Jump to content

K702, Q701 z Icon hdp a bassport

Rabi
 Share

Recommended Posts

"K702 to dla mnie na tyle opłacalne słuchawki, że ponad ich poziom w ogromnej puli przypadków nie widziałbym sensu kosztowania się na więcej."
Źródło:  http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

"– lub może jednak kupić Q701 i je modyfikować?"
Źródło:  http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-q701/

Byłem nastawiony na Q(1100zł) i ich modyfikację, ale przecież K702(700zł) też posiadają możliwość odblokowania. Różnica w cenach jest całkiem spora, dlatego raczej jestem skłonny iść za radą i wybrać k ;)

Różni je subtelna zmiana w skrajach (mniej ostra góra i lepszy bas, co i tak poprawia port. Tylko w jakim stopniu?), dlatego Q i K702 zagarniam jako niemal identyczny model (przez co wskazania z recenzji co do źródła również dotyczą modelu k?) i oba modele świetnie się zgrywają z ICON HDP, racja?

Po odblokowaniu model Q drastycznie się różni od K, czy jest to współmierny stosunek i zabieg wpływa w równym stopniu na oba modele? Wariant K po odblokowaniu jest równie świetny co Q? Jak to wygląda?

Dziękuję za wyrozumiałość :)

Pozdrawiam

Proszę zwrócić uwagę na daty wpisów. Gdy pisałem recenzję Q701, K702 były dostępne za 1500 zł i wciąż produkowane w Austrii. Obecnie K702 są najbardziej opłacalnym modelem z rodziny K7.

O różnicach pisałem jak pamiętam w bardzo wielu miejscach, ale wciąż jest to te same clou brzmieniowe. Tak, wskazania są tożsame między jednym i drugim modelem. Tak, Icon HDP pasuje do obu jednocześnie.

Zabieg wpływa w równym stopniu na oba modele. Czy równie świetny - o tym decyduje już użytkownik. Niektórzy lubią delikatnie cieplejsze zabarwienie Q, ale teoretycznie wystarczy zaaplikować wkładki akustyczne pod małe sitka (które i tak trzeba odkręcić dla odblokowania portów), aby K702 przybliżyć do Q.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Dziękuję serdecznie. 

Jeszcze.. jak dobrze pamietam wersja z chin miałaby nie mieć wypustek, wiec można się spodziewać/oczekiwać, że taki model będzie. Ewentualnie można dopytać czy tak jest. Skoro teraz wszystkie przeszły na produkcje chińską, nie powinno być problemu?

•  
Edited by Rabi