Jump to content
crysis94

Fanklub Beyerdynamic

Recommended Posts

T1v1 21XXX chyba faktycznie lepsze od v2. Niby DAC lepszy niż wtedy gdy miałem v2, ale używam go zarówno z tranzystorem+HE-6 jak i lampą+T1v1 - poprzednio różnica jakościowa była bolesna, w tej chwili jest akceptowalna.

Scena mniejsza niż HE-6, dźwięk bardziej zbity, nie ma tak dobrze ułożonych rzędów, góra i wyższa średnica może ciuuut ostra, ale sybilizuje tylko przy naprawdę sszzszeleszczących nagraniach. Jeśli tam słuchawki nie sybilizują, to znaczy że mają obciętą górę 😁

Nie ma tego denerwującego pogłosu, są szybkie, naprawdę świetny bas ( nie jest go za dużo, potrafi przywalić, ale potrafi też sobie pluskać w tle ), test Cohena na średnicy zdały, chociaż do Odinów to im daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko. 

Oj bardzo mi się podobają, dawno tak mi się słuchawki nie spodobały. Nawet nie wiem czy ich sobie nie zostawię jako jedynej pary w oczekiwaniu na Michauczokowe HE-6.

• Like 1

Rekabling też im dużo dobrego robi. Słuchałem kiedyś rekablowany egzemplarz rev'a na XLR, to nie mogłem uwierzyć, że to T1 :)

• Like 1

W dniu 16.04.2018 o 15:49, Compton napisał:

No beka.

Myślałem, że z tym kabelkiem będzie lepiej. Fakt, tragedi nie ma jak ostatnio, bas ma lepszą kontrolę pierwszy plan oderwany od nosa, jest mniejsza buła, duszność i mgła. Studnia nadal taka sama.

Takie przeciętne, pospolite, jednostajne, monotonne granie.

Ale i taj je chyba zostawię jako jedyne zamknięte.

Wytłumienie wełną owczą z tyłu muszli za przetwornikiem zwiększa impakt, poprawia rozdzielczość i transparentność. To są słuchawki monitorowe więc nie będą grały "po audiofilsku" ;) (co dla mnie nie jest wadą) ale niewielkim wysiłkiem można z nich zrobić słuchawki bardzo wiernie i równo grające.  Swoje dodatkowo rekablowałem (canare le5c). Welurowe pady od DT100 faktycznie zniekształcają dźwięk.  Pytanie czy ktoś z Was już próbował takich padów:
https://vesperaudio.com/earpads?brand=97

Już niestety DT150 nie mam.

Uległ uszkodzeniu prawy przetwornik w kontakcie ze wzmakiem majkela i poszły za grosze. ;)

5 godzin temu, Compton napisał:

Już niestety DT150 nie mam.

Uległ uszkodzeniu prawy przetwornik w kontakcie ze wzmakiem majkela i poszły za grosze. ;)

Hmmm ten osławiony najlepszy amp, który wciąga jedną ręką topowce za 10k i więcej? No nie możliwe :P

16 minut temu, Palpatine napisał:

Hmmm ten osławiony najlepszy amp, który wciąga jedną ręką topowce za 10k i więcej? No nie możliwe :P

Jap, ten sam. ;)

Choć gra rzeczywiście hajendowo, to dobrze by było aby był bardziej bezpieczny.

2 minuty temu, Compton napisał:

Jap, ten sam. ;)

Choć gra rzeczywiście hajendowo, to dobrze by było aby był bardziej bezpieczny.

Czyli identyczna sytuacja jak z Rapture. Niby też dźwiękowo bardzo wysoki poziom, a resztę historii znamy. Jeśli konstruktor pokrywa koszty spalonych słuchawek to nie ma tematu ;)

9 godzin temu, vonBaron napisał:

Bo gra lepiej niż Rapture ale z powodu awarii u Comptona chce zmienić na coś innego. 

Miałeś Rapture?

