Jump to content
Sign in to follow this  
Waifu

Fanklub Etymotic

Recommended Posts

Modą zapożyczoną z innego forum robię "tematy fanklubowe" czyli skupiające miłośników określonych typów sprzętów bądź marek.

Posiadałem MC5, HF3, a teraz i na zawsze ER4s, czuć w nich każdą wydaną złotówkę. Bestbuy dla fanów analizy i szczegółów, do tego filtry dzięki którym możemy zmieniać sygnaturę. We flagowcach bezproblemowa zmiana kabla. Dla mnie słuchawki kompletne, które powinny być znane każdemu.

A tutaj moje słuchawki :)

IMG_0600.JPG

• Upvote 1

Ja przerobiłem wszystkie flagowce Etów... oraz w ogóle większość ich modeli ;)
ER4XR to dla mnie nr1 IEMów... niestety już ich nie mam, cieszy się nimi kolega Manu =)

U mnie bidnie, ale na moje potrzeby (blogowe i użytkowe) wystarczają zfiltrowane MK5 oraz HF2. ER4XR również są dla mnie najlepszymi z Etymoticów. 

Jedyne Ety, które trzeba napędzać to ER4S... za długo to już od rozstania z nimi... głównie SQ ;)

• Upvote 1

@Sound Jobs Tak, ale łączy się to wręcz z wrażeniem że MK5 mają na sobie aż kocyk. Tak jak HF2 wykorzystuję sobie bardzo często w testach, tak MK5 są dla mnie parą bardziej użytkową, nastawioną pod everyday use. A przynajmniej wtedy, gdy nie chcę brać ze sobą RHA T20. 

Ja dołączam z Etymotic MK5. Sporo czasu były to głównie używane przez mnie doki. Dalej je mam i lubię używać, głównie wtedy, gdy potrzebuję maksymalnej izolacji. Stawiam je trochę wyżej od Audeo, które też lubię i cenię, ale nie uważam za tak uniwersalne, chociaż najwygodniejsze z kolei jakie miałem. MK5 to dla mnie takie analogowe i uniwersalne brzmienie, nie tak rozdzielcze i szybkie jak wyższe Ety, których miałem okazję posłuchać, jednak w porównaniu do ich cen bardzo opłacalny zakup. Ale ja używam ich z polecanym mi kiedyś przez EvilKillaruna modem ocieplającym w postaci filtrów gąbkowych.

Z Etów nie słuchałem ER4XR i nie wiem czy nie wygryzłyby one u mnie innych dokanałówek jak Triple.Fi 10 czy KZ ZST, a może nawet customów.

• Upvote 2

Ja miałem  mc3 chyba - na początku prawie audiodrogi. Łapałem unseal w lewym kanale i sprzedałem. Teraz niestety znów siedzę w choinkach na ER4XR, gra mi przepięknie, piszę niestety, bo nie daję rady zaaplikować niebieskich startipsow - nie chcą wejść do kanałów....

I pytanie do @crysis94 - czy głęboka aplikacja choinek nie uszkodzi bębenków?

Wczoraj wetknąłem choinki głęboko - czułem kije w uszach i lekki ból/ucisk w środku ucha. Wystraszyłem się i wetknałem płycej... ale  czy był seal? Był bas, ale na wyłączonej muzyce słyszałem wyraźnie wodę z kranu, a pamietam, że przy mc3 na wyłączonej muzyce niewiele słyszałem przy pełnej aplikacji choinek.

Any tips?

I mean any hints?

Edited by manu

"Czy głęboka aplikacja choinek nie uszkodzi bębenków?"
Jak dla mnie to musiałbyś sobie pomóc dłutem i młotkiem -_-

Imo to kwestia przyzwyczajenia - na mnie proszę nie patrzeć, bo ja z Etami byłem od lat...

Jak da się przyzwyczaić, to się przyzwyczaję, bo dźwięk jest tego wart. Jest wart cierpienia kołków w uszach.

Edited by manu

Czarne i czerwone zbyt duże dla mnie... niebieskie ok, zielone jeszcze uszły, ale mniej wygodnie niż z niebieskimi ;)

Dla Manu z tego co zrozumiałem już niebieskie zbyt duże się okazały...

• Upvote 1

A gdzie kupić? Zamawiam od ręki...

W Polsce?

Edited by manu

Guest MichalW

Ja się dołączam z moimi MC5 :P Połączenie z iPodem może nie audiofilskie ale lepsze to niż słuchanie ze smartfona :P

17357743_1406581792740277_1899824_o.jpg

Guest MichalW

W porównaniu do mojego LG G4 roznica jest ogromna :P Ale ajfon ma DAC Wolfsona chyba a ja w lg mam Qualcomm WCD 9330

On 16.03.2017 at 8:08 PM, crysis94 said:

Czarne i czerwone zbyt duże dla mnie... niebieskie ok, zielone jeszcze uszły, ale mniej wygodnie niż z niebieskimi ;)

Dla Manu z tego co zrozumiałem już niebieskie zbyt duże się okazały...

No właśnie odwrotnie. Dzisiaj sobie bez  słuchawek na spokojnie startipsy niebieskie przymierzałem - o dużo za małe. Pełen luz. Czarne, czerwone a może pomarańczowe? A może cały komplet za 99 - w gratisie jeszcze true fits - warto? http://audiomagic.pl/westone-2/westone-star-tips-true-fit-tips-20-pak Teraz siedzę na piankach walcowych , jak doradzil Evil i jest wspaniale. Na ile takie pianki wystarczą?  Gdzie je kupić? Myślę , by też docelowo zrobić w wakacje customtipsy do ER4XR  - królik w dokach ustrzelony, lepiej tylko customy.  Dzięki @crysis94 dzięki @EvilKillaruna !

20 minutes ago, manu said:

No właśnie odwrotnie. Dzisiaj sobie bez  słuchawek na spokojnie startipsy niebieskie przymierzałem - o dużo za małe. Pełen luz. Czarne, czerwone a może pomarańczowe? A może cały komplet za 99 - w gratisie jeszcze true fits - warto? http://audiomagic.pl/westone-2/westone-star-tips-true-fit-tips-20-pak Teraz siedzę na piankach walcowych , jak doradzil Evil i jest wspaniale. Na ile takie pianki wystarczą?  Gdzie je kupić? Myślę , by też docelowo zrobić w wakacje customtipsy do ER4XR  - królik w dokach ustrzelony, lepiej tylko customy.  Dzięki @crysis94 dzięki @EvilKillaruna !

Mnie startipsy do Etów za bardzo nie podeszły (czerwone). Za to pianki walcowate tak, ale do MK5, a nie wiem jak sprawdzą się w ER4XR.

Ja kupiłem sobie zapas pianek przy jakiejś zbiorówce z Thomanna. Wydaje mi się jednak, że Mayster kiedyś pisał o filtrach do Etów na sztuki i o piankach chyba też. Można go spytać.