Jump to content

Do telefonu ~150zł

Noroelle Saeth
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie :> 
Planuję zakup słuchawek do telefonu w cenie ok. 150 polskich złotych (jeżeli będzie coś na prawdę wartego uwagi to jestem w stanie dołożyć te 50 dyszek). Ogólnie preferuję słuchawki nauszne ale z tego co się zorientowałem to większość polecanych z tej półki cenowej to słuchawki dokanałowe, więc jeżeli nie znajdzie się nic nausznego to może być druga opcja :> Lubię kiedy słuchawki grają w miarę "neutralnie", tak żeby wszytko było na swoim miejscu. Nie cierpię kiedy bas włazi tam gdzie nie powinien (np w przypadku HD681 Evo odniosłem takie wrażenie) więc wolałbym tego uniknąć (co oczywiście nie znaczy że basu mocnego nie lubię - po prostu powinien być tam gdzie powinien :P ). Jeżeli chodzi o gatunki muzyki to ogólnie wszystko ;) Metal, elektroniczna, rap, klasyczna, czasem pop, swing, disco (broń boże tylko nie współczesne polskie!! :P ) no ogólnie wszystko :D Co do źródła - na razie Lumia 650 ale u mnie telefony zmieniają się dość często więc dobrze by było żeby nie były za bardzo od tego uzależnione (tak wiem głupio to brzmi ale wiadomo o co chodzi - żeby grały mniej więcej tak samo na każdym telefonie ;) ). Całkiem ciekawe wydały mi się MEElectronics M6 PRO, ale z tego co zdążyłem się zorientować to nie idzie ich kupić w Polsce, a z za granicy to już trochę przekracza mój budżet :/ (EDIT: Okazuje się że na Amazonie są za $50 z darmową dostawą więc nie wykluczam ich ;) ) Ciekawe wydają się też  KOSS Porta PRO. Z nausznych widziałem u Was na stronce jeszcze AKG K518 - pisaliście że są mocno basowe, nie mają tego problemu o którym pisałem wcześniej? 
Uff się napisałem :D Chyba mam za duże wymagania jak na taki mały budżet :P Ale nie z takimi marudami dawaliście radę, prawda? ;) 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

EDIT:
Taki mały offtop - działo się tu coś z kontami czy coś w tym stylu? Kiedyś miałem tu konto ale teraz jak chciałem się zalogować to okazało się ze mojego maila nie ma w bazie o_O

Edited by Noroelle Saeth

Witam,

14 hours ago, Noroelle Saeth said:

Chyba mam za duże wymagania jak na taki mały budżet :P

Celnie Pan to ujął. Z neutralnych kompaktów są Noontec Zoro HD II. Powyżej budżetu. Z modeli dokanałowych najwięcej szczęścia będzie podejrzewam z RHA MA350, ew. jeszcze bardziej neutralnie z Deltami. Obie pozycje są dokładnie opisane na blogu w Polecanych słuchawkach przenośnych. Delty mają też swoją recenzję. RHA - za jakiś czas.

Ale nie z takimi marudami dawaliście radę, prawda? ;)

Na Audiofanatyku fundamentem każdej interakcji z czytelnikiem / komentującym / forumowiczem jest wysoka samodzielność w oparciu o treści zawarte na blogu. Jeśli więc brak odpowiedzi z faktu udzielenia jej w formie pasywnej na jego łamach nazwać dawaniem sobie rady, to tak, jak najbardziej można dać sobie radę. Inaczej musiałbym zaprzestać pisania recenzji i artykułów ze względu na brak czasu by pogodzić wszystko ze sobą.

Taki mały offtop - działo się tu coś z kontami czy coś w tym stylu? Kiedyś miałem tu konto ale teraz jak chciałem się zalogować to okazało się ze mojego maila nie ma w bazie o_O

Nic z kontami od roku się nie działo. Ale możliwe, że mówi Pan o poprzedniej instancji forum, która była postawiona na BBPressie - ta musiała niestety zostać zlikwidowana ze względu na wiele ukrytych dziur narażających je na ataki z zewnątrz. Aktualne forum jest postawione na zupełnie innym, komercyjnym silniku, a co wymagało naturalnie resetu wszystkich treści i kont.

1 minute ago, EvilKillaruna said:

Nic z kontami od roku się nie działo. Ale możliwe, że mówi Pan o poprzedniej instancji forum, która była postawiona na BBPressie - ta musiała niestety zostać zlikwidowana ze względu na wiele ukrytych dziur narażających je na ataki z zewnątrz. Aktualne forum jest postawione na zupełnie innym, komercyjnym silniku, a co wymagało naturalnie resetu wszystkich treści i kont.

A no właśnie tak mi się wydawało że ostatnio coś inaczej to wszystko wyglądało :D

5 minutes ago, EvilKillaruna said:

Na Audiofanatyku fundamentem każdej interakcji z czytelnikiem / komentującym / forumowiczem jest wysoka samodzielność w oparciu o treści zawarte na blogu.

Owszem dlatego właśnie przejrzałem polecane i recenzje na blogu oraz innych stronach, stąd moje "propozycje" ;) A to zdanie miało wydźwięk typowo humorystyczny :> 

A co do Noontec Zoro HD II - niedawno na forum pojawiła się o nich wzmianka i nawet zastanawiałem się nad nimi ale jednak uznałem że są nieco za drogie, choć jeszcze się nad nimi zastanowię :> W każdym razie dziękuję za pomoc :> 

Od tamtego czasu również i wygląd bloga drastycznie się zmienił, recenzje też się rozwinęły, jednym słowem panta rei :).

Jeśli chciałby Pan znać moje zdanie, to przy tak skromnym budżecie ograniczyłbym się do wspomnianych RHA. To naprawdę dobrze brzmiące słuchawki, do tego niezgorzej wykonane, stąd duża szansa na sprawdzenie się w praktyce. Nie będą miały problemu z Pana źródłem dźwięku, jedynie trzeba pamiętać, że są pozbawione mikrofonu (aczkolwiek dla samej jakości sygnału ma to paradoksalnie pozytywne przełożenie tak czy inaczej).

Proszę uprzejmie. 

• Upvote 1