Jump to content
crysis94

Fanklub Beyerdynamic

Recommended Posts

Niestety nie, ale moim zdaniem Mojo o ile będzie dobrym kierunkiem, i tak nie rozwiąże ich problemów akustycznych. Ja bym tam wszedł z jakimś konkretnym EQ.

3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Ja bym tam wszedł z jakimś konkretnym EQ.

Obawiam się, ze syczenia wokali nie da się całkowicie zniwelować nawet mocnym EQ

Trzeba zrobić to bardzo precyzyjnie, aby nie zamulić przypadkowo słuchawek. Mody fizyczne niestety zawsze odbierały sparkling tym słuchawkom i traciły przez to sporo mikrodetali, de facto cały urok. Uroki deflektora. Dlatego od T1 v2 wolę T5p v2.

22 minuty temu, decees napisał:

@Palpatine masz nadal iSine? Jak scenicznie do T1 v2? Zakładając że Beyery 10/10 to audeziaki ile /10? :D

Mam iSine10. Z pamięci Ci nie powiem, które mają większą scenę, mogę jedynie zaryzykować stwierdzenie, że w iSine jest większa, na pewno bardziej naturalna (nie pogłosowa jak w T1 rev2). Przynajmniej na kablu Cypher. Stacjonarnie słucham na DFB, ale on ogranicza scenę bardzo mocno.

Myślę, że scena w iSine jest zbliżona  wielkością do tej z HD800S. Przynajmniej na szerokość. Głębia na pewno lepsza w T1 rev2, ale ja lepszych słuchawek pod tym względem nie słyszałem jeszcze.

Edited by Palpatine
  • Like 1

Dwie odwrotne sceny. W T1 v2 na głębokość, a mniej na szerokość, w iSine (mam iSine 20) na szerokość, a mniej na głębokość. Jednoznacznie wyżej cenię sobie scenę w iSine, bardziej wciągająca i robiąca większy efekt WOW. Trzyma też znacznie lepiej wokale przy słuchaczu.

• Like 1

3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Dwie odwrotne sceny. W T1 v2 na głębokość, a mniej na szerokość, w iSine (mam iSine 20) na szerokość, a mniej na głębokość. Jednoznacznie wyżej cenię sobie scenę w iSine, bardziej wciągająca i robiąca większy efekt WOW.

Nic dodać nic ująć. Czyli bardzo podobnie je odebraliśmy. Wg mnie ta z iSine jest czysta, nie pogłosowa (sztucznie przedłużana) jak w T1 rev2.

• Like 1

Dokładnie tak. Jak dopisałem - w iSine scena jest przepastna, ale nie traci fokusu z wokalu. Jeśli ktoś jest tak jak ja fanem namiętnego, pełnego wokalu, a nie studni trafiającej w próżnię lub sztuczną bańkę, iSine zawsze będą stały wyżej od T1 v2. Oczywiście nie oznacza to, że T1 v2 są złe, ale ich przekaz od zawsze wydawał mi się po prostu bardziej specyficzny. Większe wrażenie głębią robiły już na mnie K812 PRO, była w nich jakaś taka swoboda. W T1 v2 natomiast ciężko było wyczuć zamierzenie inżynierów. Wyglądało to bardziej jak "dobra Panowie, macie T1 v1, bawcie się, zobaczymy co Wam wyjdzie". No i wyszło coś, co miało chyba iść w stronę sceny HD800, ale nawet tam odbierałem ją zawsze jako znacznie bardziej kontrolowaną. Większość ludzi narzekająca w HD800 na wokal i jego bliskość, ale nie chcąca rezygnować ze sceny jako takiej, powinna bezwzględnie iSine sobie posłuchać. Nawet dla czystej ciekawości. 

• Like 1

c9f754febc51ed55gen.jpg

T1 Gen2 zawitały do mnie na parę dni. Sprawdzę tą legendarną synergie z Pathosem. ;) 

• Like 2

2 minuty temu, Hir0 napisał:

c9f754febc51ed55gen.jpg

T1 Gen2 zawitały do mnie na parę dni. Sprawdzę tą legendarną synergie z Pathosem. ;) 

To te ssssssyczące? 

3 minuty temu, LoCzekk napisał:

To te ssssssyczące? 

Tak to te. Są to słuchawki pod konkretne tory i wymagają dłuższego wygrzania. U mnie na Pathosie jest okej i to na nowej sztuce słuchawek, a jestem bardzo wrażliwy na wszelkie syki i wysokie tony. Na tranzystorze bym darował sobie ich odsłuch ale na lampie jest dobrze, nawet takiej tranzystorowej jak Pathos. Zobaczymy co pokażą po wygrzaniu.

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Wygrzewanie ich nie zmienia praktycznie w ogóle, a szczególnie syczenia 😉

No to chyba na wadliwą sztukę trafiłem bo syczenia nie słyszę, zresztą nie tylko ja @ChrisCRSktóry je kupił tydzień temu również nic nie słyszy. 

Jak to w audio jest to kwestia toru, nie słuchawek. Tak jak pisałem jestem bardzo wrażliwy na wszelakie syki, po prostu synergia jest udana w połączeniu z Pathosem i nie ukrywam podoba mi się ich granie. Napiszę więcej jak skończę już odsłuchy.

49 minut temu, Hir0 napisał:

No to chyba na wadliwą sztukę trafiłem bo syczenia nie słyszę, zresztą nie tylko ja @ChrisCRSktóry je kupił tydzień temu również nic nie słyszy. 

