Jump to content
crysis94

Fanklub Beyerdynamic

Recommended Posts

Ciekaw jestem tych najnowszych Beyerów(DT1990)  w porównianiu do ... DT911.   Te drugie są dość wybredne czyli nie zagrają na bele czym ale zagrać potrafią wybitnie. 

Hmm właśnie wytłumiłem moje DT150 wełną owczą i pięknie poprawiła im się precyzja brzmienia. Jeszcze dostaną nowy kabelek i może się okazać że nie potrzeba żadnej tesli na pokładzie ;)  

6 minut temu, Barthuss napisał:

Ciekaw jestem tych najnowszych Beyerów(DT1990)  w porównianiu do ... DT911.   Te drugie są dość wybredne czyli nie zagrają na bele czym ale zagrać potrafią wybitnie. 

Hmm właśnie wytłumiłem moje DT150 wełną owczą i pięknie poprawiła im się precyzja brzmienia. Jeszcze dostaną nowy kabelek i może się okazać że nie potrzeba żadnej tesli na pokładzie ;)  

A z ciekawości będą* rekablowane wraz z wstawieniem konektorów czy bezpośrednio do drivera?

A @vonBaron wymiana padów nie jest taka trudna. Masz taki ... jakby ułamany fragment i od niego zaczynasz. 

Edited by FIREGON
  • Thanks 1

Kabel stock, ale banał xD

Z/W ;)

Na tych basowych padach to już bardziej moje granie, teraz gitary mają swój ciężar, ale wydaję mi się że syczą teraz bardziej...

18 minut temu, Compton napisał:

Może na stacjonarce będzie lepiej?

IMO będzie jeszcze jaśniej.

Na basowych padach grają bardziej w stronę T1v2, a syczą teraz bardziej od nich, ech...

Edited by vonBaron

Na ile znam słuchawki Beyera i z tego co posłuchałem Elearów to ciężko mi sobie wyobrazić, aby ot tak były niezagrożone. 

24 minuty temu, vonBaron napisał:

IMO będzie jeszcze jaśniej.

Na basowych padach grają bardziej w stronę T1v2, a syczą teraz bardziej od nich, ech...

Szkoda...pamiętam, że manuel miał te słuchawki i był bardzo z nich zadowolony. Ale skoro syczą to nie ma o czym mówić...eh te Tesle :P

Raczej to wina padów niż samych przetworników, bo na neutralnych prawie w ogóle nie syczą. Miałem od niego kupić je swego czasu ale się rozmyślił ze sprzedażą bo to jego ulubione słuchawki.

Technicznie chyba 1990 są lepsze od T1v2 ale wybaczają jeszcze mniej niż one.

Edited by vonBaron

48 minut temu, FIREGON napisał:

A z ciekawości będą* rekablowane wraz z wstawieniem konektorów czy bezpośrednio do drivera?

Najprościej otworzyć tę wtyczkę i tam się dolutować. Właśnie przed chwilką tą zrobiłem ;) 

Dodam że teraz  poprawione DT150 (czyli "oczyszczone") w brzmieniu grają naprawdę świetnie z interfejsem studyjnym MYTEK stereo 96DAC.  Monitorowe, dokładne granie.  Rekablowałem je oraz dobrałem wytłumienie z wełny owczej w odpowiednich proporcjach. Zmiana padów na welury niesie już za duże zmiany w złą stronę.

No i pojawia się  fundamentalne pytanie - po co mi lepsze brzmienie z słuchawek? ;) 

Ale lepsze brzmienie mam bez trudu ze sprzętów vintage szczególnie w połączeniu z DT911 i  bądź tu mądry ;) 

Guest

A ja się ostatnio zaopatrzyłem w DT770. Pisałem nawet z Michałem (michauczok) na temat modów, ale jak mi podał cenę, to się zastanawiam, czy jest sens pakować tyle pieniędzy w słuchawki za 300 złotych. W sumie mógłbym w nich nic nie robić, bo grają całkiem przyzwoicie, ale ta średnica tak się prosi, żeby ją podciągnąć, chociaż trochę :D

Macie jakieś doświadczenie w modowaniu DT770? A może słuchaliście DT-R10, albo innych wynalazków Michała zrobionych w oparciu o DT770?

A, i jeszcze jedno pytanie- dużo ostatnio słyszę o małej powtarzalności w brzmieniu DT990. DT770 też tak mają? Bo to zdaje się, jest ten sam driver.

Michauczokowe DT990 Edition zdrewnione są przepiękne, ale koszt moda to cena tychże słuchawek :D

@oczywizm http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/

Tutaj masz listę modów na DT990 Edition, może któreś da się do DT770 zaadaptować.
Generalnie jak chcesz bliżej średnicę, to albo czekaj, aż się pady ugniotą, albo im pomóż :) Brzmienie tych Beyerków, a przynajmniej 990-tek, mocno zależy od stanu padów.

Jeśli chodzi i modowanie wzmacnianie określonych częstotliwości odbywa się na zasadzie zastosowania tzw lustra akustycznego i wytłumianie różnymi rodzajami materialów. Tutaj doświadczenie ma kolega Perul.

Jednakowoż "nowsze"beyerdynamic  mają charakterystykę V czego nie można powiedzieć  np. o stockowych DT150. Ale wczoraj przy za dużym wytłumieniu też otrzymałem taką charakterystykę choć fakt że grały wtedy mega precyzyjnie ale ze schowaną średnicą. Musiałem ująć materiału i pasma się wyrównały. 

