Jump to content
Sign in to follow this  
Lord Rayden

Słuchawki RHA...

Recommended Posts

Proszę pokazać gdzie do tematu podszedłem w wypowiedzi lub wypowiedziach wyżej niepoważnie lub wyśmiewałem się z niedoświadczonego użytkownika?

Przypomnę też że o kwestiach wygrzewania pisałem w recenzjach wielokrotnie i tak samo miało to miejsce przy rzeczonych RHA. Jeśli coś odnotowywałem w trakcie recenzji, taka informacja znajdowała się potem w tekście.

Natomiast niefortunna literówka to akurat rzecz, z której nie jest grzechem zażartować, jeśli chodzi o tamtejszy czatbox :).

Może niefortunnych słów użyłem ,ale to było z przymrużeniem oka ,przynajmniej tak miało zabrzmieć ,literówki nie wyłapałem więc nie wiem o co chodziło.Myślę że się nie zrozumieliśmy ,dla mnie to tylko zabawa więc pewnie nieprofesjonalnie podchodzę do tematu .Przepraszam za zamieszanie.

Heh !

Jeszcze się taki nie narodził, coby w Audio wszystkim dogodził. Dla mnie T20 są idealne. Ale tylko na małych biflange. Skoro wygodę i izolację mam załatwioną, kieruję uwagę na dżwięk. A jest on dla mnie świetny, naturalny choć Jakub pisze o V. Nie słyszę jednak młócki basowej, mam dobrą ilość wysokich (a nie jak w Cl750 ostre uderzenia sopranów). Inne filtry poza stokiem , szczególnie basowe, nie sprawdzają się 4Me.

Poza tym niezły kabel, wytrzymałe.

Nic nie szkodzi. U mnie z poczuciem humoru z reguły zawsze jest problem :).

@Lord Rayden Jeśli dobrze pamiętam, T20 parujesz Lordzie z AK300, a to moim zdaniem świetny duet, mocno korygujący się wzajemnie między basem i średnicą. Poniekąd właśnie dlatego T20 lubię z Shanlingiem M1, ale już niespecjalnie przypadają mi do gustu z M2s. Poza tym korzystam na ogół ze starych słuchawek studyjnych lub umiarkowanych basowo. Optymalna dla mnie ilość basu jest w np. LCD-2, w pełni jednak też akceptuję bas z HD800 oraz K1000 (po strojeniu). Z drugiej strony Etymotic to dla mnie często anemia, gdzie niektórzy użytkownicy do dziś chwalą ER4S za mocny bas :).

• Upvote 1

Tego drugiego połączenia nie znam. Ważne jest przy T20, aby sprzęt robił przynajmniej dwie rzeczy:

• podkreślał i przybliżał wokal, wtedy słuchawki są bardziej namacalne i intymne, choć nie jest to coś aż tak krytycznego,
  • miał lekki, szybki i precyzyjny bas z dobrą kontrolą, aby nadmiar z T20 miał się gdzie uleżeć.

Wtedy grają moim zdaniem najlepiej i ich V-kowa sygnatura zanika. No chyba że ktoś ma po prostu preferencje takie a nie inne, ale to bardzo dobrze. Gdyby każdemu podobało się jedno i to samo, świat byłby nudny, choć i znacznie spokojniejszy.

• Upvote 1

Generalnie Arturze, jak zapewne już zdążyłeś zauważyć, jestem osobą zorientowaną na sprzęt stacjonarny i to właśnie tutaj alokuje mi się większość budżetu. Mam też najbardziej w tym temacie dopracowane procedury oraz dopasowany sprzęt pomiarowy. Dokanałówki i ogólnie outdoor to preferencyjnie temat drugorzędny. Rzadko jestem mobilny i nie mam takiej zwykłej ludzkiej potrzeby na sprzęt stricte przenośny. To dlatego gdy na dniach chciałem teraz sprawić sobie iSine 20, a trafiła się nagła okazja na nabycie LCD-2, pociągnąłem za spust w tą drugą stronę. Na szczęście dwójkami da się sprawdzić jeszcze jako tako większość odtwarzaczy, a i same z siebie są całkiem czułe, więc może nawet wyszło to na plus.

