Jump to content

Recommended Posts

Dzięki za wstępną surową analizę, twarde lądowanie... doceniam szczerość i profesjonalizm, ciekawa sprawa z tą prawą czaszą , bo na jednym zdjęciu jest w prawidłowej pozycji, na innych - "leżących" - rzeczywiście odwrócona.

Czytając Twoje opisy dotyczące starych AKG - po pierwsze tak się rozmarzyłem że nie mogłem się powstrzymać przed zakupem ^_^ po wtóre założyłem że spekulacje cenowe będą przede wszystkim na polskim poletku aukcyjnym, bo wiadomo że kombinatorstwo i oszustwo urasta powoli do rangi cechy narodowej... no cóż, pomijając aspekt wizualny na który kładę trochę mniejszy nacisk pozostaje mieć nadzieję że odsłuchowo to będzie na poziomie opisanym przez sprzedawcę, oczywiście jak przyjdą to wrzucę fotki środków i opis co słuchać.

Konkluzja - czytanie bloga przez weekend w towarzystwie rozluźniającej dawki Jacka Danielska z domieszką Pepsi nie jest najlepszym pomysłem :D

Nie, jedynie podejmowanie decyzji będąc pod jego (Jacka) wpływem ;). Przed jej podjęciem można było się po prostu upewnić / podpytać. To akurat nic nie kosztuje, a może zaoszczędzić sporo nerwów i gotówki (vide ostatnia sprawa z K500 EP z Allegro).

Pamiętaj proszę, że jestem w stanie wiele rzeczy zrobić sobie samemu. Akurat właśnie siedzę nad swoimi Parabolicami - materiał akustyczny w środku kompletnie sparciał i nadaje się już tylko do wymiany + finiszuję polerkę pierścieni korzystając z okazji, że oryginalny klej również puścił. Testowo zostawię jedną muszlę bez materiału akustycznego i zobaczę, czy jakkolwiek wpływa to na wrażenia akustyczne. Prawdopodobnie nie - oryginalna gąbka przypomina filtr do wody, bardzo rzadki i mocno przepuszczalny, także nie powinno być specjalnie tu zmian.

Aspekt wizualny rzutuje też na cenę końcową. Nie ma nic złego w zakupie słuchawek w takim stanie jeśli tylko są w pełni sprawne pod względem technicznym. Jedynie cena winna być wtedy adekwatna. Mimo to nadal preferuję je bardziej od AQNH.

---

EDIT: nom, różnica praktycznie pomijalna, czyli wychodzi na to, że AKG zastosowało to jako zwykły filtr przeciwkurzowy neutralny akustycznie, a nie materiał dampingujący. 

EDIT2: Tak wygląda pozbycie się frezu i jakichkolwiek uszkodzeń z pierścieni:

eeP86En.jpg

Jedyna rzecz to mikro-ryski które powstają przy ręcznym polerowaniu. Widać je tylko pod intensywnym światłem. Tyczy się to tylko części z płaszczyzny otworów dyfuzyjnych i bocznego kantu. Szeroki brzeg wchodzący do środka muszli zostawiłem fabryczny, jako że tam nie miałem żadnych uszkodzeń. 

• 2 weeks later...

Ja cichutko dopiszę się z K712 (są od lutego i już zostaną, uwielbiam je) i K550Mk2 (mam je już ponad rok, to rekord wśród słuchawek jakie miałem), trochę je "poprawiłem" wymieniłem piankę w padach na tą z welurowych od HM5 (większa scena ale bez pogłosów) co oddaliło nieco przekaz więc dodałem nieco subbasu przez zaklejenie otworów wokół przetwornika plastrem opatrunkowym z małymi dziurkami, Adikadik je miał i stwierdził, że mógłby z nimi żyć ;) gdyby nie były na gwarancji to pewnie bym im jeszcze zapodał jakąś tłustą miedź :) poczekam.

• Upvote 1
  • 2 weeks later...

Po sporych perypetiach związanych z obsługą przesyłki przez polski oddział DHL... dotarły do mnie zamówione na niemieckim ebay'u K280.No cóź, jak można było się spodziewać, opis stanu nie do końca zgadzał się z rzeczywistością. Tylko teraz nie wiem kupiłem w rzeczywistości model który był prezentowany na zdjęciach.Na początku nieszczęsna obrócona czasza - okazała się na swoim miejscu :D dalej starty napis na odwróconej prawej czasy - mój wygląda całkiem świeżo. Kapsle też jakby w lepszym stanie niż te z aukcji, moim zdaniem nie noszące śladów otwierania.Po zdjęciu padów - materiał na pierwszym krążku w całkiem dobrej formie - jedynie przetarty w miejscu docisku na przedni port akustyczny.Po zdjęciu krążka ukazała się chyba jedyna niedogodność - materiał na przednich portach akustycznych jest przerwany. Nie wiem jaki to wpływ na brzmienie całości.O-ringi wyglądały tak jakby nikt ich nigdy nie ruszał, ponieważ przy podnoszeniu posypała się połowa materiału gąbkowego - to raczej standard z tego co wszędzie czytałem.Sporo materiału dostało się na przetworniki, także w ruch poszedł odkurzacz na wolnych obrotach i z grubsza myślę że udało mi się to wyczyścić.

Po pierwszych odsłuchach zaczynam doceniać wygodę i wagę K7XX - niestety mam dość spore uszy ^_^

https://goo.gl/photos/LGfmP8taaLNBMUKo9

Edited by decees

Faktycznie bardzo dziwna sprawa z tymi zdjęciami a stanem faktycznym. Co do reszty - w zasadzie wszystko się zgadza. O wpływie na dźwięk przerwanych maskownic portów pisałem chyba przy okazji K270, ponieważ musiałem tam materiał ten regenerować na własną rękę. Co do wygody - jak zawsze wystarczy podsadzić pady od strony tyłu głowy jakimiś wkładkami-dystansami. Powinno pomóc.

