Jump to content

Słuchawki z wyśmienitą jakością dźwięku


Jalulek
 Share

Recommended Posts

Witam,


Pierwszy raz chciałbym zainwestować w zakup słuchawek. Zmusiło mnie do tego kupno mikrofonu Blue Yeti które niestety wyłapuje wszystko z głośników. Decyzja padła na Logitech G933. Niestety, trafił do mnie egzemplarz w którym nie działało połączenie przez kabel 3,5. Jestem aktualnie na etapie wymiany ale poważnie zastanawiam się nad zmianą.
Około 10 lat temu zakupiłem słuchawki Manhattan Personal Cinema 5.1. Nie używałem ich prawie wogóle a teraz się rozleciały te poduszki wyścielające. Kupując Logitech na pierwszy rzut było ok, jednak kiedy zaczałem przez nie rozmawiać po pierwsze swój głos słyszałem w bardzo dużym odźwięku (czego nie doświadczyłem w starych) co mi zdecydowanie przeszkadzało. Ponadto słuchawki pomimo recenzji że dobrze leżą dość mocno uwierały mnie pod dolną okolicą ucha (jestem dość puszysty ;) ). Szukałem w internecie alternatywy i zamówiłem do sprawdzenia na sklep jeszcze 2 modele:

HyperX Cloud II
Siberia 650

no i drugi Logitech który mam nadzieje będzie działał bez zarzutu.

Powiem szczerze, po dwóch dniach szperania na necie więcej nie wiem niż wiem. Każdy chwali co innego i zawsze do mojego wyboru inny się doczepia. Słuchawki potrzebne mi są wyłącznie do gry - nie potrzebuje ich do słuchania muzyki. Oczekuje wyśmienitego dźwięku przestrzennego, fenomenalnego informowania scenicznego w grach, wyraźnego i jakichkolwiek krokach itd, nie wiem natomiast dlaczego lepiej czułem się w słuchawkach Manhattan w kwestii odbicia mojego głosu niż w Logitech - tutaj jak coś powiedziałem jakby mój głos odtwarzało w maksymalnym poziomie w słuchawkach (chociaż tam go nie było). Za jakość dźwięku mogę zapłacić koło 700 zł, tylko czy zakup takiego mikrofonu faktycznie ma sens, czy płaci się za firmę? Czy słuchawki za 350 zł nie będą takie same. Dla mnie liczy się wygoda, i przede wszystkim jakość dźwięku w grach. I jeszcze jedna ważna rzecz. Chciałbym podczas nagrywania mieć odsłuch z mikrofonu Blue Yeti swojego głosu. Czy mógłby ktoś mi poradzić czy mój wybór jest dobry, czy jednak jest tutaj coś lepszego?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

1 hour ago, Jalulek said:

Za jakość dźwięku mogę zapłacić koło 700 zł, tylko czy zakup takiego mikrofonu faktycznie ma sens, czy płaci się za firmę? Czy słuchawki za 350 zł nie będą takie same.

Nie jestem pewien czy mówimy jednoznacznie o mikrofonach, czy słuchawkach, ale o ile zdarzają się wyjątki, to z reguły odpowiedź brzmi: nie. 

 

1 hour ago, Jalulek said:

Czy mógłby ktoś mi poradzić czy mój wybór jest dobry, czy jednak jest tutaj coś lepszego?

http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

 

1 hour ago, Jalulek said:

Dla mnie liczy się wygoda, i przede wszystkim jakość dźwięku w grach.

Zatem proponuję przeczytać powyższy artykuł. Wyszczególniłem w nim słuchawki, które moim zdaniem spełniają również w kwocie 700 zł oba te kryteria. Aktualnie testuję również Audio-Technica ATH-PDG1, które choć wykraczają trochę poza budżet (850 zł) są jednymi z lepszych pozycji w ramach zacytowanych priorytetów. 

 

1 hour ago, Jalulek said:

Każdy chwali co innego i zawsze do mojego wyboru inny się doczepia.

Ponieważ każdy ma inny gust, bagaż doświadczeń i preferencje, a także po prostu słyszy inaczej. Ten sam problem pojawia się przy pytaniach o "najlepsze" słuchawki z pominięciem faktu wysokiej subiektywności i relatywizacji opinii. Opisywałem to jakiś czas temu w tym artykule: http://www.audiofanatyk.pl/dlaczego-najlepsze-sluchawki-nie-istnieja/

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście o słuchawkach mały błąd się wkradł. Zaraz zabiorę się dokładnie do lektury. Mam jednak jeszcze jedno pytanie: Dlaczego Hyper Cloud a nie nowsza wersja V2? Po prostu nie był testowany czy są gorszej jakości?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...