Nawet kiedyś poważnie rozważałem jego zakup. Pojawiały się używki w okolicach 1200 zł

Za tyle potem miały chodzić nówki, a więc poniżej połowy pierwotnej kwoty zakupu, stawiając wiele osób w dosyć dwuznacznej pozycji. 

5 godzin temu, Palpatine napisał:

Miałeś Rapture?

Nawet kiedyś poważnie rozważałem jego zakup. Pojawiały się używki w okolicach 1200 zł

Nie ale czytałem że ten wzmak nie ma środka pasma. Sam chciałem kiedyś kupić ale sporo negatywnych opinii było głównie o bezpieczeństwo użytkowania.

Edited by vonBaron

Ma środek pasma i jest to nieprawda, że sprzęt go nie posiada. Prawdą jest natomiast bezpieczeństwo użytkowania, czego sam niestety jestem ofiarą. 

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Nie ale czytałem że ten wzmak nie ma środka pasma. Sam chciałem kiedyś kupić ale sporo negatywnych opinii było głównie o bezpieczeństwo użytkowania.

Wiesz jak jest z opiniami 😉

Trzeba słuchać samemu aby forować takiej jednoznaczne opinie. Szczególnie, ze w recenzjach ani słowa o tym. O wzmaku mikela było tyle samo negatywnych opinii odnośnie bezpieczeństwa tylko kółko wzajemnej adoracji na żółtym albo kasuje posty albo wszystkich zakrzyczy i później ludzie nie dość ze kupują te niedoróbki to jeszcze mogą stracić swoje ulubione słuchawki.

• Like 1

Majkel przynajmniej stara się pomóc jak coś się stanie a gość od Rapture ponoć zostawia cię z problemem samemu sobie.

23 minuty temu, vonBaron napisał:

Majkel przynajmniej stara się pomóc jak coś się stanie a gość od Rapture ponoć zostawia cię z problemem samemu sobie.

Jedyna pomoc w tej sytuacji to zwrot kasy za słuchawki oraz upgrade sprzętu o zabezpzabezpieczenia, każda inna pomoc jest niczym!

IMG_20180830_135919.thumb.jpg.18b87b8e09116d3d815383f2ed921abb.jpg

Po świetnych Etherach czas zejść na ziemie. Cóż to na pewno najłagodniej grające Tesle jakie słyszałem, choć i tak czasem lubią sobie syknąć na wokalach. Przez tą łagodność wydają mi się nudne, takie bez wyrazu i charakteru, mam wrażenie kocyka na całym pasmie. Niby grają ok ale czegoś im brakuje. Zdecydowanie wolę już T1. Cena tych Amironów też IMO sporo za wysoka.

Edited by vonBaron
  • Like 1

Ale przynajmniej są dość ładne.

Nigdy nie miałem okazji ich posłuchać, mówiąc szczerze po recenzjach jakoś się nie paliłem

Wiem, że jestem jak zdarta płyta, ale jakbym jakimś cudem potrafił opanować syczenie wokali na T1 rev2 to byłby mój endgame. To bez wątpienia moje ulubione słuchawki tego producenta. Wspaniała holografia, scena (troszkę za bardzo pogłosowa), szybki bas, dociążona odpowiednio średnica i nie przeszkadzające wysokie. Wygoda również na plus. Bardzo miło je wspominam, jednak ze względu na syczenie wybrałem Eleary, które miały swoje ułomności, ale mniej mnie drażniły ;)

Edited by Palpatine

@vonBaron miałem na myśli te firmowe pluszowe pady. Stąd skojarzenie z dźwiękiem.

Mi tam się w sumie podobały. Fakt, słuchałem tylko na AVS ale jednak.

Po zmianie kabla na FAW Noir Hybrid jest zauważalna poprawa, poprawia się rozdzielczość, jest więcej powietrza, dynamika wzrosła.

Jednak Tesle to nie moja bajka, słuchanie wokalizy to droga przez mękę na nich.

Edited by vonBaron