Jump to content

Słuchawki + karta dźwiękowa, DAC 1200zł

cruzen92
 Share

Recommended Posts

Cześć. Otóż planuje zakup słuchawek jak i karty dźwiękowej bądź DAC-a do 1200zł. Słuchawki służyły by mi głownie do grania w gry na PC jak i PS4, lecz sporadycznie, a czasami coraz częściej do muzyki i filmów. Jeśli miałbym to rozpisać w % to gry 70% muzyka 20% filmy 10%. Muzyki słucham wszelakiej co nowego zobaczę na spotify to odsłucham.Obecnie korzystam z słuchawek Steelseries Sibiera v2 7.1 wraz z dodawaną w komplecie dźwiękówką USB Soundcard Steelseries. Gram, słucham, oglądam w zaciszu domowym, także konstrukcja otwarta nie była by problem, zresztą z tego co czytałem to i nawet lepiej. Na 1 miejscu stawiam komfort, czasami kiedy czas pozwoli potrafię przesiedzieć cały dzień w słuchawkach, więc dobrze by było jakby nie uwierały w głowę :). Mikrofon posiadam oddzielny także jest rzeczą zbędna i proszę nie brać go pod uwagę. Słuchawki które mnie zainteresowały to AKG 702 i AKG 550 MKII, choć nie ukrywam że bardziej do mnie przemawia model 702, lecz jeśli miałbym je kupić to jaką kartę dźwiękową dobrać? 

Witam,

K702 będą generowały dosyć duże wymagania co do toru przy takim budżecie. Rozwiązaniem problemu będzie zmiana docelowych słuchawek na Audio-Technica ATH-PDG1. Bardzo wygodne (mały docisk, mięciutkie nausznice wykończone welurem imitującym aksamit, obicie pałąka z materiału oddychającego) i przestrzenne, grające bezpieczniej od K702, bardziej w deseń recenzowanych przeze mnie niedawno MSR7. Są na tyle wydajne, że spokojnie można im dobrać np. Xonara DX i zyskać chociażby Dolby Headphone, ale przede wszystkim zmieścić się sumarycznie w budżecie. 

K550 MKII są cieplejsze i z mniejszą sceną, zaś Cube'owi najlepiej będzie zainwestować wtedy jeszcze w dodatkowy wzmacniacz operacyjny. To dobre połączenie, ale jeśli wymagana jest konstrukcja zamknięta, dająca jakąkolwiek izolację od otoczenia. Dla mnie były to słuchawki bardzo wygodne, ale np. znajomy bardzo narzekał na obicie pałąka, które go gniotło w część szczytową kości czaszkowej. 

Spodobały mi się te  Audio-Technica ATH-PDG1 i nawet mają dobry mikrofon, tylko chciałbym inną kartę dźwiękową najlepiej zewnętrzną, chyba że te słuchawki najlepiej współgrają z tym Xonarem, to wtedy nie mam wyjścia. 

O i super, to mi się podoba :), dziękuje za profesjonalną pomoc, bo naprawdę mi Pan pomógł. Jeszcze jedno pytanie, jeśli miałbym wymieniać wzmacniacz to na jaki? Może to wszystko kupie już za jednym zamachem i będę miał spokój na mam nadzieje długie lata, przynajmniej te gwarancyjne :)

Dziękuję, aczkolwiek najpierw proszę kupić sprzęt, na spokojnie sobie wszystko spiąć, osłuchać się z parę dni i zobaczyć, czy wszystkie wymagania zostały spełnione :). Cube ma w sobie podstawowy wzmacniacz słuchawkowy, więc zależnie jakie chciałby Pan kupić później słuchawki, pole do manewru będzie i tak całkiem spore. Ma też przedwzmacniacz mikrofonowy małej mocy. To naprawdę niegłupie urządzenie dla osoby szukającej tanio a na dłuższy czas.