Jump to content
Adamesq

Aune E1 - wrażenia, opinie...

Recommended Posts

Recenzja Pana, który nie zna się na słuchawkach ale je recenzuje, więc można to traktować bardziej jako ciekawostkę. No chyba, że to są po prostu takie pierwsze wrażenia amatora.

Guest Mayster

To w sumie nie miała być ich recenzja (brzmienia), a bardziej wizualne przedstawienie i opis. Często ze zdjęć coś ciężko wywnioskować w stosunku do materiału video. To tak jak z Shanlingiem M0 - ze zdjęć mało kto ma świadomość, że jest tak mały, a na AVS wszyscy podchodzili z tekstem 'wooo, a co to?', 'taka mała empetrójka?' itp. :P

<Offtop>Rozumiem, że to dostosowanie się pod poziom dzisiejszego Youtube'a, ale jeśli gościu jakkolwiek profesjonalnie chciałby być odbierany, to powinien zmienić stylistę... Wszedłem, zobaczyłem koszulkę i zwątpiłem. Kto takie rzeczy dziś mówi, naburmuszeni dziesięciolatkowie w szkołach?... </Offtop>

@Eleks I dlatego wciąż nie opracowałem sobie videorecenzji. Bo z audiencją oceniającą kogoś po wyglądzie, a nie treści, nie ma sensu tworzenie i dziele się jakąkolwiek wiedzą. A tego właśnie najbardziej się obawiam.

Myślę, że ta forma przekazu, jaką jest videorecenzja wymaga jednak od recenzenta trochę więcej, niż tylko umiejętne dzielenie się wiedzą. Na przykład Twoje recenzje, w których jest treść i zdjęcia są naprawdę klasowe. Nie ma zbędnej paplaniny, słów na pograniczu tego, co wypada, a co nie wypada przekazać w oficjalnych tekstach. Zdjęcia? Najwyższa jakość. Myślisz, że tylu ludzi odbierałoby Cię jako profesjonalistę, gdyby nie to? Gdybyś jednak wyskoczył w filmikach w bieliźnie, albo w takich koszulkach, to chcąc nie chcąc, musisz liczyć się z tym, że ktoś może nie odbierać poważnie tego, co chcesz przekazać - nawet jeśli byłby to materiał najwyższych lotów. Ale fajnie, że wyraziłeś również swoją opinię, dzięki.

Czasem posłuchanie kogoś niesiedzącego w temacie na bieżąco jest świeże. Ale gościa się ciężko słucha, jakby nie do końca miał pomysł na to, co chce powiedzieć.

Edited by bachankas

30 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@Eleks I dlatego wciąż nie opracowałem sobie videorecenzji. Bo z audiencją oceniającą kogoś po wyglądzie, a nie treści, nie ma sensu tworzenie i dziele się jakąkolwiek wiedzą. A tego właśnie najbardziej się obawiam.

Z fotki jaką masz na AF wynika,że wygląd masz całkiem OK ! Koszulki własne AudioFanatyka masz... Przyznam jednak,że wolę czytać recenzje Audio niż je oglądać. Zdjęcia i tekst. No ale ja jestem jak pułkownik Mortimer w stosunku do Manco. "Old Man"

Mortimer.jpg

Edited by Lord Rayden
  • Haha 1

@Eleks Dziękuję za ciepłe słowa, choć paradoksalnie zdarzało mi się otrzymywać bardzo nieprzyjemne maile z zarzutami właśnie na temat rzekomej paplaniny i braku konkretów.

Oczywiście prezencja i dykcja są ważne w takich materiałach i mogą zaważyć na odbiorze, także tu pełna zgoda, niemniej - przynajmniej w moim przypadku, jako osoby też przecież będącej widzem i odbiorcą - liczy się także i treść. Nie zwracam uwagi na wiele różnych aspektów, jeśli z materiału wyjdę bogatszy o ciekawą wiedzę. To właśnie chciałem przekazać swoim poprzednim postem, choć przykład na jakim operujemy faktycznie nie jest zbyt fortunnie dobrany, vide uwagi @bachankasa. Bo najgorzej, jeśli nie ma ani tego, ani tego. 

Prawdopodobnie w takim materiale byłbym w jakimś normalnym ubraniu lub koszulce ze swoim logo, ale wciąż jako, że jestem osobą piszącą i nieprzyzwyczajoną do pracy przed kamerą, byłoby obawiam się ostatecznie bardzo nieprofesjonalnie co do sposobu wysławiania się, gestykulacji, intonacji itd. Stąd moje obawy, że nawet mówiąc ciekawe rzeczy, ktoś zwróci uwagę że światło nie takie, że słuchawki nie tak w rękę wziąłem, że nieuczesany należycie, że mam się wziąć za recenzje bo wideo mi nie idzie itp. :)

@Lord Rayden To stare zdjęcie, bo jeszcze przed problemami zdrowotnymi i zrzuceniem 20 kg. 

