Jump to content

Jak właściwie brzmi integra?


Recommended Posts

Na różnych forach dotyczących dźwiękówek mówi się, iż większość dedykowanych kart dźwiękowych, nawet tych starszych i tanich, brzmi o wiele lepiej niż zintegrowany układ dźwiękowy na płycie głównej. Chociaż zdarza się, że niektórzy w ogóle nie czują żadnej różnicy. Nikt natomiast nie powiedział szczegółowo, na czym ta różnica polega, oprócz tego że ogólna jakość dźwięku jest wyższa. Jak zatem brzmi taki Realtek (jasny, ciemny, ciepły, zimny, itd.)? Zawsze korzystałem ze zintegrowanych dźwiękówek, więc trudno jest mi to ocenić bez porównania z lepszymi kartami. Przymierzam się do kupna nowej dźwiękówki, dlatego chcę się dowiedzieć, czy jest warto.

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze, nie wszędzie, nie względem każdego. Taki Realtek to wiele różnych układów dźwiękowych, pośród których są i takie wspierające natywnie Dolby Digital i ścieżki wielokanałowe z dużym SNR. Jeśli dołożyć do tego sposób implementacji na płycie głównej, jakość towarzyszącej elektroniki oraz użyty układ odpowiadający za stopień wyjściowy, uzyskuje się bardzo duże pole do różnic w brzmieniu nawet tego samego układu, ale zaimplementowanego przez różnych producentów. Najczęściej jest to brzmienie jasne i chude, do tego trapione przez słyszalne przebicia idące od otaczającej go elektroniki i innych komponentów komputera. O układach zintegrowanych w kontekście zakupowym pisałem troszkę w artykule: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

Link to comment
Share on other sites

,,Jasne i chude'' - tak jak myślałem. Moja aktualna integra to przeciętniak, nawet wśród zintegrowanych układów dźwiękowych, więc to określenie chyba pasuje.

Tak na marginesie mówiąc, słyszałem że wkrótce będzie recenzja słuchawek ISK HD9999. Bardzo zainteresowały mnie te słuchawki, więc czekam z niecierpliwością. Gdy się zdecyduję na zakup, to wtedy pomyślę o jakiejś karcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...