Jump to content
crysis94

Fanklub Beyerdynamic

Recommended Posts

Nie korzystałem z Aune X1S. Dudniącego basu w tym egzemplarzu nie stwierdziłem. Ale dlatego mam ogólny "problem" z Beyerdynamikiem, że ich modele potrafią grać różnie i odmiennie, najczęściej przez pady, choć doszukiwano się też różnic w samych driverach (powtarzalność). 

Na Audiofanatyku chyba najładniejsze zdjęcia DT150 w sieci!

Wyglądają na dwa razy droższe. xD

I z cyklu "cudze chwalicie, swojego nie znacie..."

audiohobby.JPG.265d02ba42447eb3fc9c91500997f942.JPG

No i są , dotarły - DT150 z kabelkiem symetrycznym.

IMG_1077.thumb.JPG.454e83fe397b290ab0d3816aa51e76f3.JPG

I nadal nierozumiem fanatyków ich grania, ale ok niech będzie.

• Like 2
  • Confused 3

11 minut temu, Compton napisał:

No i są , dotarły - DT150 z kabelkiem symetrycznym.

I nadal nierozumiem fanatyków ich grania, ale ok niech będzie.

ISKi i K701 lepsze xDDD

No beka.

Myślałem, że z tym kabelkiem będzie lepiej. Fakt, tragedi nie ma jak ostatnio, bas ma lepszą kontrolę pierwszy plan oderwany od nosa, jest mniejsza buła, duszność i mgła. Studnia nadal taka sama.

Takie przeciętne, pospolite, jednostajne, monotonne granie.

Ale i taj je chyba zostawię jako jedyne zamknięte.

• Like 1

Mnie ostatecznie odrzuciło od nich ten bas ze studni i taka sobie średnica. O ile na początku było fajnie to im dłużej ich słuchałem stawały się gorsze. Na welurach zbytnia buła a na skórach zbyt krzykliwe.

Edited by vonBaron

Tłukę je 3-cią godzinę i w sumie ucho się trochę zaadoptowało. RMF Classic całkiem całkiem, teraz dubstep, no i niczego sobie.

Minus taki, że słucham na ceracie i jest już cała mokra od potu. Zero wentylacji.

• Like 1

To chyba na odwrót z tymi padami @vonBaron.

Bo one właśnie do tego zostały stworzone, a audiofile cudaczą i bawią się w jakieś mody i próbują zrobić z nich tym czym nie są lub nie da się. Jak dla mnie ich góra jest za bardzo stonowana. Jak komuś nie zależy na tym paśmie to można się bawić, ale tego nie przeskoczy się. Słuchawki stworzone do tego celu w którym powstały i do łojenia bez rozkładania na czynniki grania.

Kurdę, tak sobie słucham, i... nie wiem czy to wina innego wzmaka, sygnału zbalansowanego czy innego czorta, ale da się je lubić.

Wtedy miałem też HE1000 jako odniesienie, to może trochę krzywiło mi odbór DTków?

IMG_1119 (Custom).JPG

12 minut temu, Compton napisał:

ale da się je lubić

I taka sama konkluzja buchała ode mnie z recenzji. Miałem tak samo. Ale nadal - czy to powód aby stawiać je na piedestale ponad wszystkim i wszędzie? Dla niektórych to była dynamiczna referencja i endgame. Tymczasem my patrzymy na ten model bardziej pragmatycznie i zdrowiej. W moim przypadku powodem są na pewno K270 Studio ku temu.

Przed chwilą, EvilKillaruna napisał:

I taka sama konkluzja buchała ode mnie z recenzji. Miałem tak samo. Ale nadal - czy to powód aby stawiać je na piedestale ponad wszystkim i wszędzie? Dla niektórych to była dynamiczna referencja i endgame. Tymczasem my patrzymy na ten model bardziej pragmatycznie i zdrowiej. W moim przypadku powodem są na pewno K270 Studio ku temu.

Nie, absolutnie nie.

Sa fajnie w swojej cenie i tyle. Mimo tego i tak wyżej cenię K7XX, za strojenie, barwę, za całokształt. A to dopiero początek góry :)

Ja dałem za swoje 4 stówy z wysyłką, dwoma kompletami padów (w tym cerata nieużywana) i kabelkiem xlr. :)

To cena super, ja raczej do nich nie wrócę bo wątpię że czymś jeszcze mogą mnie zaskoczyć. Zresztą tak jak pisałeś na ceracie uszy mogą się odparzyć. Prawdziwa skóra to je to!

Ja też nie wiem jak długo z nimi zostanę. Ot miałem zostać tylko z Edition X, a tu już 3-cia para u mnie. :)

Jeżeli kiedykolwiek komuś przyszedłby do głowy pomyśł założenia padów welurowych na DT150, a nie daj Boże ich dokupienia, to stanowczo odradzam.

Robi się poczwara dźwiękowa. Nie polecam!

IMG_1190.thumb.JPG.7c15024fd440c6fcffc246f0b14275f4.JPG

• Thanks 1
  • Haha 1

Zabrałem dziś żonie T1 V2, długo pewnie nie wytrzymam bo gorąco, ale to fajne słuchaweczki są zwłaszcza jak im kabelek zmienić.

Trochę brakuje powietrza, ciemnawe są, zwłaszcza w stosunku do HEków, ale przestrzeń i atmosfera Blade runnera2049 znakomita.

T1v2 podobały mi się bardziej od np. HD800/800S czy K812. Ale fakt, w porównaniu do planarów, szczególnie HFM, brakuje tam nieco powietrza, no i są ciut zbyt ciemne.

Teraz myślę sobie, czy by nie kupić późnych T1v1 i wstawić mini XLR, bo to by też mogło fajnie zagrać.

Moje doświadczenia są takie, że T1 v2 miałem przez dwa tygodnie po czym odsprzedałem. Jakość sopranu na poziomie M220 PRO na padach od T1 v1. Wydają się ciemne, ale nadal w kilku rejonach góra idzie pod sufit i powoduje wręcz migrenę. T1 v1 uważam za lepsze słuchawki całościowo. HD800 w odpowiednich warunkach przebijają natomiast wszystkie wymienione. 

Z HD800 to dziwna sprawa, pamiętam jak na majówce w Q21 założyłem nówki i mnie odrzuciło, zupełnie inne granie od moich starych 800.

No i fakt wzmak powinien je móc okiełznać, choć wypełnienia to mi się nie udało uzyskać takiego jak np w T1 V2. A z tymi T1 może to sprawa kabelka bo pasują te od D8000 i gra to całkiem dobrze bez ostrości, fak już trochę na nich żona sobie gra, a ja zabieram od czasu do czasu, może to sprawa rozruszania przetwornika?

Z lampą mi t1v2 nie sybilizowały i na pewno nie były za ostre, ale miały taki irytujący pogłos. Za to holografia naprawdę wspaniała.

Edited by FIREGON