Między T20 a T20i wyboru w sumie już dokonałem, bo wybrałem tą parę, która grała dla mnie jakościowo najlepiej, mimo że minimalnie łagodniej strojone były dla mnie T20i. Wątpię jednak aby kiedykolwiek stały się to moje "IEMs of choice" ze względu na moją często zmienną tolerancję na bas. Oczywiście można jeszcze dodatkowo wesprzeć się EQ i zapewne tak by było na dłuższą metę, ale za jakiś czas znając siebie, ze słuchawek dobrałbym albo Aune E1, albo wspomniane iSine 20. Jeśli coś większego, Bowers P7 Wireless, prawdopodobnie kończąc wtedy temat takim zestawem. Na pewno jednak z takiego połączenia zostawiłbym sobie w każdym wypadku AK300, który podoba mi się na kilku cechach wyróżniających go na tle chociażby Opusów.

Nie jestem przyznam pewien, czy odpowiedziałem rozumując poprawnie Twoje zapytanie, także jeśli coś gdzieś przestrzeliłem i nie odpowiedziałem na temat, proszę o wskazówki.

• Upvote 1

Chodzi mi o to czy wzbogacę swoje wrażenia uszne używajac raz jednych raz drugich ? Czy bedxie to w warunkach ulicy prawie to samo.

A może lepiej nabyć ostre CL750... jako dodatek. Tylko że kształt T20 jest lepszy.

Nie. Różnice są między nimi minimalne, niemalże na granicy percepcji i słyszalne głównie na lepszym sprzęcie źródłowym w domowym zaciszu. W warunkach ulicznych będzie bez różnicy.

No jeśli pragniesz wzbogacić się o ból głowy płynący z sopranu... :). Moim zdaniem dobrym kompanem na "oderwanie się" byłyby słuchawki albo naturalne (E1, jeśli w ogóle wyjdą), albo neutralne (np. ER4XR). Jeśli T20 Ci się podobają, to naprawdę nie widzę sensu mnożenia par subiektywnie gorszych klasowo (chyba że to vintage czy coś w ten deseń).

Edited by EvilKillaruna
  • Upvote 1

On 6.06.2017 at 10:35 AM, EvilKillaruna said:

Tak, jeśli ktoś koniecznie chce używać pianek, a standardowe dołączane do zestawu są dla niego za duże/twarde. Osobiście nie lubię pianek jako regularnych obsadzeń w dokach z racji specyfiki ich użytkowania oraz trwałości. Szybko się u mnie niszczą z racji ciągłego wyciągania i wkładania przynajmniej jednej słuchawki do ucha, żeby chociażby odebrać telefon od klienta. U zwykłych użytkowników z kolei tendencje są odwrotne i tam pianki są często najlepszym sposobem na wygodę i izolację jednocześnie, ale też i wypadanie. FT3 na pewno nie zabiją, a możliwe że przydadzą się też i z innymi słuchawkami z racji swojej uniwersalności.

Kupiłem te pianki. Dla RHA T20 otworki są ciut za luźne. U Ciebie Jakubie nie było z tym problemów ? Znaczy użytkować się da...

Od paru miesięcy nie mam z nimi kontaktu, ale pamiętam że wchodziły dosyć łatwo i bez oporów. Nie miałem z użytkowaniem problemów, choć jako że nie jestem fanem pianek, nie użytkuję takowych zbyt długo.

• Upvote 1

6 hours ago, EvilKillaruna said:

Od paru miesięcy nie mam z nimi kontaktu, ale pamiętam że wchodziły dosyć łatwo i bez oporów. Nie miałem z użytkowaniem problemów, choć jako że nie jestem fanem pianek, nie użytkuję takowych zbyt długo.

Czyli nie wypadały

A ja w ramach zabawy wymieniłem filtry w RHA T20 na Treble i zastosowałem pianki Comply Ts. Te kulki.

Jest mniej basu, choć nadal sporo. Więcej wysokich. To może być alternatywa (na dwór) dla moich ulubionych biflange małych (te białe). Na filtrze Reference pianki Comply dają mi za dużo basu i przytłumienia.

A teraz Mp3sklep ma w przecenie o Zygmunta Starego mniej, CL750. No fajny kabel i ogólnie ostra ;) sprawa. Tylko trzeba by tachać AK300 z AMPem i pianki stosować.