Jump to content

Beyerdynamic t5p v2, Mojo i kable FAW

Recommended Posts

Witam forumowiczow i pana Jakuba :)

Wszystkie rady jakie tu dostałem sprawdziły się w 100procentach i jestem szcześliwym posiadaczem BD t5p v2 i Mojo takze jeszcze raz dziękuje :)

Zastanawiam sie nad zmianą kabla w beyerdynamic t5p v2 na kabel Forza Audioworks, zastanawiam się nad :

Claire HPC mk2

Claire Hybrid HPC

Noir Hybrid HPC

Repertuar metalowy - rockowy. Chciałbym uzyskać może nieco większą separację instrumentów, scene, szczegółowość nie tracąc przy tym dynamiki, czy np góry. Oczywiscie nie musi być to kabel firmy FAW, moze być innej firmy z którą ma pan doczynienia lub sam takiego używa :)

• Upvote 1

Hej! Gratuluję udanych zakupów! Miałem kable od FAW, polecam, choć nie tak wysokie modele. Mam aktualnie dt 1990 pro i gdybym myślał o kablu hybrydowym, to brałbym do nich noir, bo clair może wnieść rozjaśnienie, a tesle imho (mam jeszcze t70), go NIE potrzebują... zwykły kabel 7n claire niekoniecznie poprawi jakość, bo t5p v2 zdaje się mają fabryczny kabel 7n. D7100 z fabrycznym kablem 7n grały lepiej niż z kablem 7n custom nie od FAW, co prawda ale jakości tożsamej.

Ale, przyznaję, nie planuję zmiany kabla, niczego mi na razie w 1990 nie brakuje (a200p, iPhone 4s-fiio L9-corda meier quickstep vs iphone5-camera connection kit - dragonfly black-corda meier quickstep vs klon lehmana - IC golden plated 6n - dragonfly black - camera connection kit - iPad mini2 )

Edited by manu
  • Upvote 1

Witam,

Miło słyszeć że sprzęt wpada w ucho. Generalnie tyle co testowałem niestandardowe okablowanie z T1 v2 mogę powiedzieć, że faktycznie okablowanie w Beyerdynamicach jest dobrej jakości. Aby ją przeskoczyć, musiałby Pan wykosztować się na drogie i trudne w wykonaniu okablowanie na bazie 8 żył. W przypadku T1 takowy właśnie kabel na bazie miedzi OCC 7N dawał mniej więcej to, co Pan opisuje w swoich oczekiwaniach, trochę jedynie przygładzając górę. Różnicę powodowała ilość żył. Jeśli chciałby Pan ją zachować, możliwe że trzeba będzie użyć droższej hybrydy: mieszanki miedzi z miedzią posrebrzaną. Taki kabel miałem na wszystkich swoich Audeze LCD-2/3, ale z racji tego że słuchawki te mają specyficzne przetworniki o dużej czułości na sygnał wejściowy, zmiana kabla wpływała na dźwięk bardziej niż w T1 v2. Jestem niemal pewien, że wszystkie moje obserwacje będą w ogromnej części przekładalne na T5p. Osobiście używam kabli wykonywanych na zamówienie w sklepie Audeos, ale konstrukcyjnie są to często bardzo podobne kable i na bardzo podobnych materiałach co FAW. Te ostatnie również posiadałem, ale do słuchawek takich jak moje K1000 czy też innych (wspomniane LCD-3, T1.2, HD800...) stosowałem i nadal stosuję tylko i wyłącznie okablowanie 8-żyłowe, oczywiście mając wcześniej możliwość porównania z 4-żyłowym.

• Upvote 1

14 hours ago, manu said:

Hej! Gratuluję udanych zakupów! Miałem kable od FAW, polecam, choć nie tak wysokie modele. Mam aktualnie dt 1990 pro i gdybym myślał o kablu hybrydowym, to brałbym do nich noir, bo clair może wnieść rozjaśnienie, a tesle imho (mam jeszcze t70), go NIE potrzebują... zwykły kabel 7n claire niekoniecznie poprawi jakość, bo t5p v2 zdaje się mają fabryczny kabel 7n. D7100 z fabrycznym kablem 7n grały lepiej niż z kablem 7n custom nie od FAW, co prawda ale jakości tożsamej.

Dziękuje za szybką odpowiedź Manu, myślę że zmienię kabel na ten hybrid noir najpewniej :) polecam t5p 2v gdybyś szukał zamkniętych słuchawek :) Oppo pm3 też są dość ciekawe :)

• Upvote 1

Panie Jakubie, dziękuje za szybką odpowiedź, myślę że zmiana kabla jest warta świeczki, myślę że spróbuję z tym hybrid noir :)

Zmienić oryginalny kabel głównie chcę też dlatego że choć rzadko, zdarza się, jakiś mikro trzask, bardzo cichy w moich t5p v2 i nie wiem czy to nie sprawka mikrofonowania kabla.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy mojo można podłączyć do laptopa inaczej niż przez usb? Nie mam optyka w laptopie. Zastanawiam się po prostu czy usb nie jest jakimś ograniczeniem w tym komplecie. Czy może warto zmienić sam kabel usb również? Np na WireWorld Ultraviolet 7 USB A to Mini-B 

Mikro trzaski nie powinny występować od mikrofonowania, a bardziej albo fizycznego uszkodzenia kabla używanego, albo jako śmieć przenoszony z samego urządzenia źródłowego np. z sieci elektrycznej. 

Mojo ma wejścia następujące:

• Micro USB 768KHz/32-bit capable
  • 3.5mm jack coaxial 768KHz/32-bit capable
  • Optical Toslink 192KHz/24-bit capable
  • Micro USB charging port

Jeśli laptop posiada tylko złącze USB i żadnego innego cyfrowego, ma Pan opcje:

• podpięcia Mojo bezpośrednio do laptopa via USB
  • podpięcia Mojo kablem koaksjalnym do konwertera C/C oferującego przejście z USB na COAX
  • podpięcia Mojo kablem optycznym na takiej samej zasadzie. 

W przypadku opcji środkowej będą to urządzenia np. od Matrixa, nieprodukowany już USB-SPDIF

usbspdif.jpg

lub ich nowszy X-SPDIF

51abe43c9d82f.jpg

To niestety jedyne markowe konwertery tego typu jakie znam.

Witam, dziękuje za odpowiedź. 

Próbuje zlokalizować problem ale na razie nie umiem. Nie wiem czy to wina słuchawek czy kabla czy mojo czy laptopa. Niedługo przyjdzie mi kabel micro usb do telefonu i spróbuje podłączyć i sprawdzić czy są jakieś niepożądane dźwięki. Sprawdzę też czy ktoś ze znajomych nie ma nowego laptopa.

Dziękuje za pomoc.

• Upvote 1