Jump to content

Shanling UP - pierwsze wrażenia


Recommended Posts

Prócz Shanlinga M1 (po lewej) mam okazję również testować malutkiego UP (po prawej). Jest to mikro-DAC USB różnorodnego przeznaczenia (pod PC, Androida i iOS).

2nILVtm.jpg

Chińczycy naprawdę się starają, ponieważ na pokładzie - wzorem AudioQuesta - również wylądował ESS Sabre, ale w wersji 9018K2M. Układ tak samo jak M1 posiada stopień wyjściowy na kości MAX97220A. W całości wykonany z aluminium, z przednią szybką stylizowaną na M1 (nie posiada jednakże wyświetlacza - tylko diodę trybu pracy). 

JUYKzxX.jpg

Sprzęt póki co mam na etapie tuż po wstępnym wygrzaniu, porównuję go z Colorfly C200, oczywiście samym Shanlingiem M1 oraz ostatnio bardzo przeze mnie chwalonym DragonFly Black v1.5 na słuchawkach Aune E1, Etymotic HF2 i AKG K400. Dla czystej formalności porównałem go również z Creative G1. Sterowniki panelowe TUSB od Thesycona (XMOS, fabryczne i najnowsze ze strony producenta).

Układ na razie robi świetne wrażenie. Od C200 ma bardziej sprężysty bas (jest go więcej niż w M1) i lepiej na rozdzielczości poprowadzoną górę, grając w deseń równej neutralności, ale z głębią i w ten sposób - "gębą" i wyrazem, a nie pozbawioną emocji techniką. Scena jest bardzo podobna do DFB, ale znów ciut lepiej zdefiniowana, zaś na szerokość równa z C200, jakby mieszając jedną z drugą. Nie jest to tak muzykalna receptura jak DFB, ale za to fantastyczna technicznie i z lepszą separacją. Nie ma również tego efektu gubienia się znanego z DFB. Ze wszystkich urządzeń na razie z nim przyrównanych zdewastowany został całkowicie G1, choć oczywiście należy mieć na uwadze dramatyczną różnicę w cenie (170 vs 700 zł, bo tyle ma kosztować UP).

Moim zdaniem sprzęt gra lepiej od DFB i szykuje się na bardzo poważną rywalizację z DragonFly Red, mając dodatkową przewagę w tym, że wszelakie okablowanie jest już w zestawie. Sam sprzęt posiada również przełącznik odpowiadający za ustawienie gain (Low / High) oraz trybu pracy (standard mode / compatibility mode). Jeśli nie będę miał po drodze z nim żadnych ekscesów, będzie miał prostą drogę do zestawienia z polecanymi układami źródłowymi.

SUP'a będę planował również wykorzystać jako jeden ze sprzętów źródłowych podczas testów wszystkich modeli RHA, którymi także zostałem ostatnio obsypany.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
Dnia 30.01.2018 o 23:17, LoCzekk napisał:

Dość podobne do DragonFly Black/Red. Testowałem SMSL M3 z PS4 przez kabel USB i u mnie od razu znajdywało. Wydaję mi się że i w tym przypadku powinno zadziałać :) 

Odnośnie DFB czytałem, że po kilku minutach DAC się krzaczy i słychać wyłącznie trzaski. W kwstii M3 łączenie z PS4 poprzez USB powoduje mocny spadek sceniczności, co dyskwalifikuje na starcie taką formę połączenia. Jeśli M3 i PS4 to tylko po optyku.

Ze względu, że nigdy nie miałem do czynienia z tej klasy urządzeniem zastanawia mnie fakt czy jest ono w stanie zasilić coś pokrojuATH-AD700X?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...