"@Lord Rayden To stare zdjęcie, bo jeszcze przed problemami zdrowotnymi i zrzuceniem 20 kg." - życzę wiele zdrowia, siły i niech Moc będzie z Tobą !

Spokojnie, wszystko kontrolowanie :). Po prostu zacząłem dbać o siebie. Niemniej bardzo dziękuję i wzajemnie 👍

• Like 1

Guest Mayster
1 godzinę temu, Eleks napisał:

<Offtop>Rozumiem, że to dostosowanie się pod poziom dzisiejszego Youtube'a, ale jeśli gościu jakkolwiek profesjonalnie chciałby być odbierany, to powinien zmienić stylistę... Wszedłem, zobaczyłem koszulkę i zwątpiłem. Kto takie rzeczy dziś mówi, naburmuszeni dziesięciolatkowie w szkołach?... </Offtop>

Mnie by to raziło (koszulka), gdyby siedział tam ten naburmuszony dziesięciolatek faktycznie. Tymczasem to raczej poważny gość w średnim wieku. Grono odbiorców jest także inne, bo opisują głównie klawiatury, myszki, obudowy itp. To nie kanał portalu recenzenckiego, a sklepu, gdzie na dodatek jest to nagrywane pół-hobbystycznie, jako uzupełnienie / rozszerzenie klasycznego opisu produktu. Poza tym w videorecenzji nie chciałbym osobiście słuchać opisu brzmienia itp. jaki zazwyczaj znajduje się w recenzjach pisanych, a właśnie zobaczyć produkt na żywo, przedstawić jego cechy fizyczne, spotrzeżenia, sposób pakowania itp.

16 godzin temu, Palpatine napisał:

Recenzja Pana, który nie zna się na słuchawkach ale je recenzuje, więc można to traktować bardziej jako ciekawostkę. No chyba, że to są po prostu takie pierwsze wrażenia amatora.

Recka na poziomie przewyższającej większość znawców z head-fi, a tam nie dość, że się nic nie dowiesz to jeszcze wprowadzą cię w błąd, bo udają, że się znają na temacie i używają zwrotów, które gdzieś tam usłyszeli, ale nie rozumieją co one znaczą.

Pchełki raczej kojarzą mi się z otwartymi dousznymi ala Monki.

Edited by nsk
  • Like 2

@nsk Oni nawet nie potrafią stwierdzić która blaszka w dużym jacku jest od którego kanału. Dzięki head-fi musiałem 2x jacka w kablu lutować :lol:. O czym więc my tu mówimy.

3 godziny temu, Eleks napisał:

GBMBo2K.jpg

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Jak dla mnie wygląd prezentera to ostatnie co może zniechęcić do obejrzenia materiału, warto jedynie popracować nad dykcją i tremą. Bo one naprawdę pogarszają jakość przekazu.

Swego czasu oglądałem gościa zaczynającego youtuby, który kręcił materiały przy białej tablicy w piwnicy pod wiszącą żarówką, ale miał facet coś ciekawego do przedstawienia i to bardzo konkretnego.

Jak merytoryka jest na odpowiednim poziomie to nie powinno być większych problemów.

Edited by Soundy

Witam,

Te tipsy z aliexpress faktycznie tak dobrze się sprawują jak opisywał kolega wcześniej?

Zastanawiam się czy zamówić i czekać 1,5 miesiąca aż przywiozą czy kupić coś podobnego w Polsce na miejscu.

Czy mógłby ktoś od razu podrzucić jakąś alternatywę w Polsce? Żeby przyszły szybciej.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam ponownie,

Polecane tipsy z aliexpress przyszły po około 1,5 miesiąca. Podzielam opinie forumowiczów - zapewniają ciut większa izolację oraz nadają charakteru (szczególnie zauważalne w kawałkach rockowych).

Niestety w swoim modelu Aune E1 miałem problem z oplotem (zaczął się pruć ze względu na to, że kabel był zagięty blisko złącza jack) i musiałem oddać je na gwarancję. Tak czy owak słuchawki całkowicie trafiły w moje gusta - bardzo jasne i klarowne z przyjemnym (niedudniącym) basem. To jest połączenie, którego szukałem. 

Dziękuję Panie @Jakub Łopatko - to dzięki Panu ten wybór.

Mam tylko nadzieję, że je szybko odzyskam z powrotem! Uzależniłem się od tego dźwięku 😃

• Like 1