Jump to content

Nowe słuchawki zamknięte/półotwarte zamiast starych


Kinematik
 Share

Recommended Posts

Witam! Dziewczyna ma słuchawki, model: sony mdr-v150 jednak już przerywają, i coś na styku nie łapią, więc pomyślałem, że może bym jej na gwiazdkę zakupił nowe. Jednak nie wiem które wybrać. Myślałem nad: Pioneer SE-M521 i nad Sony ZX300. Dziewczyna używa ich czasami do słuchania muzyki z telefonu albo podczas nagrywania(coverów). Czy te dwa typy będą dobre, czy jest coś lepszego w tym zakresie cenowym? Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Nie podałeś ceny, ale podejrzewam że szukasz czegoś w okolicach 100zł, mid-size, przenośne, łatwonapędzalne. Dużo zależy od gatunku muzycznego. Dobre są Philipsy SHP3000, technicznie bardzo dobrze jak na tą cene, ale kuleje w nich trochę barwa. Kiedyś słuchałem w miedia-markcie wyższego modelu - chyba SHP3100 albo 3200, hmm.. albo to był model odrobine niższy... 2xxx, nie pamiętam modelu i głowy sobie nie dam uciąć. I tam była mocniej zarysowana podstawa basowa, wyraźniejsze ocieplenie dźwięku przez co nie czuło się tej "suchości" co w modelu SHP3000. Natomiast modele bardziej odległe od SHP3000 mają już zaburzoną równowagę balansu i niestety jest albo studnia basowa, albo sucha góra.

Bardzo fajne są Beyerdynamic DT235, super wygodne, natomiast nie izolują zbyt dobrze (choć konstrukcja zamknięta). Grają odrobinę jasno, ze świetną górą, lekko wycofaną niższą średnicą, i raczej zwartym, sprężystym, ale mało "organicznym" basem.

Miałem kiedyś Panasonic RP-HTX7. Dość dobre słuchawki, porządna szczegółowość, natomiast sposób prezentacji mają bardzo "studniowy", zresztą większość nausznych zamkniętych ma pewien "studniowy" charakter. Tutaj natomiast jest on trochę bardziej wyraźny niż w przeciętnych zamkniętych nausznikach. Ogólnie bardzo dobre słuchawki, jeśli nie przeszkadza nam wyżej wspomniany mankament.

Ludzie często chwalą Sennheiser HD 202, jako budżetowe nauszne, które grają poprawnie. Sam nie słuchałem, więc nie wiem jak jest naprawdę. Potraktuj to raczej jako wskazówkę jaki sprzęt można wziąć pod uwagę niż rekomendację.

Pozostaje również oferta firmy Superlux, tylko czy nadają się outdoor to raczej kwestia dyskusyjna.

Link to comment
Share on other sites

Outdoor nie jest, aż tak ważne. Z dziewczyną przeważnie słuchamy rocka. Nad Sennheiserami myślałem, ale ile for tyle opinii, więc pomyślałem, żeby poszukać czegoś innego, i wtedy się na te Pioneery natchnąłem. Cena to tak nawet może do 150zł chociaż nie wiem czy podwyższa to cokolwiek. Dzięki za obszerną odpowiedź. Poczekam jeszcze na jakieś inne, żebym miał więcej do myślenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...