Jump to content
Sign in to follow this  
Soundy

Fanklub Etymotic

Recommended Posts

A możesz to jakoś uzasadnić? Bo mnie się wydaje ze jak custom tipsy gorzej izolują niż standardowe, to znaczy ze wycisk ucha został źle zrobiony. NIe widzę innej możliwości. Jeśli jest, to proszę , uzasadnij, po co mam kilka stow być w plecy. U mnie na przykład obojętnie jakich choinek i jak nie zaaplikuje, próbuję już trzy dni, to i tak izolują gorzej niż pianki walcowe, a powinno być przecież odwrotnie. Z etami mc3 kilka lat temu choinki mi izolowały doskonale ( a po półgodzinie robił się unseal i zaczynała się zabawa w łapanie seala i ze słuchania nici - dziś przez dwie godziny sprzątania miałem to samo, szlak mnie trafiał )

Edited by manu

Większość chyba sobie chwaliła  custom tipsy z Etami HF3, ER4S.

Tak jak tu pisali:

http://forum.mp3store.pl/topic/92252-custom-tips-warto-czy-nie/page-2#entry963383

Też myślałem początkowo o custom tipsach do MK5, ale konieczność wykonania znowu wycisków, w końcu mam jeszcze CIEM jakby co.

Przyzwyczajałem się na piankach, teraz nie mam problemu z choinkami. Chociaż komfort customów jest na pewno większy przy dłuższym słuchaniu, to z ich zastosowaniem jest trochę (dla mnie przynajmniej) większy problem. Trzeba temu poświęcić więcej uwagi, a takie Ety szybko się wciśnie w ucho i szybko wyjmie. Na takie wyjścia do sklepu, do Biedry na przykład lepsze według mnie.

Na moich customach mam lepszą izolację, dosłownie nic nie słyszę przy wyciszonej muzyce, na choinkach od Etów coś tam słychać jednak. Customy jednakże mam akrylowe, z silikonem nie mam doświadczeń. Może silikon gorzej tłumi, jak też dużo zależy jak jest wykonany wycisk, z otwartymi czy półotwartymi ustami i jak dobry jest seal.

Edited by Bernie

31 minutes ago, Sound Jobs said:

Ale czy można wkejać linki z innego forum?

Można i nie ma z tym żadnego problemu. Jedynym wyjątkiem mogłaby być co najwyżej sytuacja, że dane forum/serwis/sklep są jednoznacznie wrogo nastawione (niestety są takie i manifestujące to w bardzo ewidentny sposób, ale to temat raczej nie na ten wątek) lub też linkowanie ma charakter kryptoreklamowy.

Większa izolacja w stosunku do normalnych tipsów, ale mniejsza niż w przypadku choinek Etów. Resztę opisali koledzy, ale imo warto ;)

Nie wiem, co jest grane, ale u mnie choinki nie izolują, na pewno nie tak, jak powinny, niezależnie , co zrobię. Bas jest mniejszy niż na piankach walcowych, ergo ni ma seala. Albo puszcza. Kupię ten pakiet od westone startips i coś tam gratis łącznie 20 tipsów, który linkowałem wcześniej, to coś dopasuję, mam nadzieję.  Tak jak jest na piankach , jest ok, ale pianki będą się szybko zużywać, prawda? To nie zarobię na te pianki, taniej będzie custom tipsy zrobić, jak pisał Crisis.

Ja mam/miałem MC5, bardzo fajne słuchawki, ale wbrew pozorom lubią moc no i ta izolacja <3 

Niestety po spotkaniu z krzesłem kabel zrobił się mało wystawowy i teraz czekają na rekabling, ale jeszcze nie mam pomysłu na materiał. 

MK5, ER4S i HF3. Wszystkie pary mam do dziś.  Moje uszy lepiej nie słyszały.

I chyba już nie czuje potrzeby lepiej (ER4S)

Miałem MK5 i bardzo sobie chwaliłem. Później kupiłem drugą edycję q-Jaysów i Ety stały się jakby... niepotrzebne?

Czuję jednak wewnętrzny wstyd, że nie słuchałem nigdy ER4S, ale boję, się, że z Opusem mogłoby to nie zagrać...

Edited by Seler

Guest Mayster

Jak brzmienie ER4S komuś odpowiada to nie ma przeciwwskazań do takiego połączenia. Chociaż dla mnie prawdziwą petardą jest Opus 1 + ER4XR, ale to przez wzgląd na bardziej 'ludzką' sygnaturę XRów.

U mnie przyznam Ety MK5 skończyły się wraz z HF2. ER4S nie jestem specjalnym fanem i w cenie nowych wolałbym od razu iść właśnie w XR. W ramach ogólnie pojętego "funu" a'la T5p mam T20, zaś taką moją małą osobistą referencją są na dzień dzisiejszy E1, grające jak do tej pory z największymi analogiami do P7 Wireless.

Kusi to wszystko strasznie, ale muszę coś na emeryturę odłożyć. :) A ostatnio też czego bym na głowę nie założył, to jak wracam do Opus + q-Jays albo Opus + Sine, to czuję się jak w domu. Wszystko inne brzmi nienaturalnie. :(