Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub AKG

Recommended Posts

Jak już się robi fankluby, to mogę założyć tylko jeden słuszny ;).

Nowe, stare, duże, małe, te ciekawsze, jak i te nudniejsze, te cenione, jak i zapomniane, jednym słowem wszystkie odsłony modeli tego producenta.

wHzmUUu.jpg

Lista zbiorcza modeli które z grubsza miałem na własność, mam na własność lub kiedykolwiek recenzowałem:

• AKG GHS 1
  • AKG K70 TV
  • AKG K142 HD
  • AKG M220 PRO
  • AKG M220 Black
  • AKG K240 DF
  • AKG K240 MKII
  • AKG K240 Monitor
  • AKG K260 Professional
  • AKG K270 Playback
  • AKG K270 Studio
  • AKG K271 MKII
  • AKG K272 HD
  • AKG K280 Parabolic
  • AKG K290 Surround
  • AKG K301
  • AKG K315
  • AKG K321
  • AKG K330
  • AKG K340 ES-D (BH)
  • AKG K4 ES-D
  • AKG Q350
  • AKG K370
  • AKG K390 NC
  • AKG K400 LP
  • AKG K401
  • AKG K420
  • AKG K450
  • AKG K500 EP
  • AKG K500 LP
  • AKG K501
  • AKG K518 DJ
  • AKG K550 MKI
  • AKG K612 PRO
  • AKG Q701
  • AKG K7XX
  • AKG K812 PRO
  • AKG K872
  • AKG K1000 EP
  • AKG K1000 LP

Przydatne linki i informacje:

• Upvote 7

Prezesa Evila nie przebijesz, kilku wiceprezesów się zgłosi,

ale członkiem honorowym zostanę bezapelacyjnie!

Par analogiam:

Lista zbiorcza modeli które miałem na własność :

• AKG K172HD modowane przez Perula
  • AKG M220 PRO z padami welurowymi od dt770, kabel 7n Audeos
  • AKG K240 sextett 600 ohm
  • AKG Q350
  • AKG K551 trzykrotnie, modowane, rekablowane, stocki
  • AKG K612 PRO
  • AKG K701 - czterokrotnie, w tym z kablem Mikolaj612, z kablem Audeos Furutech, z kablem FAW Viablue
  • AKG K702
  • AKG Q701 dwukrotnie, okablowanie Audeos 7n deluxe, Fatso 5n
  • AKG K7XX
Edited by manu
  • Upvote 1

Ach AKG...

- AKG K450

- AKG K420 (słuchane pożyczone)

- AKG K550

- AKG K551 (słuchane pożyczone)

- AKG Q701

- AKG K550 MK II

Przyznam się,że tak naprawdę nie zawiodłem się na K550 MKII. Nie kupowałem w ciemno tylko po odsłuchu. Natomiast pozostałych się pozbyłem. AKG, jej słuchawki są dla mnie "za trudne", za dużo czasu trzeba poświęcić na dobór toru, czasem mody. Jedynie K550 II są "przyjazne" i mogą być takimi domowymi nausznymi, nie wymagającymi celebry. "Przygody" z K550 i Q701 skutecznie odstręczyły mnie od prób z kolejnymi modelami AKG.

Zresztą Beyerdynamic też jest podstępny... Czy to BD T70 czy to BD T90 wymagają naprawdę odpowiedniego doboru wzmacniacza. Czyli historia się powtarza. Jak z AKG.

Czasem zastanawiam się nad powrotem do K420. To były takie nauszne pchełki, otwarte, izolacja żadna ale nieźle grały. 

• Upvote 1

Guest MichalW

Ja posiadałem AKG K702, które były spełnieniem moich marzeń jeśli chodzi o brzmienie :) 

56 minutes ago, Mayster said:

Sextettów nie ma, pff... plebs :D

16 minutes ago, manu said:

Jak nie ma, ja miałem, mam wpisane...

