Jump to content

Słuchawki do gier i muzyki do 250-300zł

Qxi
 Share

Recommended Posts

Witam

Jako, że moje stare słuchawki przestały działać, rozglądam się za nowymi. Słuchawki będą podłączone narazie pod integre (alc 1150), będą używane głównie do gier i muzyki, zależy mi na dobrym odzwierciedlaniu dźwięków wybuchów/eksplozji etc oraz dobrym pozycjonowaniu. Budżet to 250-300zł. W przyszłości, jeśli da to efekty warte wydatku, zamierzam kupić kartę xikową/DAC/interfejs audio. Więc co byście polecili ?? Moimi faworytami jak narazie Somic v2/hyperx cloud/akg k240. Znajdę coś lepszego ?? Jeśli nie które z w/w wybrać ??

Z góry dziękuję za pomoc :)

IMO jeśli mikrofon i izolacja nie są priorytetem to Somici V2 będą fajną opcją (niestety znam tylko z opinii innych). Ale z drugiej strony HyperXy to też całkiem fajne słuchawki i do tego mają mikrofon (do gier się przyda). Dla mnie w zależności od źródła były trochę zbyt mocne na górze (welurowe pady), lub zbyt basowe (z kolei na padach skórkowych i innym źródle). K240 nie znam kompletnie, więc nic nie napiszę na ich temat.

Jak dla mnie sporo ma tu do powiedzenia gust Somic V2 to raczej równiejsze słuchawki ze słabszym basem w porównaniu do HyperXów. Znowu Hypery to typowa V-ka, a więc podbity bas i góra z wycofanym środkiem (choć bez przesady), więc w sumie zależy czego oczekujesz.

Tak jak pisałem, pozycjonowanie i odwzorowywanie dźwięków w grach, muzyka, w moich słuchawkach które miałem ale padła prawa i juz nie mam superlux hd 681 konkretnie pasował mi bass, więc jeśli w somichach v2 bass jest na takim samym poziomie, a reszta odpowiednio lepiej to jak narazie faworyt

Z pamięci (słabej bo słabej, bo słuchałem ich dawno temu i krótko) to jednak basowi w Superluxach  powinno być bliżej do tego w Kingstonach (jeśli chodzi o ilość). Ale będę podkreślał Superuxów słuchałem dawno temu i bardzo krótko. Zresztą do zmiany w sygnaturze idzie się przyzwyczaić, a Somici i Cloudy prezentują wysoki poziom (jak na swoją cenę), więc raczej obędzie się bez zawodu.

Edited by kopec23

Nie znam tej integry, ale z podanych słuchawek słuchałem HyperXów z laptopa (Asus, raczej nic wybitnego tam nie ma), Audiotracka Prodigy Cube, Audinsta HUD mx-1 i iBasso DX50 i te słuchawki już z integry grały dobrze. Z tym, że jak dla mnie najlepiej brzmiały z DXa (kwestia zgrania się ze sobą), ale wraz ze zmianą źródła było słychać różnicę na plus, więc ewentualny zakup można odłożyć. Przy Somicach powinno być podobnie. Inna sprawa - gdy nie ma się odniesienia innego niż integra i tak usłyszysz poprawę wynikającą ze zmiany słuchawek.

Pewnie tak, czyli jak narazie somici v2 by mi odpowiadały, bo np cloudy sobie w sklepie patrzylem ale tylko z wygody i wygodne były, ale z tego co słyszałem są kapryśne co do źródła dźwięku. O AKG K240 Studio narazi nic nie wiem :/

To na początek jeszcze napiszę, że HyperXy miałem u siebie dobrych kilka dni i na tym opieram moje zdanie (chociaż szkoda, że akurat byłem wtedy bez mojego "flagowego" DACa). Z kwestią doboru źródła się zgodzę, w zależności od konfiguracji potrafiły mi zagrać tak, że nie chciałem ich ściągać z głowy, a w innej konfiguracji ściągałem je z głowy po dosłownie kilku minutach, tak sypały sybilantami. Z jasnymi źródłami może być problem. Zresztą jak dla mnie to warto brać wersję z bogatszym wyposażeniem, bo dodatkowe pady potrafią sporo pomóc. 

O AKG mogę napisać tylko tyle, że są najbardziej wymagające i mogą potrzebować dodatkowych inwestycji w źródło. Na integrze pewnie nie zagrają w sposób zadowalający.

Wiele do dyskusji gotowego na talerzu nie wniosę :). O sensowności zintegrowanych układów w komputerach PC pisałem m.in. tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

Z kolei o modelach z tej rodziny K2 pisałem tu: 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/

http://www.audiofanatyk.pl/akg-k240-mkii/

A czy akg k240 mkii jest podobne do tych studio ?? Wiem tyle, że ta integra którą posiadam nie ma sensui wymiany na modele do 200zł, cloudy są kapryśne co do źródła no i to by było na tyle. Somiców v2 nie widizałem na oczy akg tak samo, jedynie cloudy miałem okazje przymierzyć. Tak więc jak myślisz, który z wymienionych modeli byłby najlepszy do moich zastosowań ??

Widziałem też recenzję Twoją karty dźwiękowej od AIM SC808 i w/w artykuł nt. jak wybrać samodzielnie słuchawki i tak jak mówię - faworytami są cloudy/somic v2/akg k240 studio, akg i somiców nie mam jak "przetestować" natiomast cloudy nosiłem chwilkę i pasowały. Po prostu jeśli chodzi o simici i akg opieram się tylko i wyłącznie na opiniach innych użytkowników, bo sam nie mam jak ich zobaczyć :/

Raczej po prostu jedne z tych kwalifikujących się do sprawdzenia w pierwszej kolejności przy takich wymaganiach i oczekiwaniach. Choć zarówno ja, jak i @kopec23 mieliśmy na głowach zapewne sporo sprzętu, to jednak każdy słyszy na własny rachunek i bez względu na to jak bardzo osłuchanej osoby by się nie zapytało, absolutną pewność nabywca zyska dopiero po samodzielnym zakupie i sprawdzenia na własnych uszach.

• Upvote 1