Jump to content

Słuchawki na miasto i do domu?

foberr
 Share

Recommended Posts

Witam , 

Poszukuję słuchawek i teraz nasuwa się pytanie czy kupić słuchawki uniwersalne takie, abym mógł wziąć je bez problemu na miasto lub w podróż czy takie które będę używał tylko w domu a do miasta lub w podróż kupię słuchawki dokanałowe?Obecnie na oku mam Sennheisery HD 600 bądź Bose qc 35 . Aktualnie używałem Sennheiserów HD 515 tylko w domu a do telefonu słuchawki dołączone do niego i dlatego zastanawiam się co będzie dla mnie lepsze? W domu słucham muzyki typu głównie elektroniczna i rock/metal oraz do grania w gry, brzmienie moich aktualnych sennk'ów bardzo mi odpowiada. Karta dźwiękowa jaką posiadam to Xonar DX . Dodam , że słuchawek w domu używam po 6 godzin dziennie a na mieście tak do 2 godzin. Budżet którym dysponuje to około 1500 zł. Nie wiem na co się zdecydować czy na słuchawki które będą super w domu czy na słuchawki które będą dobre i na mieście i w domu ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Dziękuje za odpowiedź , jednakże wciąż te 2 pary moich słuchawek które zaproponowałem bardzo mnie kuszą , bose po przesłuchaniu ich w sklepie bardzo spodobało mi się ich wyciszenie , a do Sennheisera mam zaufanie bo wiem że takie słuchawki długo u mnie pograją.

Mówiąc o Sennheiserach według mnie do 1500 zł da się znaleźć zestaw, który zagra, ale niestety wtedy trzeba szukać w sprzętach używanych. Niestety HD600 do miasta nie sprawdzą się kompletnie, praktycznie zerowe wygłuszenie powinno je dyskwalifikować.

bez konieczności zakupu wzmacniacza podane AKG i ATHy to fany wybór, przy czym Audiotechniki po Sennheiserach mogą być zbyt ostre na górze. Raczej skłaniałbym się ku zamkniętym Meze 99, ale zalecam odsłuch, bo w kwestii basu potrafią mocno łupnąć. Do głowy przychodzą mi także Focal Listen, trafiające się na Morele.net w dobrej cenie (chociaż sam dystrybutor ogłasza, że nie zna ich pochodzenia), bardzo przenośne i do tego całkiem wygodne. Bardzo podobały mi się podłączone do telefonu.

A co powiedzieliby Panowie na słuchawki Sennheiser HD 579 / 599 oraz Beyerdynamic dt 770/880/990? Jednak decyduje się na słuchawki tylko do domu póki co będą podpięte do Xonara DX. Aktualnie można kupić również słuchawki AKG K7XX , proszę o jakieś porównanie tych słóchawek?

Edited by foberr