nie rozpoznano urządzenia" etc.), to nagle "robi mu różnicę", że kabel jest odłączany. Ale to na jednym z trzech kompów tak się dzieje - na innych cisza. Podejrzewam, że urządzenie jest wadliwe - bardzo dziwne, po pierwszym uruchomieniu wszystko śmigało, a między kolejnym nie działo się nic co mogłoby wpłynąć negatywnie na sprzęt. Coax i optyk bez problemu nadal.  

PS zajrzałem do środka urządzenia, mojemu oku laika nie rzuciło się nic podejrzanego.

EDIT: na linuxie (ubuntu 16) też nie działa, a Aune wykrywa od razu. Ale przepływ prądu między DAC-iem 80 a komputerem jest. Kiedy wyłączam zasilanie DAC-80, to płyta z linuxem się wzbudza, czyli system jakoś reaguje.

Edited by David_Ames

Bardzo dziwne. Faktycznie okoliczności wskazują jakby na raptowną awarię. Pozostałe złącza będą działały bez problemu z racji tego, że układ USB jest w formie modularnej i całkowicie izolowanej od samego układu DAC. Gdy sprzęt miałem u siebie, na trzy komputery tylko na jednym zachowywał się w sposób anormalny po USB: straszne artefakty dźwiękowe podczas odtwarzania muzyki, a zaraz po tym niebieski ekran z błędem urządzenia USB. Było to jeszcze na Windows 7. Działo się to tylko na jednym komputerze z chipsetem AMD (M5A97 PRO). Na Intelu (Z87 Plus) problem kompletnie nie występował, ale tak przyzwyczaiłem się do nadajników cyfrowych (SC808, STX), że i tak używałem sprzętu właśnie po tychże złączach. Teoria moja upadła w chwili, gdy sprzęt zadziałał bezproblemowo z laptopem ASUSa, również na chipsecie AMD. Dokładnie takie same objawy miał UDH-100, także nie była to wada urządzenia, tylko specyfika kontrolera. Nigdy jednak nie było tak, że sprzęt nie działał kompletnie na żadnej maszynie.