Jump to content

Krem do słuchawek


Bochen
 Share

Recommended Posts

Witam,

O konserwacji nausznic tego typu pisałem w artykule: http://www.audiofanatyk.pl/jak-przechowywac-i-konserwowac-sluchawki/

Krem należałoby aplikować na samym początku. Nie oczyszcza, ale nawilża i zabezpiecza przed wnikaniem postu, soli i sumarycznego twardnienia w ten sposób nausznicy. Jeśli jest już twarda - najczęściej jest już za późno na jej regenerację. Sam osobiście w wielu modelach swoich słuchawek (głównie AKG z serii K2) mam już stwardniałe nausznice, ale bez ich naciskania nie pękają, zaś na niektórych wariantach wprowadzają korzystne zmiany akustyczne.

Link to comment
Share on other sites

Zakładam temat właśnie po przeczytaniu tego artykułu. Nie byłem pewien czy ten krem może być stosowany do tych nausznic. Słuchawki mam dokładnie 6 tygodni, a nausznice nie wydają się być jakoś znacznie twardsze niż w momencie pierwszego użytku. Mimo wszystko przyznam, że mam małe problemy z poceniem się i trochę to odbiło się na nausznicach. Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Edited by Bochen
Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej może być stosowany i sam również miałem w zwyczaju go używać. Stąd też obserwacje poczynione w moich postach.

Na pocenie się uszu najlepsze są w takiej sytuacji słuchawki maksymalnie otwarte oraz z nausznicami welurowymi. Dobrymi przykładami są np. AKG K702 jeśli sprzęt ma być bardziej pod muzykę i sceniczność czy Audio-Technica ATH-PDG1, jeśli sprzęt ma być bardziej pod gry.

Proszę uprzejmie :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...