Jump to content
crysis94

Fanklub Beyerdynamic

Recommended Posts

1 godzinę temu, oczywizm napisał:

Powtórz to jeszcze raz proszę :D Tzn. bardzo cieszy mnie to co mówisz, ale zastanawiam się czy aż taki potencjał drzemie w tych przetwornikach? 

Nie sądzę, żeby wiele więcej można jeszcze z tego drivera wycisnąć :D Potencjał to jedno, a preferencje to drugie.

Nie powiem, że one są technicznie lepsze od takich LCD XC, TH900, D7200, bo pewnie i nie są. Mogę być zaślepiony ( bo DT-R10 po prostu mi się podobają), ale nie jestem głuchy. Każde z wymienionych są w jakimś aspekcie od deteerek lepsze, czasem spooooro lepsze.

Ale dla mnie XC dudnią i mulą, TH900 nie mają ani góry ani średnicy, a D7200 pewnie by się dało ożywić, ale na torach na których ich słuchałem, były przeraźliwie nudne. PM-3 są tak przyjemne, tak łagodne i tak spokojne, że nie mogłem z nimi żyć. Weź czasem na mnie nakrzycz, a nie tylko "dobrze, proszę pana!" . Jedynie TH-610 się bronią, gdybym miał teraz szukać, to z zamkniętych właśnie na nie bym spojrzał. Ale przecież jest jeszcze sporo innych zamkniętych modeli, których nie słuchałem, cały arsenał MrSpeakers na przykład. Albo D7000/7100 - tych również nie znam.

Podłączyłem 1990 do stacjonarki z kablem od K712 i jest dużo lepiej, choć dalej uważam że to bardzo wybredne na sprzęt i nagrania słuchawki choć potrafią dać radość ze słuchania.

Góra może męczyć na dłuższą metę.

No pokaż co za skarby trzymasz w szafie. 

1 godzinę temu, crysis94 napisał:

Jak już wpadłem to chyba odwiedzę komis, bo tyle mi leży rzeczy, które okazjonalnie używam

3 godziny temu, crysis94 napisał:

ta, inż się pisze... z obszaru elektroakustyki ofc... będę mógł mówić co chce, bo u nas nikt się tym nie zajmuje :P

Ooo wydało się, czyżby crysis to tak naprawdę nadworny artysta stolarz??

Po niemal roku definitywnej dominacji Denon'ków w Azadirachta Indica jako moich zamkniętych słuchawek nastąpił przełom - Beyery T5p w Mahoniu Acajou :x

R5p_1.jpg.ab526e5970528772b62b9cec72b8b2

Cytując samego siebie:

Michale... zaje*iste Ci one wyszły (bardzo w moim guście). Pierwsze Twoje słuchawki przy których obiecuję nie grzebać w dampingu względem obecnego stanu - to (chyba?) włókno kokosowe w komorze bardzo pasuje! Jak zawsze wolałem zamienić je na większą ilość (rzadszej) owaty, a tutaj nie =)
Nie sybilizują na wyższej średnicy i niższej górze tak jak T70 i to mimo braku czegokolwiek przed driverem :>
Góra trochę mniej podoba mi się niż w moich Denonkach, dół ma nieco słabsze uderzenie, ale za to trochę niżej (i... pełniej?) schodzi... imo lepszy jakościowo :>
Ale co najważniejsze... średnica bezsprzecznie lepsza w prawie wszystkim co testowałem (no ok... n razie były to głównie damskie wokale)!
W końcu mam uzupełnienie dla Denonów! Denony zostaną do rocka i szeroko rozumianych "łupanek", ale wszędzie tam, gdzie zakładając zamknięte po HE-6 czułem niedosyt teraz będą Beyery! Bardzo podoba mi się ta średnica ^^

• Like 3

55 minut temu, vonBaron napisał:

Jakieś porównania ze stockowymi T5p v2? 