Miałem 2-krotnie =)

Guest Mayster

Pisałem do autora wątku oczywiście :>

Chciałem kupić, ale mam już tyle tych wintydży, a pośród nich swoje własne koniki znalezione, że nie opłaca mi się inwestować w ten konkretny model :). Wolę zainwestować tym razem w lepszy sprzęt pomiarowy lub słuchawki na potrzeby bloga. Wspominałem np. że jest mi już dość niezręcznie w kółko wypożyczać HD800... ;).

Witam. Jest fanklub jestem i ja.

Mam lub miałem:

K701

K612PRO

K550 (słuchałem, ale z zamkniętych wolę 272)

K501

K500

K400

K272HD

K240 Studio

Edited by Rafacio
  • Upvote 2

Nie wiem czy mogę dołączyć do tego grona posiadając jedynie AKG K240 MKII, ale chyba fanem jestem, skoro pomimo zakupu ATH-MSR7BK, z produktem AKG się nie rozstałem i doceniam jego niewątpliwe zalety w przypadku używania słuchawek w domowym zaciszu.

Pozdrawiam wszystkich ceniących AKG.

Chyba tak :). K240 to wciąż najbardziej rozpoznawalna i najpopularniejsza ich konstrukcja, przez lata eksploatowana we wszystkie możliwe strony i pod kątem bardzo różnych koncepcji akustycznych. MSR7 to trochę wyższa klasa, ale wciąż model jakby nie patrzeć zamknięty, którego dodatkowo czasami szkoda katować długotrwałymi odsłuchami. Swoje dawne K240 MKII jeszcze Made in Austria podarowałem kiedyś ojcu, który używa ich i ceni do dziś.

Ja się zastanawiam czy tych 240 nie odkupić. Zwłaszcza, że używki nie są drogie, a ja chętnie wypróbowałbym pady welurowe z K272 na nich, a także w odwrotną stronę.

-AKG K551, wielokrotnie rekablowane 

-AKG Q701, wiele kabli 

I tyle mojej przygody z AKG

Słuchałem:

-AKG K141, 

-AKG K7xx, 

-AKG K550. 

A potem dowiedziałem się o technologii tesla :P

• Upvote 1

Uniwersalny zestaw.

Dziś postanowiłem natomiast wprowadzić drobne modyfikacje do swoich K240M, głównie po spotkaniu z Somicami V2 i Sonorousami III. Zmiany banalnie proste:

• usunięcie dystansów podnoszących pady (mniejsza wygoda, ale jednak trochę lepsza akustyka w zakresie barwy)
  • wymiana wkładek akustycznych ze współczesnych oryginalnych na większe, ale tylko gąbkowe (bez materiału)

Dzięki temu grają nieco jaśniej i poprawniej, z nieco lepszą sceną, nadal jednak w swojej domenie i zgodnie z brzmieniem natywnie prezentowanym przez ten model. Testowane na Aune S7. Zresztą widzę że się trochę na nich poznano, bo ostatnio ceny podskoczyły na rynkach wtórnych. 

a to i ja się dopiszę posiadając tylko K702 choć K7XX w czerwonej wersji bardzo chętnie bym przygarnął :)

PS. czy w kwocie około 300zł jest do kupienia kabel, który zauważalnie wpłynie na brzmienie K702 względem stockowego EK-300?

Ja tutaj mogę się wpisać jedynie z vintage AKG K501 i K280 Parabolic oraz zamkniętymi K550 (MKI).

K550 od ponad 3 lat używane jako podstawowe zamknięte, po prostu allroundery.  