31 minut temu, Hir0 napisał:

Jak to w audio jest to kwestia toru, nie słuchawek. Tak jak pisałem jestem bardzo wrażliwy na wszelakie syki, po prostu synergia jest udana w połączeniu z Pathosem i nie ukrywam podoba mi się ich granie. Napiszę więcej jak skończę już odsłuchy.

Skoro wiesz, ze to kwestia tylko i wyłącznie toru to skąd przypuszczenie ze są zepsute?

Teraz, Palpatine napisał:

Skoro wiesz, ze to kwestia tylko i wyłącznie toru to skąd przypuszczenie ze są zepsute?

To była ironia, są sprawne.

5 minut temu, Hir0 napisał:

To była ironia, są sprawne.

To przepraszam, nie wyczytałem jej. Tesle już takie są, jedni nie są wrażliwi na ich peak w rejonie 7k Hz inni są i to bardzo. Miałem je w domu dwukrotnie i zawsze się to kończyło bólami głowy. Jeśli jednak ktoś ich nie słyszy lub mu nie przeszkadzają to jest to jedna z tych par na których można skończyć poszukiwania innych. Poza tym aspektem wg mnie są rewelacyjne, o czym pisałem wielokrotnie.

• Like 1

Aż bym chętnie pożyczył jakieś T1v2 lub T5p v2 żeby to sprawdzić bo tor mam teraz faktycznie inny. 

Choć nie tak dawno miałem Amirony które uchodzą za najmniej syczące a i tak syczały srogo.

29 minut temu, vonBaron napisał:

Aż bym chętnie pożyczył jakieś T1v2 lub T5p v2 żeby to sprawdzić bo tor mam teraz faktycznie inny. 

Choć nie tak dawno miałem Amirony które uchodzą za najmniej syczące a i tak syczały srogo.

Ja bym ich w końcu posłuchał na porządnej lampie, aby się przekonać czy faktycznie tak duży wpływ ma na Teslowski charakter. 

Moje wrażenia po kilku godzinach:

W skrócie to bardzo dobre słuchawki. Co mi się w nich podoba? Nie ma w nich czasu na nudę - sposób w jaki wchodzą w nagrania, dzieląc poszczególne dźwięki czy ukazują holografię, każdy drobny detal w nich urasta do rangi wydarzenia. Brzmienie jest bardzo realistyczne i transparentne co kłóci się z muzykalnością i drajwem jakie posiadają te słuchawki, a jednak wszystko udało się ładnie połączyć w całość. LCD2 wraz z kablem noir przewyższają je pod względem stricte jakościowo dźwiękowym, jednak przepaści nie ma. Muzyka w Audeze płynie niczym gęsta ciecz w T1 gen2 brzmi bardzo popisowo i jest to prawdziwy muzyczny popis. 

Czytałem, że te słuchawki potrzebują dłużego czasu wygrzewania (było o tym również w recenzji na Audiofanatyku), ja dałem im 4 godziny i już pokazały co nieco. Dlatego dzisiaj koniecznie zostaną pozostawione na noc. Bardzo mnie teraz interesuje ich zgranie z Pathos Converto Mk2, jak dobrze pamiętam z odsłuchów to zapowiada się mega ciekawe combo. Wciąż się zastanawiam nad swoim ostatecznym torem audio i jeżeli będzie on oparty na wzmacniaczu Pathos Aurium to zakup Beyerdynamic T1 jest wręcz musem. 

Edited by Hir0
  • Like 1

Jak to w audio, pieniądze nie grają, gra synergia. Jeśli jej nie będzie to możemy wydać bardzo dużo a efekt będzie słaby lub bardzo słaby. Ważne aby po peirwsze wiedzieć jakiego dźwięku szukamy, po drugie zebrać wszystkie klocki z rozsądkiem i oczekiwaniami. 

@Hir0 nie rozważałeś kupna Black Edition?

Edited by Palpatine
  • Like 1

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@Hir0 nie rozważałeś kupna Black Edition?

Akurat mam teraz u siebie Black Edition, kupno cały czas rozważam i jak trafi mi się dobra cena to na pewno je kupie. Wciąż jednak muszę przesłuchać je na pełnym torze od Pathosa. No i bardzo ciekawi mnie połączenie iFi IDSD Pro z Final Audio D8000.

4 minuty temu, Hir0 napisał:

Akurat mam teraz u siebie Black Edition

...i może rozwiązała nam się zagadka syczenia, może...😉

Nawet nie miałem konkretnej ilości czasu, by sprawdzić jak grają. Okazało się, że pierwsza para którą dostałem miała delikatny odprysk na widelcu od pałąka, ale na szczęście bez problemu wymienili, tylko czekałem na nowy egzemplarz, prawie tydzień.

Myślę, że w przyszłym tygodniu napiszę jakieś głębsze wrażenia z obcowania z T1v2.

Tak w skrócie, to tak jak wspomniał @Hir0 największe wrażenie i to rzuca się w pierwszej chwili jest holografia i przestrzeń, ma się wrażenie, że dźwięk otacza, jest wszędzie, a ty jesteś w centrum sceny. Niesamowite uczucie.

A z wad, to chyba niekiedy za twardy bas, mógłby być nieco miększy, może ciut pulchniejszy. Mam nadzieje, że to kwestia wygrzania, albo może słabego DACa, w każdym razie mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej.

No i w tych słuchawkach praktycznie odpada słuchanie polskiego punk rocka z lat 80', pierwsza płyta Siekiery to koszmar 😛