Jump to content

Detaliczne słuchawki w rozsądnej cenie

Recommended Posts

Cześć,

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie :)

Przeglądam już od tygodnia internet poszukując słuchawek i nie mogę się zdecydować, więc będę wdzięczny za pomoc. Przedział cenowy to od 200-650, w zależności od tego co będzie najbardziej odpowiadało mojemu opisowi poniżej i będzie miało dobry stosunek jakość do ceny. Fajnie by było używki jakby się trafiły w dobrej cenie. Słuchawki najlepiej jakby były półotwarte lub zamknięte, ale rozważę też otwarte. Źródłem będzie najczęściej jakaś tania karta dźwiękowa(coś jak EMU 202) i smartfon, więc nie może być bardzo trudny w napędzaniu. Brzmienie w jakie celuje jest raczej jasne i monitorowe, przywiązuje dużą wagę do detaliczności. Lubię zwarty, wyraźny bas, co najczęściej oznacza, że nie powinno być go zbyt dużo.
Słucham muzyki od jazzu i klasyki po jakiś deathcore, ale głównie prog metal, więc powinny być możliwie uniwersalne i radzić sobie z dużą liczbą instrumentów na raz, czasem bawię się w nagrywanie.
Dość długo miałem Superluxy HD668b, ale uznałem, że trzeba zainwestować w coś lepszego. Bardzo przeszkadzała mi w nich taka "chaotyczność", mała szczegółowość i czasem brak izolacji, choć generalnie pasmo przenoszenia raczej mi odpowiadało.

Poniżej lista słuchawek które rozważam, oczywiście są to najpopularniejsze modele znalezione w internetach, więc jak ktoś ma mniej popularne propozycję to też mogę rozważyć:
K550
K271 MKII
M220 PRO
k701
K240 mkii
K612 PRO

Tak wyszło, że akurat same akg co tym bardziej przekonuje mnie, że pewnie nie są to optymalne wybory, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że konkurencja nie robi nic w tym kierunku ;)

Wykresiki(do reszty modeli niestety nie było) pasma przenoszenia i zniekształceń 500hz sinusoidalnej fali:

Spoiler

Patrząc po paśmie podoba mi się k701 i k271, artefakty też są ważne i k271 ma wyższe piki, ale zaczynają się one z niższego poziomu niż u k240, k701 wygląda na nieźle zrównoważone chociaż, martwi mnie troszeczkę pik przy 540Hz.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i ew. jakąś miejscówkę w Warszawie gdzie mógłbym większość z tych modeli obsłuchać :)

Pozdrawiam serdecznie,
Karol

18 hours ago, manu said:

Jak smartfon i tania karta to tylko k550, myślę, sorry.

Dzięki za odpowiedź. Boję się trochę tego basu w k550 bo słyszałem, że nie jest bardzo zwarty i ogólnie, że będą trochę za ciemne, choć rzeczywiście o napędzaniu w samych superlatywach.
Z drugiej strony ta karta nie jest aż tak tania, tzn są tańsze, więc może jednak da radę ?

Spoiler

K612 > k701 > k240 itp > k550

tak sprawa wyglada z napędem, od lewej te które potrzebują większego wzmocnienia

nie znam Twojej karty, może Evilkillaruna się wypowie, do pierwszych dwóch od lewej bez wzmaka bym jednak nie podchodził.

On 3.03.2017 at 11:08 PM, EvilKillaruna said:

Z podanych słuchawek do opisu pasują generalnie K271 MKII. Często polecam je jako dobre i tanie słuchawki do monitoringu lub budżetowego masteringu, pianina cyfrowego etc.

Jednak są one sporo tańsze niż np k701 a chciałbym już mieć słuchawki na kilka lat, więc boję się gorszej jakości, co też chyba widać po zniekształceniach z wykresu z mojego pierwszego postu i tych dziwnych zielonych pikach.

Zaczynam się przekonywać do propozycji kolegi z k550, tylko jak tam jest z tym basem?? ;)

Zastanawiam się też czy różnica w napędzaniu jest tak zauważalna tzn jeśli mam słabsze źródło to czy lepiej mogą mi zagrać gorsze słuchawki(które wcześniej grały lepiej na lepszym źródle?) czy generalnie relacja lepszy > gorszy zachowuje się przy zmianie źródła? 

Jeśli chciałby Pan mieć niskie THD, to w tej rodzinie słuchawek u AKG należałoby szukać bardzo rzadkich konstrukcji o numerek niższych, tj. K270 Playback lub Studio. Osiągają niskie THD przy dużych głośnościach ze względu na użycie tam konstrukcji wieloprzetwornikowej w układzie dwóch modułów pracujących niczym soczewka akustyczna. Odpowiednio wysterowane i napędzone K270 Playback po equalizacji są w stanie rywalizować na wierność i liniowość z obecnie flagowymi K872. Ale dostanie ich w dobrej cenie i dobrym stanie, tudzież w ogóle dostanie i późniejszy serwis, to wyzwanie, na które normalny użytkownik nie jest w stanie sobie lekką ręką pozwolić.

Nie dowie się Pan póki nie sprawdzi, niestety nie ma drogi na skróty :). Osobiście na bas nie narzekałem, ba, nawet było go dla mnie troszeczkę za dużo, dlatego lubiłem je z chudszych konstrukcji jak uDAC-2. K550 to dobre słuchawki i warto dać im szansę.

Słuchawki to słuchawki, ich klasa determinuje większość jakości uzyskiwanego dźwięku. Może Pan o tym przeczytać w tym artykule: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/ (akapit o dobieraniu źródła do słuchawek).

Dzięki za odpowiedź, artykuł oczywiście czytałem dzięki :)
Tak jak Pan mówi raczej ciężko je dostać, więc będę celował w coś aktualnego i sprawdzonego.
W k550 również boje się o nadmiar basu i brak takiej jego szybkości/zwartości, w przeciwnym wypadku bym się na nie zdecydował.

Mam jeszcze pytanko co zagra bardziej szczegółowo według Was przy dobrym źródle ? 550 czy 701 ?