Jump to content

Słuchawki douszne jak Sennheiser hd202


Decim
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam prośbę do Panów z dużym doświadczeniem w sprzęcie audio. 

Poszukuję słuchawek dousznych, które jakością dźwięku są podobne do Sennheiser hd202. Mam te słuchawki i spełniają one wszystkie moje muzyczne wymagania. Wiem, że to nie wygórowany sprzęt, lecz na moje wymagania w 100% wystarczalny, dlatego szukam ich odpowiedników tylko jako słuchawki douszne. Nie byłoby problemu, ale u mnie w pracy możemy tylko takich używać, a szum powstały w biurze jest nie do zniesienia bez słuchawek. :)

Jeżeli chodzi o cenę to myślę, że do 100zł, ale rozważę każdą propozycję. Gdyby sprzęt o jakim mowa był nieznany (w co wątpię) to przedstawię krótko jeszcze moje preferencje muzyczne. 

Muzyki słucham na telefonie używając Poweramp. Jest tutaj bardzo fajny equalizer, który całkiem nieźle modeluje dźwięk pod ucho. Więc jeżeli chodzi o słuchawki z których equalizerem można wyciągnąć z nich potencjał to nie ma problemu. Słucham przeważnie heavy metalu, dlatego zależy mi na dobrym basie oraz czystej górze. 

Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra duszyczka i podpowie co nie co. Za dużo razy kupowane słuchawki w "ciemno" nie spełniały oczekiwań. Teraz stawiam na profesjonalną opinię. 

Pozdrawiam Marcin 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W pierwszym temacie tego działu można znaleźć polecane słuchawki dokanałowe sądzę, że dogłebne zapoznanie się z tymi treściami pozwoli na wybranie przez Pana odpowiednich słuchawek. Poza tym proszę zwrócić uwagę na różnicę między słuchawkami dousznymi i dokanałowymi, bo to są dwie różne rzeczy. 

 

HD202 to ciepło i gęsto grające słuchawki. Mam wrażenie że do gatunków, których Pan słucha przydadzą się słuchawki o lepszej separacji. Osobiście polecałbym czarne Brainwavz Delta (białe się brudzą). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...