Jump to content

Xonnar essence st , Aim sc 808 dylemat


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie zaznaczę że jestem amatorem:P który chciał by jak najlepsza jakość dźwięku uzyskać ze swojego komputera,tylko z wyjścia słuchawkowego.

Posiadam kartę asus xonar essence st od 2 lat razem ze słuchawkami Beyerdynamic dt 990 pro 250ohm

Słucham generalnie prawie wszystkiego pop(w większości),rock,discopolo czasem metal ,a w zasadzie słucham wszystko to co mi wpadnie w ucho ,na pierwszym planie najważniejszy jest dla mnie wokalista lubię słyszeć blisko wokalistę lubię dobry bas cenie sobie muzykalność oraz dynamikę,scena nie jest dla mnie najważniejsza bo raczej nie słucham muzyki bardzo instrumentalnej.

Muzyki słucham na Spotify , Youtube no i mp3,nie kupuję płyt cd z jakimś konkretnym albumem ponieważ zwykle podoba mi się jedna piosenka z danego albumu.

Czytałem recenzje Pana Jakuba o karcie aim sc808 oraz asusie stx razem z testem opampów do asusa ale nie umiałem znaleść odpowiedzi na moje pytanie.

Proszę o doradzenie mi czy opłaca się sprzedawać moją kartę asusa ,po to by kupić aima sc808 ,czy można uzyskać podobną jakość dźwięku po wymianie opampów, jeśli tak to proszę napisać jakie by były najlepsze pod moje preferencje i czy jakość po wymianie takich opampów znacznie by się zmieniła od tych które mam w standardzie.

 

Edited by Rafq
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Bardziej konfigurowalny tor ma Pan na SC808, także ostatecznie lepszą jakość dźwięku uda się uzyskać po wyjściu słuchawkowym z AIMa. Trudno mi jednoznacznie powiedzieć jakie kości byłyby najlepsze pod Pana preferencje, ponieważ dobór wzmacniaczy operacyjnych wykonuje się zawsze na własne uszy, choć na pewno zmiany byłyby słyszalne. Na początek spróbowałbym dwóch Bursonów SS V5i-D umieszczonych na sekcji I/V, czyli kanałowej. Na buforze zostawiłbym standardowy w SC808 układ JRC4580D. Możliwe że już to w połączeniu z lepszym układem DAC da Panu pożądany efekt.

Link to comment
Share on other sites

Ok,to w takim razie najpierw kupie sc808 zobaczę jak gra a potem ewentualnie kupie te Bursony SS V5i-D.

Jeszcze takie pytanie co do karty Aim sc808 ,bo w moim xonar st jak podłączam mikrofon do wyjścia mikrofonowego to w programach takich jak skype czy team-speak nie słychać szumów a jeśli się przełączę do gniazda ze zintegrowana karta Realtek hd audio no to słychać wtedy szumy, jak mowie przez mic. Czy wie pan od czego to może być,czy wina jest po stronie realteka bo ma słabe wyjście na mic?,nie chce by problem się powtórzył i w aimie też będą szumy na wyjściu Mikrofonowym;/ bo z tego co czytałem to karta matka jest gorszej jakości.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za tak długie odpisywanie ale niestety jestem w delegacji i nie miałem internetu.Tak pomyliłem się,chyba zbyt późno pisałem,oczywiście karta córka jest gorszej jakości dlatego też bałem się o szumy na wyjściu mikrofonowym.

Aima sc808 zamówiłem już:),co do  Bursonów zamówię je ale najpierw chce usłyszeć jak gra 808.

A jakie słuchawki by mi pan polecił wedle tego co piałem powyżej tak do kwoty 1500zł,o ile jest sens kupować słuchawki pod moje preferencje o takiej kwocie.Dodam że moje bayery dt 990pro są bardzo dobre ale chciałbym może jeszcze lepszego jakościowo dźwięku scena nie musi być większa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...