Jump to content

"Najlepszy" Kałach - AK300 (plus AMP AK380) :)

Lord Rayden
 Share

Recommended Posts

Troszkę tytuł tego tematu może przesadzony :P ale w końcu dla mnie najlepszy b go mam ;). No to tak żartobliwie. Niemniej możemy tu o AK300 podyskutować, po pozytywnych recenzjach Evila i Maciuxa.

Zwróciłem uwagę,że Jakub pisze o niebezpieczeństwach związanych z pokrętłem Volume (możliwość przypadkowego zwiększenia głośności). Faktycznie tak jest ale można temu częściowo zapobiec włączając blokadę (ikona kłódeczki). Wtedy kiedy ekran zgaśnie mamy Volume zablokowany na ustawionym.

Próbowałem zagadać do Alexa An z iRivera o wprowadzenie opcji "budzenia" się Kałacha z ustalonym przez użytkownika bezpiecznym Volume. Ale albo mój angielski za słaby albo im się nie chce ;) wprowadzać takiej opcji w menu. Natomiast kiedy włączamy w menu AK300 dodatkowego AMPa AK380, wzmacniacz ustawia głośność na 50 i wyskakuje informacja o tym.

Inna mała niedogodność Combo to brak etui (w samym AK300 mamy je w komplecie). Dokupywanie takiego za 500 zł średnio mnie bawi i noszę sprzęt w woreczku ala skóra od doków SoundMagic a transportuję w jednym z licznych etui, torebek jakie posiadam  - na przykład Mil-Tec Commander Black (można przypiąć także do paska) lub tanie etui do cyfrówki Canon. Zawsze można dobrać coś w sklepach z aparatami cyfrowymi, sieciówkach (Saturn,MM). Jeden z kolegów z forum MP3store nosi Combo AK w pudełku na dysk twardy.

Ciekawą opcją jest korzystanie z AK Connect - aplikacji na Kałacha i Smartfona. Można za pomocą smartfona sterować odtwarzaniem muzyki z Kałacha, wybierać utwory, przeskakiwać do kolejnych, zwiększać i zmniejszać głośność. Jest to oczywiście niejedyne zastosowanie tej aplikacji. Apka działa po WiFi. Inną opcją jest pilot BT.

Edited by Lord Rayden
  • Upvote 3

• 1 month later...

Wrzucę tu uwagę odnośnie ładowania kompletu AK300/AK380 AMP. Otóż najlepiej ładować zestaw zwykłą ładowarką 5V 2A (ewentualnie trochę mocniejszą). Natomiast próby stosowania Quick Charge w przypadku AMPa skutkują brakiem ładowania. Przetrenowałem to i ja i Grubby. Ładowarki od Note 4 i Galaxy S6 nie chcą ładować wzmacniacza. Natomiast zwykła ładowarka od tabletu Samsunga już tak.

• 2 weeks later...

W "Rodzince" Astella witamy nowy player - Astell & Kern Kann. "Jeden aby zastąpić wszystkie" . 

http://www.mp3store.pl/article/astell-kern-kann-eos-blue-ean.2017380478997120439,2017380478997120439.html

Wymiary:  71.23mm[szer] x 115.8mm [wys] x 25.6mm [gł]

Waga:  278.7g

Wspierane pliki audio:  WAV, FLAC, WMA, MP3, Ogg, APE(Normal, High, Fast), AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF
Częstotliwość próbkowania:  PCM:8 kHz~384 kHz (8/16/24/32 bit)
DSD:(Natywny): DSD64(1 bit 2.8MHz), Stereo/DSD128 (1 bit 5.6MHz), Stereo/DSD256 (1 bit  11.2MHz), Stereo

Szykuje się ciężka maszyna o cenie średniociężkiej jak na Astella. 4999 zł bez zniżek. Natywne odtwarzanie DSD, duża moc, balans, spora bateria. Jeśli Astell wyciągnie wnioski z sukcesu AK300 to SQ będzie dobra. Ciekawe czy dołożą skórzane etui jak do AK300.

kann-spec.png

ak_kann.jpg

Dla fanów bezprzewodowych słuchawek - BT z aptX HD.

No tak, według specyfikacji, AMP ma wiekszą moc po balansie.

Poziom wyjścia: Niskie Wzmocnienie (Low Gain): Niezbalansowane 2.1 Vrms / Zbalansowane 2.1 Vrms (Stan bez obciążenia)
Wysokie Wzmocnienie (High Gain): Niezbalansowane 4.1 Vrms / Zbalansowane 8.1 Vrms (Stan bez obciążenia)
Edited by Lord Rayden

Mnie nawet się podoba, chociaż nie widzę jedynie słusznego koloru czarnego. Mniej kanciasty od poprzedników. :) Ma fizyczne przyciski z tego co widzę, to na plus. Niepotrzebne chyba kombinowanie z tym slotem na kartę SD, bo pogrubia bryłę. Niby to dodatkowa opcja na większą pojemność oprócz microsdxc, ale i tak obsługuje tylko do 256 GB. Ciekawe czy będzie podobnie grał do AK300. Jednak tańsza opcja od AK300 razem z ampem. ;) Jak będzie w promocji w iboodzie to biorę. :D

49 minutes ago, Lord Rayden said:

No tak, według specyfikacji, AMP ma wiekszą moc po balansie.

Poziom wyjścia: Niskie Wzmocnienie (Low Gain): Niezbalansowane 2.1 Vrms / Zbalansowane 2.1 Vrms (Stan bez obciążenia)
Wysokie Wzmocnienie (High Gain): Niezbalansowane 4.1 Vrms / Zbalansowane 8.1 Vrms (Stan bez obciążenia)

Nadal nie widzę parametru mocy. Widzę tylko wzmocnienie napięciowe.