Jump to content

DAC do Reloop SHP-1


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Niedawno kupiłem słuchawki Reloop SHP-1(rebrand HM5) i do tej pory używałem ich tylko ze smartfonem i zintegrowaną kartą dźwiękową z laptopa. Kwestią, która bardzo mi nie odpowiada jest ogólne "przymulenie" dźwięku. Szukam więc Dac'a usb, który miałby szansę rozwiązać ten problem. Nie chciałbym wydać więcej niż ok. 300 zł, więc myślałem nad SMSL M2 lub ewentualnie trochę droższym Audiotrak Prodigy Cube. Prodigy Cube jest ponoć dość jasny, co by teoretycznie pozytywnie wpłynęło na ciemne reloopy, jednakże jeśli różnica w stosunku do smsl m2 jest nieznaczna, to nie musiałbym dopłacać do dodatkowych wyjść, których bym nie używał. Bardzo proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Posiadamy Reloopy i używam ich z Cube'm. Ogólnie ten dac dobrze na nie wpływa. Grają o niebo lepiej niż na integrze (testowałem kiedyś z ciekawości). Co do odmulenia dźwięku to następuję ono aż za bardzo... Wysokie tony potrafią zakłuć w uszy, ale to może tylko ja odnoszę takie wrażenie. Całe wrażenie dźwiękowe oceniam na duży plus.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, zamis said:

Ogólnie ten dac dobrze na nie wpływa. Grają o niebo lepiej niż na integrze (testowałem kiedyś z ciekawości). Co do odmulenia dźwięku to następuję ono aż za bardzo... Wysokie tony potrafią zakłuć w uszy, ale to może tylko ja odnoszę takie wrażenie. Całe wrażenie dźwiękowe oceniam na duży plus.

Super, cieszę się, że ktoś to wprost powiedział. W takim razie chyba przetestuję Cube, najwyżej zwrócę. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Może miał ktoś jakieś doświadczenie z tymi słuchawkami i smsl m2? To jest jednak stówa różnicy...

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zakupiłem z ciekawości tego smsl'a i niestety nie słyszę absolutnie żadnej różnicy względem integry z laptopa. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy jakaś wada słuchu, albo po prostu to nie jest najlepsze połączenie. Wszystko to sprawia, że prawdopodobnie zmienię słuchawki np na akg k240. Być może doznania się poprawią, bo najwyraźniej nie przemawiają do mnie tak płaskie i neutralne słuchawki jak te shp-1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...