Jump to content

[ROZWIĄZANE] Muzykalna alternatywa AKG K240 Studio

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Ostatnio trochę spamuję tematami, więc przepraszam za zamęt, ale wpędziłem się w cykl "zakupo-zwrotów" i potrzebuję porady. Najpierw kupiłem Reloop SHP-1, których zduszony dźwięk absolutnie mi nie odpowiadał. Zamieniłem na AKG K240 Studio + smsl m2. Takie połączenie trafia do mnie bardziej, jednakże po pewnym czasie słuchania mam wrażenie ogólnego "znudzenia". Dźwięk jest na moje ucho strasznie suchy, góra i średnica zauważalnie dominują nad basem, który lubię wyraźnie słyszeć. Albo smsl m2 nie dostarcza wystarczającej mocy, albo po prostu charakterystyka nie trafia w mój gust - to w końcu słuchawki studyjne nastawione na wierność kosztem muzykalności. W związku z powyższym poważnie myślę nad jeszcze jedną próbą zmiany słuchawek na bardziej muzykalne. Chciałbym zapytać obecne tu grono doświadczonych użytkowników, czy np takie K550 (z tym, że wtedy z integry laptopowej, co by nie przesadzić z ceną) mają szansę trafić w mój gust biorąc pod uwagę opis wrażeń z K240? A może wystarczy dobrać inne źródło do K240, o ile nadanie muzykalności samym źródłem jest możliwe? Nie chciałbym wydać na całość (słuchawki + dac) więcej niż 700 zł.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Myślę że tak, K550 mogą się Panu sprawdzić w takiej sytuacji. Oczywiście źródłem również można spróbować zawojować, np. poczciwym FiiO E10K, tudzież SC808. Do tego ostatniego jednak znacznie lepiej byłoby, gdyby poszukał Pan starego wariantu zastąpionego przez K240S - K240 Monitor. To bardzo wymagające słuchawki, ale wyjątkowo muzykalne i świetnie sprawdzające się na takich torach. Co prawda jest to model zabytkowy i będzie trzeba go trochę poszukać w dobrym stanie, ale ceny potrafią być bardzo rozsądne. Ew. pozostanie ściąganie ich z Niemiec. Przykładowo w stanie kolekcjonerskim (choć z nieoryginalnym wtykiem) i wysyłką do Polski: http://www.ebay.de/itm/AKG-K-240-Monitor-Kopfbugel-Kopfhorer-Schwarz-excellent-condition-/252799503397

Jeśli model ten zainteresował, zachęcam do lektury recenzji na blogu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k240-monitor/ w której opisywałem swój egzemplarz z późniejszych okresów produkcji. Lubię je na równi z np. OPPO PM-3. Z kolei jeśli szuka Pan konkretnego "funu", możliwe że K280 Parabolic dadzą Panu tego, czego Pan szuka. To specyficzne słuchawki, ale słucha mi się ich przyjemniej nawet niż znacznie droższych AudioQuestów NightHawk. Ich recenzja również jest na blogu.

Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Pana zaangażowanie w problemy losowych ludzi jest godne podziwu. 

Stare AKG to niewątpliwie wspaniałe słuchawki, ale kupując je ryzykuje, że szybko nie odzyskam pieniędzy jeśli mi się nie spodobają. Zwrot 14 dniowy jednak rozpieszcza... 

Poza tym, nie wiem czy odpowiedni wzmacniacz zmieści się w budżecie(musi być usb). Spróbuję z K550, najwyżej jeszcze trochę powkurzam te sklepy i forumowiczów :)

Czy istnieją jakieś szeroko dostępne odpowiedniki k240 monitor i k280 parabolic lub chociaż zbliżone? 

Pozdrawiam. 

Proszę uprzejmie. Akurat miałem to i owo do powiedzenia w zakresie Pana problemu, a i sam temat poruszył Pan ciekawy :).

Ale może je Pan odsprzedać tą samą drogą. Niemniej rozumiem.

Wobec tego tak wtedy będzie trzeba zrobić.

K240 Monitor bardzo podobnie grały mi wobec jak pisałem OPPO PM3, zaś Paraboliki jak NighHawki. Trudno byłoby przyporządkować im inne substytuty, ponieważ łączą w sobie kilka unikatowych cech (Monitory) lub ogólnie ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych (Paraboliki). Z bardzo budżetowych modeli można próbować tym pierwszym przyporządkować np. Somic V2 z nausznicami skórkowymi (są w zestawie), także jeśli już, to właśnie tego tropu bym się na Pana miejscu trzymał.

Pozdrawiam.

Natrafiłem jeszcze na model Beyerdynamic Custom One Pro. Czy są one porównywalne do K550? Zapewne scena będzie znacznie mniejsza, ale być może są one bezpieczniejsze w przypadku kiepskich źródeł i różnorodnych gatunków? Słyszałem, że K550 nie najlepiej sprawdzają się w rocku i metalu, za to świetnie w gatunkach typu jazz, co mnie trochę niepokoi. Przyjemność ze słuchania na pierwszym miejscu. Zero profesjonalnego zastosowania. Oczywiście nie oczekuję, że ktoś mi wskaże palcem co będzie lepsze, wszakże percepcja jest różna, więc być może da się chociaż wskazać jakieś znaczące różnice.

Pozdrawiam.

Byłem w kilku sklepach i trochę posłuchałem, więc napiszę na czym stanęło - być może kogoś to zainteresuje. Sprzedawca polecił mi Audio Technika ath m40x i trafił w sedno. K550 były dla mnie fatalne, zupełnie nie mój gust i paradoksalnie okazały się niezbyt wygodne gdyż ucho dotykało do plastiku na dnie słuchawki(nienawidzę tego bardziej niż gorąca, potu i braku powietrza razem wziętych), ze względu na ściśliwość padów. Ath m40x mają wyraźny bas, który delikatnie dominuje, ale w stopniu akceptowalnym i wydają się bardzo uniwersalne, o muzykalności nie wspominając. Nie jest tajemnicą, że ich brzmienie, a AKG K240 lub K550 to niebo a ziemia, ale każdy swoje upodobania ma. Każdy sklep w którym byłem odradzał Beyery Custom One Pro ze względu na zły stosunek ceny do ogólnej jakości, więc prawdopodobnie poprzestanę na wspomnianych Audio Technikach. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie.

• Upvote 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...