Jump to content
crysis94

Fanklub Beyerdynamic

Recommended Posts

Modą zapożyczoną z innego forum robię "tematy fanklubowe" czyli skupiające miłośników określonych typów sprzętów bądź marek.

Jeśli chodzi o Beyerdynamica to cenię serię DT w wersjach 600-ohmowych za relację cena/jakość oraz bardzo lubię większość modeli opartych na przetwornikach Tesla.
Do klubu dopisuję się ze słuchawkami opartymi na przetworniku z T70 oraz komorze akustycznej z Limby, która trochę przypomina tą z Sony MDR-R10 i również świetnie wygasza rezonanse:

0TCW9EG.png

• Upvote 2

Aktualnie należeć do niego mogę może nie tyle przez pryzmat wielu modeli na recenzjach i posiadaniu, co przez aktualnie posiadane Byron BT. Małe, ale bardzo praktyczne dokanałówki bezprzewodowe.

Może kiedyś w przypływie sentymentu wrócę sobie do DT990/600 Edition.

• Upvote 2

Dzień Dobry, witam kierownika klubu crisisa94. Oraz wszystkich klubowiczów aktualnych i przyszłych.

prezes

Manu, beyerdynamit

dt-990premium 600ohm, dt-990pro 250 ohm, dt-880 premium 250ohm, dt-990 600ohmxlr edition, manufacture, dt931, dt880 600 ohm vintage, dt 880 32 ohm, t70, t5p v2, dt1990pro 7n Audeos - obecnie

Edited by manu
  • Upvote 1

Nie ma problemu. Jak wrócą z wymiany odsłuchowej  za Nighthawki,  (lecą w ten poniedziałek) to mogą poleciec do Ciebie - a ja słynnej Limby bym posłuchał chętnie... :P 

• Upvote 1

Czytałem dokładnie porównania obu modeli, ja na 100% wolałbym DT1990 - na tyle swoje gusta znam...

edit:
Ale tak czy siak oba modele się ładnie prezentują... szczególnie po niezbyt udanych DT1770 ;)

Edited by crysis94

Witam serdecznie,

Wypadałoby się do któregoś fanklubu przyłączyć...

Jestem szczęśliwym posiadaczem DT880 (32 ohm), t70 oraz t5p v2. Wszystkie 3 pary uwielbiam i jeśli przyjdzie kiedyś potrzeba załatania dziury budżetowej to będę miał problem... ;)

Pozdrawiam

• Upvote 1

Tak. Rekomendacja, dla forumowicza, handlować. Jak znam życie t70 ili dt880 32ohm , będzie w dobrej cenie oferował w mniej lub bardziej odległej przyszłości.... t5p v2 raczej zakitra...

• Upvote 1

wydało się ;)

Niewykluczone, że będzie wyprzedaż, ale na dzień dzisiejszy nie wiem... to trochę też zależy co pewien ekspert od modowania słuchawek z pewnego innego forum wyczaruje z fostexami t50rp mk3....

Natomiast dziś słuchałem trochę dt880 i nie myślałem nawet aby przepinać słuchawki. 880ki mają dla mnie jedną wielką zaletę - jak to Manu kiedyś stwierdził, są płaskie jak stół.

Przepraszam, jeśli to był w jakimś stopniu off topic - mam bardzo małe doświadczenie w wypowiadaniu się na forum...

• Upvote 1

Się wypowiadaj swobodnie. :) Natrzepalismy na PW książkę chyba, także, o to samo serdecznie uprasza się kolegę @lukek, szczęśliwego kolekcjonera i cichego miłośnika dobrego sluchawkowego  grania na wysokim poziomie.

Czas podzielić się, szczęściem, wrażeniami, doświadczeniami. Pytaniami. Etc.

the time has come !

Mam nadzieję i nie zarazem :)

Miałem he-400i i mi jakoś nie podeszły. Możliwe, że to kwestia spaczonego słuchu lub też złego toru. Otóż w moim wypadku sprawdza się tor, jeśli mogę tak to nazwać, jedynie mobilny. Hobby słuchawkowe muszę dzielić z innymi moimi fascynacjami takimi jak odkurzanie, wycieranie podłóg, zmywanie naczyń oraz przenoszeniem pewnych rzeczy z miejsca A do miejsca B na zlecenie drugiej, lepszej połówki ;)

A tak poważnie to chętnie poszukam jeśli wskażecie czym można je rozsądnie, mobilnie napędzać ;) 

• Upvote 1

Melduję się z T90 :)

Do tego kątowe pady od HM5 i już nic więcej do szczęścia nie potrzeba (poza izolacją przez co najprawdopodobniej będę się musiał z nimi rozstać dla wyższych celów/ droższych słuchawek) 

Dołączam do klubu bo zakreciłem koło i wróciłem do dynamicznych słuchawek beyerdynamic : ulubione to stare DT911 oraz mam jeszcze zamknięte DT150.

• Like 1

U mnie było sporo wynalazków : 

- sennheiser : HD800, HD600, HD650, HD430 

- Beyerdynamic : DT150 , DT911

- Yamaha YH100, T50RP Mad Dog

- Hifiman HE-560, HE-400i, HE-4XX

- STAX zestawy Lambda i Pro w różnych wariantach;

Dobrze też poznałem  Audeze LCD-2, LCD-XC , DT990, DT880.

Najciekawszy jest fakt że z dobrze grającym torem fajnie grają nawet przyzwoite dynamiki jak właśnie DT880/990/150 lub HD600. 

U mnie totalny efekt WOW mam kiedy podłączam DT911 do ... dziurki słuchawkowej starego porządnego CD Denon DCD1700GAT(PCM56K) ;) 

A zdecydowanie najlepiej to mi jednak na kolumnach gra :)  i to vintage ;)  Philips MFB544  w odpowiednim zestawieniu .

Ja strzelam w ciemno, że to najlepsze sluchawki Beyera. Bez przewalonego basu jak w T5 i bez wystrzelonego sopranu jak w T1.

7 minut temu, saudio napisał:

Na czym wy macie przewalony sopran w T1v2?

Aune S6 i Questyle CMA400i

Mi mniej przeszkadza sama góra, najbardziej irytują sybilacje. Chociaż sam nie wiem od czego mam bóle głowy jak ich slucham. Zrobiłem dwa podejścia pod te słuchawki z różnymi kablami bo tak bardzo mi się podobają. Na He350 miałem ten sam problem.

Edited by Palpatine

Zacznę od narzekania, są to najmniej wygodne Bejery jakie miałem na uszach. Ucisk padów na czachę jest potężny, raczej nie do długich odsłuchów przynajmniej w moim przypadku.

Słucham ich sobie z Opusa który bardzo ładnie je pędzi, i syczą niestety trochę choć nie tak mocno jak T1v2. Basu jest też mniej, głównie robi za tło ale gdy trzeba potrafi łupnąć. Góra jest bardzo fajna IMO lepsza od tej z T1v2, bardzo szczegółowa ale nie przesadzona. Największe zastrzeżenia mam do średnicy, dla mnie jest za chuda i sucha, tu T1v2 zdecydowanie wygrywają (nawet mimo większego syczenia). Zmieniłbym pady na te bardziej basowe ale widzę że to nie takie proste a nie chcę czegoś popsuć.

Ogólnie Eleary niezagrożone;) Dobrze że ich wtedy nie kupiłem.

• Thanks 1