Jump to content

Słuchawki grające średnicą (?)

Saiya-jin
 Share

Recommended Posts

Hej!

Zakupiłem ostatnio Aune X1S oraz DT150. Wcześniej miałem Superlux HD-330 i niestety nowy zestaw jest mega zmulony względem tego Superluxa (tzn. szczegółów niby jest więcej, ale wokale są mocno oddalone, jak przez kotarę, za dużo basu, który zalewa wszystko, efekt studni i góry być może też za mało). Podobało mi się to, jak grały HD-330, chciałem tylko rozwinięcia - lepszej rozdzielczości i szczegółowości. W moim egzemplarzu HD-330 jest może nieco za dużo góry. W niektórych utworach potrafi być męcząca (Born to be wild, Bad to the bone, Cat scratch fever). Lubię bezpośrednie, bliskie wokale (tak mam w HD-330). Bez tego muzyka jest jakaś mało angażująca.

Edited by Saiya-jin

Bynajmniej. LCD-3 pasują bardzo dobrze do opisu, zaś sam nie posiadam zdolności jasnowidzenia i nie umiem zgadnąć jaką kwotą dysponuje lub zamierza dysponować użytkownik, jeśli tego po prostu nie napisze.

Wymiana nausznic nie jest modowaniem. Nausznice w każdych słuchawkach są materiałem eksploatacyjnym. Ich wymiana nie narusza w żaden sposób konstrukcji słuchawek i gwarancji, jaką są objęte. 

W tej cenie na wokalizę nastawione były kiedyś Sony MDR-1R, które czasami można znaleźć na forumowych komisach audio. Rozważyć można też SoundMagic HP100, obecnie chwalone Focal Listen lub coś z rodziny Fidelio Philipsa. W ostateczności rzucić uchem na AKG K550 MK2.

EDIT:

@Down: niestety nie, z tym modelem Sony nie miałem przyjemności.

• Upvote 2

Guest MichalW

Następcą modelu Sony MDR-1R, są Sony MDR-1A. Posiadałem je przez około 2 tygodnie i są one nastawione na średnicę oraz wokal. Kosztują około 800 zł i mogę je polecić.

• 1 month later...

A gdybym tak zwiększył budżet do 1300 zł? HD600? Chciałbym coś grającego blisko (zwłaszcza wokalem), z w miarę dobrą rozdzielczością (nie chcę schodzić poniżej dt150). Więcej środka i góry niż w dt150 (choć co do góry, to nie do końca jestem pewien, czy potrzebuję więcej), ale mniej basu. Więcej basu niż w Fostexach T50Rp Mk III. 

Edited by Saiya-jin

Ale to są słuchawki dokanałowe, a użytkownik szuka pełnowymiarowców. Równie dobrze mógłby zostać wtedy z dowolnym innym sprzętem i ratować się EQ :). Poza tym ER4S szlifują górą i mają szczątkowy niestety bas, wymagając konkretnej aplikacji. Lepiej wyszłyby mu Aune E1, bo z tego co wiem mają wejść w podobnej lub niższej cenie - to taki dokanałowy odpowiednik Bowersów P7W.

Znaczy ogólnie bas być musi, ale jednak w Dt150 jest go dla mnie za dużo. Idealnie było go dla mnie w HD-330 od Superluxa (ale coś czuję po opisach w sieci, że są duże rozbieżności pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami). W Fostexach T50RP Mk III znowu nieco za mało (na X1S). Także to nie jest tak, że szukam zupełnie chudych na basie słuchawek. Fostexy były dla mnie za chude pod tym względem (ale nie były wygrzane i X1S jest ponoć za słaby do nich).

Rozdzielczość i szczegółowość - no luxy tego nie mają w zestawieniu z dt150, a dla mnie to chyba synonim jakości słuchawek. Odpowiada mi ogólna charakterystyka/strojenie luxów, ale chciałbym czegoś z lepszą jakością (szczegółowością/rozdzielczością).

Edited by Saiya-jin