Jump to content

Douszne/dokonałowe za <160zł, moje SoundMaagic PL11 RIP.

Rasoir
 Share

Recommended Posts

Witam, 

poszukuję słuchawek jak w temacie upatrzyłem sobie takie:

Brainwavz M1

a-JAYS One + 

Brainwavz proALPHA

SoundMagic E10

Roccat Syva

Słuchawki będą służyć jako przenośne do smartphona głównie. Dobrze by były wytrzymałe zwłaszcza kabel.

Może jakieś inne polecane słuchawki  w dobrej cenie do max 160zł?

Edited by Rasoir

Witam, 

Informacje podane przez Pana są niewystarczające, by móc tu cokolwiek doradzić. Zachęcam do zapoznania się z dodatkową lekturą widoczną na dole postu przyklejonego: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/5-zanim-zapytasz-polecane/

Są tam m.in. wskazówki i poradniki jak poprawnie pytać o zakup słuchawek, a także kompendium wiedzy na ten temat, dzięki któremu być może będzie mógł Pan podjąć decyzję całkowicie świadomie i samodzielnie.

Pozdrawiam.

Niestety nie dysponuje taką ilością czasu by nauczyć się określać co to jest "czucie powietrza" między instrumentami itp. Tym bardziej, że kupuję sluchawki raz na 3 lata (tyle wytrzymały moje PL11 i dobrze by było gdyby następne też tyle wytrzymaly - użytkuje słuchawki 5 dni w tygodniu czasami po kilka h), więc nie wydaje mi się by ta wiedza przydała mi się w życiu czy pracy :).

Jeśli chodzi o gatunek muzyki to praktycznie wszystko, ale powiedzmy, że docelowo metal, dubstepp, hiphop - raczej najwyższa jakość plikow (FLAC).

Oczekuję jak najlepszego odzwierciedlenia muzyki, nie wiem co tu więcej opisać. Sądziłem, że podanie poprzednich słuchawek będzie nakierowywało na to jak mają one odtwarzać dźwięk (przynajmniej w przybliżeniu).

Edited by Rasoir

PL11 grają ciepławo, z tego co pamiętam, a słuchałem ich z 8 lat temu... Myślę, ze Sony MH1c sprawdziłyby się świetnie, tyle że ucierpi wygoda względem PL11. Wytrzymałe natomiast są bardzo. SM E10 jakoś nie przypadły mi do gustu, choć użytkownikowi PL11 mogą. Mnie się podobał model E30, ale to już inna prezentacja. Ostatnio mam nas tanie Zero Audio Tenore Carbone. Jak na swoją cenę bardzo fajne. Grają bardzo neutralnie, bardzo dobrze w każdym aspekcie. Ze względu na swój neutralny charakter mogą wydawać się nudne, komuś kto jest przyzwyczajony do ciepłego brzmienia. Kabel cieniutki, sprawia wrażenie raczej łatwego do uszkodzenia. Wygoda bardzo fajna.

No i oczywiście oferta firmy Brainwavz, jednak osobiście słuchałem jedynie modelu M1. Góra cudowna, średnica - mieszane uczucia, szczegółowa i wyraźna aczkolwiek podziurawiona. Bas dobry, ładnie wybrzmiewa tyle, że bardziej punktowo i sprężyście, za to 'organiczności' i impaktu może odrobinę brakować. Wygoda taka sobie. Moje mały sztywny kabel, które nie chciał się układać w pozycji "over the ear", część kabla po prostu sterczała za głową.

Osobiście w tym przedziale cenowym wybrałem Sony MH1, które kupiłem za 30zł :) A grają subiektywnie najlepiej. Tylko trzeba im zrobić mod ze szybkozłączką, bo piny są w starym standardzie przez co "gubią" masę. Do smartfona nadają się, ale tylko po zastosowaniu adaptera zamieniającego piny masy z mikrofonem, np. od Fiio (dostępny np. w Audiomagic). Trzeba uważać na podróbki tzw. "OEM". Jest ich masa, szczególnie na allegro. Najlepiej kupować wersję BOX. MH1c to w zasadzie prawie to samo co MH1, tyle że z właściwym ułożeniem pinów i bardziej basową charakterystyką. Dźwiękowo dla mnie super, wygoda słaba, ale można się przyzwyczaić.

E30 odpadają ze względu na sposób ułożenia w uchu :) Muszą być bardziej "dyskretne" i martwie się czy nie będą mnie uszy od nich boleć :P

http://www.amazon.com/AUDIO-ear-stereo-headphone-Tenore-ZH-DX200-CT/dp/B0093VVP0Q <- musiał bym je ściągnąć z zagranicy :P a muszą być do świąt :)

Nad M1 zastanawiałem się przy poprzednim zakupie, ale zabrakło kasy wtedy :)

Jeszcze jak by ktoś mógł jakąś opinię napisaś o a-JAYS One +  , które nie ukrywam spodobały mi się, a zwłaszcza płaski kabel.

Dzięki za pomoc.

Edited by Rasoir

Z tymi tenorami to niekoniecznie. Ja kupiłem od użytkowanika z mp3store.pl który chyba prowadzi swoją małą firmę audio. W okolicach 150zł z tego co się orientowuję.

M1 nie są złe, na pewno to upgrade pod wieloma względami w stosunku do PL11, ale dla mnie koherencja dźwięku kuleje. Czasami miałem wrażenie, ze każde pasmo grało same sobie. Ale miałem 2 sztuki M1. Te pierwsze bardzo mi się podobały (kupiłem używane), te drugie były właśnie takie dziwne. Może zmienili coś w produkcji?

O Jaysach się nie wypowiem, osobiście nie słuchałem. Natomiast pamiętam jak wchodziły na rynek (ale to była strasza wersja, bez plusa) to jakiegoś szału wśród użytkowników forów audio nie było. Przeważały raczej opinie, że to ot przeciętne słuchawki.

Edited by Guest

Witam, 

Brainwavz M1 zbierają pochlebne opinie, tak od ,,szarych" użytkowników, jak i od tych, którzy tego sprzętu audio mieli na uszach o wiele więcej.

Podobna sprawa ma się z modelami Delta i M3 tego samego producenta. Subiektywnie wiem, że M3 grają bardzo dobrze. Znajomy z kolei posiada Deltę i także sobie chwali, a nie są to jego najdroższe słuchawki. 

Uważam, że wersją M1 także i Pan się nie zawiedzie.

• 4 weeks later...