W T5p.2 kombinowałem z padami, mało na stocku słuchałem... w mp3s chyba w fanklubie są moje opisy...
Ale tak jak pamiętam to w drewnie jest więcej powietrza, bas bardziej skierowany ku niższemu... na mp3s są w fanklubie porównania T5p.2 do T70-R10 (edit nie chce mi się szukać), a one są już podobne do tych, ale były jaśniejsze, miały więcej sybilantów i nie taki fajny bas ;)

Edited by crysis94
  • Like 1

Te słuchałem:
8xFTWTH.jpg

I sprostowanie - ww to standardowy rozmiar, to jest SLIM:

NoGh9XY.jpg

A to jest po prostu późniejsza sztuka, gdzie buda była jeszcze trochę większa :F

UndpEax.png

Duże miały jeszcze bardziej zauważalny skos - od tyłu łatwiej byłoby ocenić ;)

Tak czy siak prezentacja driverów z Pro nie jest do końca dla mnie - wolę na Edition... a najbardziej na tym co aktualnie czyli T5p ^^
Jeszcze bym tylko załatwił drivery od T1 na próbę, bo mają ten sam rozmiar, więc przełożenie to 15sec + 4 luty :squint:

edit: @vonBaron

• Like 1

To też słuchałem tych pierwszych i tylko ich z serii R10 od Michała więc ciężko mi się odnieść czy wolę inne :P

Ale podobało mi się bardzo to co słyszałem.

Ojej! Będzie jakiś obszerniejszy test? Z drugiego screena wynika, że są strasznie podatne na odległość przetwornika od ucha, jak mniemam? Przynajmniej to zauważyłem u siebie. Czy może to fakt zastosowania walurowych nauszników?

@EvilKillaruna może jakiś poradnik jak czytać wykresy pomiary? Na przykładzie dwóch par słuchawek np?

DT150 to klasyka, fajnie, że będzie recenzja.

Edited by Palpatine
  • Upvote 1

W każdej recenzji zawieram od razu analizę takiego wykresu, opisując brzmienie słuchawek bezpośrednio odnosząc się do tego co na nim odnotowałem. Wykresy od połowy zeszłego roku są tak przygotowywane, aby można było je porównywać między sobą. Zamierzam w przyszłości zbudować ich kompletną listę z modułem do porównywania ze sobą dwóch-trzech par jednocześnie.

• Like 1
  • Upvote 2

Fajne były te DT150, jedne z lepszych zamkniętych jakie słyszałem mówiąc szczerze :D Chociaż bas wybijał zęby.

Gdyby tak one jeszcze ładne były ... ahh marzenia

Przed chwilą, FIREGON napisał:

Fajne były te DT150, jedne z lepszych zamkniętych jakie słyszałem mówiąc szczerze :D Chociaż bas wybijał zęby.

Gdyby tak one jeszcze ładne były ... ahh marzenia

Z czego ich słuchałeś?

Ja je nawet planowałem kupic w zbiorówce z Thommana z kabelkiem bal.

Synthax i Szwagiero taki hajp na nie zrobili, że brałem w ciemno.

Na szczęście udało mi się przed zakupem ich posłuchać. ;)

@FIREGON miałem jakąś sprawę do Ciebie. Jak mi się przypomni, uderzę na PW.

Ano hajp był niesamowity. Wysłałem swoje do Perula i od razu lepiej było. Bas dalej mocny, twardy i precyzyjny, ale już nie przemieszczał mi gałek ocznych.

@FIREGON a co Perul zmodyfikował w swoich?
Mnie cały hype ominął szerokim łukiem na szczęście i mogłem posłuchać sobie bez żadnych uprzedzeń. Naprawdę świetnie w szybkiej, ciężkiej muzyce się sprawują.

@bachankas

Zachował sygnaturę brzmienia, jednocześnie redukując nieco ilość basu.

Wiadomo, to wszystko zależy od tego co kto lubi. Kiedyś byłem bassheadem, ale teraz jednak wolę jak jest go mniej, ale za to jest lepiej kontrolowany.

Wiem, że dla niektórych basu było w nich nawet za mało, chociaż pewnie nie były po prostu dobrze napędzone.

To ja od bycia trebleheadem zaczynałem i... nadal lubię dużo fajnej góry, ale resztę też doceniam :)