U Beyerdynamika niestety sporo akustyki siedzi w samych nausznicach. Mając trzy pary DT990 PRO z trzema różnymi parami tych samych nausznic ale z różnych głów i w różnym stopniu ugniecionych, uzyskasz 3 różne brzmienia. Dlatego uważam osobiście te słuchawki za bardzo niewdzięczne w tym względzie. Chyba jedyny wyjątek to T5p, bo tam nausznice trudno było ugnieść, na minus dla wygody.

Guest

Nigdy wcześniej nie słuchałem DT770, kupiłem bo zawsze chciałem je mieć :D Wszyscy mówili, że to V, ale na miły buk- takiego V się nie spodziewałem :D W każdym razie drobne wyrównanie brzmienia by im się przydało. I tak jak bardzo cenię sobie prace Michauczoka, tak wrzucić w te słuchawki 1000 zeta... no nie wiem. Z drugiej strony miałem przyjemność słuchać Grado Eye Candy i jakichś SWS'ów i to były jedne z najlepszych słuchawek jakie dane mi było mieć na uszach. Chociaż muszę przyznać, że ominął mnie trochę boom na te wszystkie audeze, mr speakers itd. więc absolutnie nie mam porównania z nimi. W każdym razie zaufanie do Michała mam i jakby mi tysiąc złotych błąkał się luzem po portfelu to może i bym się skusił. Na razie jednak taka sytuacja mi nie grozi.

@oczywizm

DT-R10 grają różnie. Michał starał się tworzyć je pod preferencje, więc oczywiście dwóch takich samych raczej nie znajdziesz. Moje na przykład mają większą scenę i mniej basu od dwóch innych modeli których słuchałem. Za to nie są tak dudniące i grają jakby czyściej. Sporo też zależy od padów, moje mają pady od HM5, inne mają Alpha Pady no i są zdaje się modele z beyerowymi padami.

Jeśli chcesz utemperować DT770 to zapytaj Perula czy może się tym zająć. Jestem na 99.9% pewny, że będziesz zadowolony z rezultatu.

Guest

U Perula już leżą moje Denony D2000 i K518dj. Musiałbym go mianować nadwornym modderem, żeby mu dorzucić jeszcze D770. Ale tak sobie po cichu myślę, że może jest to okazja, żeby samemu coś pokombinować :D Zobaczymy, co się stanie jak wrócą denony. Może beyery będzie trzeba zwyczajnie sprzedać.

Ja już kupowałem wzmacniacze od DIYerów z pewnego forum i wyszedłem na tym delikatnie mówiąc kiepsko, także w kwocie 1000 zł chyba wolałbym jednak inne słuchawki. Oczywiście to tylko moje zdanie i absolutnie nie mi jest oceniać czyjąkolwiek pracę, jak również nie mam tutaj do niej żadnych zastrzeżeń z racji braku styczności. Po prostu preferencyjnie. 

Audeze to słuchawki wykonane w innej technologii przetworników i o znacznie lepszej rozdzielczości. No i cenie.

Wiadomo, że projekty DIY to zawsze swego rodzaju ryzyko. Oczywiście jest to też okazja żeby dostać "więcej za mniej" albo przynajmniej "to samo za mniej". 

Z drugiej strony, np. w do takich staxów sporo osób preferuje hi-endowe energizery DIYowe, bo te staxowe są po prostu sporo gorsze. Chyba najbardziej popularny ciągle jest KGSS ( może teraz KGSSHV ), a to przecież składak. Składak tak popularny, że Spritzer z head-fi teraz robi je już jako "Mjolnir Audio". Tak samo "podobno" najlepszy energizer jaki można stworzyć DIY T2 ... ma nawet w nazwie DIY. Bazowany na legendarnym staxowym T2, różni się tym że nie wybucha i się nie smaży w przeciwieństwie do tego, który wypuścil stax.

Grunt to znaleźć kogoś kto się na tym zna i czuje się odpowiedzialny za produkt, który tworzy. Zarówno o Michauczoku jak i Perulu, przynajmniej bazując na moich interakcjach, mogę to powiedzieć z ręką na sercu. Chociaż ten pierwszy podobno ma czasem drobne problemy z terminami :D No ale DT-R10 to wciąż najlepsze zamknięte jakich słuchałem.

• Like 1

DT-R10 Zebrano są świetne i wcale nie takie drogie. Sam chciałem je mieć na własność ale że kontakt z Michałem jest znikomy to niestety się wycofałem. 

Edited by vonBaron

Guest
57 minutes ago, FIREGON said:

No ale DT-R10 to wciąż najlepsze zamknięte jakich słuchałem.

Powtórz to jeszcze raz proszę :D Tzn. bardzo cieszy mnie to co mówisz, ale zastanawiam się czy aż taki potencjał drzemie w tych przetwornikach? 

Guest

Rozmawiałem z nim. Jakoś niebawem się broni. Dlatego stwierdziłem, że nie będę go dręczył, niech się chłopina uczy :D

Obecnie moje ulubione słuchawki są na driverach D2000 xD

Ta, inż się pisze... z obszaru elektroakustyki ofc... będę mógł mówić co chce, bo u nas nikt się tym nie zajmuje xD

Znaczy ulubione zamknięte, bo otwarte niezmiennie HE-6 ;)

Guest

Ale to jakieś DIY? Pochwal się. I miło znów Cię widzieć kolego :D

DIY jest tylko stanowisko pomiarowe. Praca badawcza.

Jak już wpadłem to chyba odwiedzę komis, bo tyle mi leży rzeczy, które okazjonalnie używam, że głowa boli D:
W dzień HE-6, w nocy Denonki i na chodniku Flare - od  prawie roku jestem spełniony xD

• Like 1