Jump to content

Słuchawki i dźwiękówka


shALABAMA
 Share

Recommended Posts

Witajcie!

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu nowych słuchawek oraz karty dźwiękowej. Obecnie jadę na AKG K518 DJ oraz integrze ALC1150 z ASRocka Z170 Extreme 4. Uwielbiam te słuchawki za ich ogromny bas (czasem nawet za duży), ale niestety nie są zbyt wygodne, a o jakiejkolwiek przestrzenności można zapomnieć. Integry... nie uwielbiam za nic :rolleyes:

Jak już wspomniałem, uwielbiam bas, oczywiście nie taki żeby przykrywał całą resztę, ale żeby był wyraźny i lekko mniejszy niż w 518. Do niedawna słuchawki napędzałem ze starego wzmacniacza Duala, który bardzo dobrze sobie z nimi radził. Niestety z racji wieku sieje bardzo szumami i jest to dosyć uciążliwe. Teraz po przesiadce na integrę jest tragedia.
Gatunków muzycznych słucham wiele, ale głównie są to okolice rocka/hard rocka. 
Dodatkowo fajnie by było gdyby słuchawki miały dobrą przestrzenność, dużą scenę, gdyż pogrywam czasami w CS'a i dobrze by było słyszeć skąd nadchodzi wróg (chociaż nie stawiam tego na pierwszym miejscu). Mikrofon odrzuciłem, ponieważ jego obecność dosyć mocno zawęża wybór. Bardzo mocnego tłumienia nie potrzebuję (będą używane tylko w domu), aczkolwiek nie chciałbym żeby wszystko z zewnątrz wpadało do ucha, myślę, że półotwarte byłyby okej (choć nie jest to mus).

Poszperałem trochę, poczytałem recenzje na tutejszym blogu i moimi wstępnymi wyborami są AKG K240 MKII oraz AIM SC808.
Jeśli ktoś mógłby potwierdzić słuszność tego wyboru lub zaproponować coś lepszego w budżecie podobnym co ww. sprzęty, to byłoby świetnie.

Z góry dzięki za pomoc :) (i wybaczcie jeśli wrzucenie do działu słuchawkowego dźwiękówki jest poważnym wykroczeniem, uznałem, że lepiej jednak żeby był jeden temat, bo kupuję obie rzeczy na raz)

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś indziej polecono mi jeszcze SoundMagic HP150. Nadadzą się lepiej niż K240?

Są co prawda trochę droższe od K240, ale z recenzji wynika, że mają więcej basu. Za to są zamknięte przez co scena może być mniejsza niż w AKG. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...