Często opisywane jako legendarne K501, zdobyte już dłuższy czas temu po długich poszukiwaniach, w bardzo dobrym stanie. Przeżyłem z nimi wspaniałą przygodę audio. Okazały się znakomite nie tylko do klasyki, od Bacha przez Mozarta do Chopina, świetne do muzyki filmowej Williamsa, Zimmera, ale też do lekkich gatunków z wokalem jak Clannad, Enya, Loreena McKennitt, Diana Krall. A nawet zaskakująco dobrze słucha mi się niektórych albumów starej i nowszej elektroniki czy to pierwszy czy ostatni Oxygene czy Equinoxe Jarre'a, albo Klaus Schulze, Tangerine Dream, Mike Oldfield akustycznie. Nie należę do bassheadów, nie przeszkadza mi ich lekkobasowy, ale mruczący i uderzający kiedy trzeba charakter. Zresztą uważam, że po doborze odpowiedniego źródła tego basu naprawdę nie mają za mało, chociaż nad źródłem czy wzmacniaczem do nich trzeba trochę pomyśleć. Podoba mi się ta łagodna wyraźna, ale bez ostrości góra, żadnych sybilantów, ogromna "koncertowa" scena. Czarują słodkimi wokalami, angażują, wciągają, :) po nich dopiero Staxy zrobiły na mnie lepsze wrażenie, chociaż nie w każdym aspekcie.

Nie miałem niestety jeszcze okazji porównać polecanych w recenzjach K500 (ani LP ani EP). Ciężko je dostać w dobrej cenie i jednocześnie jeszcze dobrym pewnym stanie, takim jeszcze nie tylko do posłuchania, ale też do popatrzenia.

Drugie wspaniałe AKG vintage, K280 Parabolic, kupione z ciekawości, przy dużej pomocy Jakuba i ładnie przez niego odrestaurowane. Trudno je znaleźć w dobrym stanie. Sprawdzają się w wielu gatunkach, bardzo bliskie intymne wokale. Budują swoisty magiczny klimat, scena nie tak rozległa jak w 501, ale z ciekawą pogłosowością, bas inny, ciepły, bardziej soczysty, potrafiący wydobyć "mięcho" w nagraniach Metallici, ten taki przyjemniejszy, w odbiorze dla większości zapewne. Nie potrzebują pieca, fajnie grają już z DAPa i nie trzeba wzmacniacza ani nawet dojeżdżać do końca skali głośności.

AKG vintage są bardzo dobre i szkoda, że niektóre modele nie są już produkowane. 

Edited by Bernie
  • Upvote 1

Użytkownik AKG od najtańszych, K512, K514, K514 MKII, przez K550 MKII, K612 Pro, a skończywszy na K712 Pro, z których jestem bardziej niż zadowolony i nie mogę oderwać od nich uszu. :)

• Upvote 1

Skromnie dołączam z moimi K7XX które cały czas mi się bardzo podobają odsłuchowo i nie znudziły pomimo dwumiesięcznego słuchania.

Aczkowiek coś mnie wczoraj podkusiło i postanowiłem wypróbować - z racji tożsamości z Hawkami jako je opisywał Evil - Parabolki.

Od Niemca, zapewnie lekarza który słuchał tylko jak wracał passatem z kościoła :D no zobaczymy co z tego będzie

Jeśli słuchawki nie znudzą się przez rok - nie znudzą nigdy :).

Co do Parabolików, to niestety ale moim zdaniem jest to mocna przepłata względem stanu, w jakim są podane na zdjęciach. Pierścienie wyglądają jakby ktoś tłukł nimi bez umiaru o twarde podłoże, jedna czasza z napisem Parabolic jest porysowana i obrócona, zaś środki muszli są zakryte wkładkami AKG, więc nie widać stanu portów oraz driverów. Wgłębienia na obrysach kapsli z emblematami mogą również świadczyć o ingerencji na jakimś etapie ich historii. Jak zwykle sprzedawca jest ślepy i perfidnie kłamie w opisie co do stanu. Tymczasem:

• Póki nie zobaczymy zdjęć środka lub po prostu słuchawki nie przyjadą na oględziny, nie będzie można stwierdzić stanu i koniecznego nakładu pracy.
  • Pierścienie trzeba będzie polerować aby usunąć wszystkie uszkodzenia. Nie da się tego zrobić na słuchawkach, a przynajmniej będzie bardzo ciężko.
  • Czaszę akurat dałoby się zapewne spokojnie obrócić do stanu pierwotnego.

Mój egzemplarz był w znacznie lepszym stanie. W razie czego zapłaciłem 220 + 15 zł, połowa 2016 roku.

• Upvote 1