Jump to content

Półotwarte do smartphona

dnskpe
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Niedawno niefortunnie połamały mi się moje czteroletnie słuchawki Philips SHP 2700, więc postanowiłem tym razem kupić coś z wyższej półki.
Otóż, poszukuję słuchawek do 300zł. Chcę słuchawek nausznych, półotwartych bez mikrofonu, żebym w miare słyszał co się dzieje dookoła mnie idąc przez miasto (kwestia bezpieczeństwa).
Źródło dźwięku którego będę używał to telefon, dokładniej to OnePlus One, który sam w sobie nie jest mały, więc nie chcę dokupywać do niego wzmacniacza, a myślę, że z małymi problemami (w związku z brakiem wzmacniacza słuchawkowego) może uda mi się rozwiązać programem ViPER4Arise :).
Przy poszukiwaniach słuchawek znalazłem swojego faworyta w kwestii brzmienia, a są to słuchawki SHURE SRH 440, lecz niestety są to słuchawki zamknięte.
Muzyka której słucham, nie jest to jeden gatunek. Mianowicie są to rock, metal, sporo reggae, ale też blues, jazz i funky. Szerokim łukiem omijam techno, house i pochodnych tego typu.
Głowy małej nie mam, ale nie jest też bardzo duża, ot taka średnia. Nieco objętości dodają mi dredy, ale też nie jakoś specjalnie dużo.
Wstępnie upatrzonym sprzętem były te Shure SRH 440, ale są to słuchawki zamknięte, a ja poszukuję półotwartych.
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam! :)

PS. Przeczytałem artykuły o tym jak samodzielnie wybrać słuchawki oraz polecane słuchawki pełnowymiarowe, lecz w dalszym ciągu nie znalazłem zadowalającej mnie opcji.

Edited by dnskpe

NIe wiem, czy półotwarte na miasto to jest dobry pomysł. Dźwięki otoczenia, hałas, zepsują percepcję muzyki. Do 300 pln nie mam doświadczenia z półotwartymi, które dodatkowo będą latwopędne poza tanimi jak barszcz hd681, które jednak trzeba porządnie wygrzać (góra w nowych potrafi zakluć) . Widziałem ludzi w hd681 na ulicy, pasują do dredów, grają lepiej niz Twoje poprzednie filipki, telefon je napędzi, są półotwarte i oldschoolowe ;) i tanie. Albo bierz te shury i tyz piknie, jeżeli telefon Ci je napędza.

Edited by manu
  • Upvote 1

1 hour ago, manu said:

NIe wiem, czy półotwarte na miasto to jest dobry pomysł. Dźwięki otoczenia, hałas, zepsują percepcję muzyki. Do 300 pln nie mam doświadczenia z półotwartymi, które dodatkowo będą latwopędne poza tanimi jak barszcz hd681, które jednak trzeba porządnie wygrzać (góra w nowych potrafi zakluć) . Widziałem ludzi w hd681 na ulicy, pasują do dredów, grają lepiej niz Twoje poprzednie filipki, telefon je napędzi, są półotwarte i oldschoolowe ;) i tanie. Albo bierz te shury i tyz piknie, jeżeli telefon Ci je napędza.

myślisz, że telefon pociągnie te shury i dobrze będą grać? Ich impedancja to 44 Ω a mW wynosi 500. Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto, dlatego też pytam. Nie mam niestety jak tego sprawdzić.

Nie miałem tego telefonu, ani tych słuchawek... srh1840 , 1440 grały z iPod touch 4 i 5, ładnie, ale oczywiście nie pokazywały pełni, na wzmacniaczu pokazywały dopiero klasę, impedancja 44 , czułość: 105 dB/mW masz w Srh 440 - ipod touch6 lub iPhone 5 - ok 50 ohmowe he-300 czy fa003ti , też mi napędzał, słuchało się przyjemnie, ale ze wzmakiem dopiero pokazują klasę. Tak samo będzie myślę z 440. Bierz je, to świetne słuchawki , opinie znam tylko, ale bardzo dobra, cena zacna, jak Ci będzie mało dokupisz sobie wzmaka/daca w przyszłości.

Poczekaj może tez jeszcze dzień , dwa, może Evil się wypowie, może doradzi lepiej.

Edited by manu
  • Upvote 1

Jednak przekonaliście mnie do słuchawek typu zamkniętego, zwłaszcza tym, że nie musi to oznaczać dużej izolacji, a jak jeszcze do tego jakość odczuwanej muzyki płynącej ze słuchawek ma być lepsza, no super! :) Także, może spróbuję tych Shurów, chyba, że polecacie jakieś inne, równie dobre :) Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc!!!

• Upvote 1