Te słuchaweczki są magiczne, uzależniające i i nie żałuje ani jednego eurocenta wydanego na nie :D powiedzieć o nich że są "funowe" to trochę za mało, trafiłem z nimi w przysłowiową dziesiątkę jeśli chodzi o różne "starsze" przedsięwzięcia muzyczne, być może jest tak że one swoim charakterem maskują niedoskonałości realizacyjne tamtego okresu, druga teoria jest taka że być może były strojone na modłę muzyki z okresu w którym powstawały ^_^ @EvilKillaruna - pięknie dziękuję za Twojego bloga, jak do tej pory przyniósł mi samą muzyczną radość :D 

• Upvote 1

Miło słyszeć że historia ta skończyła się znacznie lepiej niż zapowiadała. Dziękuję także za miłe słowa, bardzo budujące i motywujące :)

I unikatowe jak na AKG. Nie spotkałem się z żadną inną parą grającą w taki sposób, nawet w K290 jest zupełnie inaczej. Cenię je również wyżej niż Nighthawki, czysto subiektywnie.

Naprawdę też radzę spróbować podsadzić nausznice od strony tyłu głowy - więcej miejsca na małżowinę, trochę inne warunki akustyczne, ale zysk w wygodzie przeogromny. Zwłaszcza w K270 jest to problem (cisną mocniej od K280), ale ogromną większość słuchawek z serii K2 można przeobrazić w wielogodzinne woły robocze mające wtedy de facto kątowe pady. O tym nie pisze się zbyt często, a przecież kołnierz padów daje spore na to możliwości. W efekcie obcowanie z ich dźwiękiem powinno być jeszcze przyjemniejsze. Zwłaszcza że mają bardzo niskie THD i granie przy większych głośnościach kompletnie dla nich nie problem.

Z czasem można będzie natomiast pomyśleć o jakimś poważniejszym odrestaurowaniu w miarę możliwości.

Szkopuł w tym że po dłuższej sesji w dniu dzisiejszym chyba odkryłem gdzie mój problem z ergonomią - otóż okazuje się że dyskomfort sprawia uciskanie w przedniej części zaraz poniżej skroni, chyba zaczynają się tu kości policzkowe. Odpowiedzialne za ten ucisk są przednie porty akustyczne, które w tym miejscu po nałożeniu słuchawek wypychają tak jakby materiał z wnętrza pada i opierają się na samej skórze - czuć że cała gąbka poleciała do tyłu. Z opisu aukcji wynika że sprzedawca wymieniał w słuchawkach właśnie pady, ponoć na zamienniki dedykowane do tego modelu... chyba jutro spróbuję podejść na sienną do audiomagic (mam rzut beretem z pracy) w celu nabycia padów od Brainwawz HM5 - tylko teraz zastanawiam się która wersja - Super Soft czy welurowe, no i czy standardowe czy asymetryczne... również na swoim przykładzie zanotowałem pozytywną poprawę odbioru dźwięku przy odchyleniu padów w okolicach żuchwy, dlatego ewentualnie celowałbym w asymetryczne, żeby tam dodać materiału i uzyskać ten efekt na stałe, pytanie tylko czy to zagra tak jak sobie tu teoretyzuję ^_^

Edited by decees

Najlepiej jest sprawdzić samemu, ale nie bez powodu stosuję na niemalże wszystkich swoich AKG nausznice fabryczne. Często to właśnie pod nie dany model był strojony. W serii modeli K270/K280 jest to dosyć istotne z racji soczewkowania akustycznego. Tak samo wybredne są w tym zakresie np. K340 oraz K240 DF.

Niestety przymiarki padów od HM5 zakończyły się niepowodzeniem, ponadto świadomość utraty strojenia dodatkowo odwiodła mnie od inwestycji w owe pady i próbę założenia "na siłę". Chyba powoli skronie powoli przyzwyczajają się do ucisku ^_^ niemniej jednak spróbuję z tymi dystansami przy okazji jak się skończy aktualny keczup :D jakie wymiary owych dystansów byłyby odpowiednie?

Zależy od pojemności kołnierzy, ale największe jakie mam to półksiężyce plastikowe o wysokości 1 cm w najwyższym punkcie. Na przykładzie np. lewej muszli montuje się je pod padem na godzinie 9, ale dla lepszego docisku do żuchwy warto też spróbować ustawienia na godz. 8 czy nawet 7. Pad opiera się wtedy na powierzchni głowy, odciążając ucho.

8p6N6Ts.jpg

• 7 months later...
  • 3 weeks later...
8 godzin temu, Compton napisał:

Tak, X2 bardziej funowe i rozrywkowe. K712 przy nich mogą wydawać się nudne ale są bardziej równe w przekazie i takie bard,iej audiofilskie ;)

Zgadza się. 

5 minut temu, vonBaron napisał:

A w przyszły tydzień K812 w gościach :D

A właściciel już ich słuchał? ;)

Aktualizacja dla K271 o pomiary akustyczne:

IV8HmaE.jpg

Oraz w porównaniu do szybko założonych K270 Studio:

ntktcuJ.jpg

Pomiarowo różnią się w zależności od założenia/ułożenia, plus w rzeczywistości mają więcej basu z racji specyfiki wszystkich K2, których pady tworzą naturalny seal w oparciu o nasz własny pot.