Jump to content

K702, Q701 z Icon hdp a bassport


Rabi
 Share

Recommended Posts

"K702 to dla mnie na tyle opłacalne słuchawki, że ponad ich poziom w ogromnej puli przypadków nie widziałbym sensu kosztowania się na więcej."
Źródło:  http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

"– lub może jednak kupić Q701 i je modyfikować?"
Źródło:  http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-q701/

Byłem nastawiony na Q(1100zł) i ich modyfikację, ale przecież K702(700zł) też posiadają możliwość odblokowania. Różnica w cenach jest całkiem spora, dlatego raczej jestem skłonny iść za radą i wybrać k ;)

Różni je subtelna zmiana w skrajach (mniej ostra góra i lepszy bas, co i tak poprawia port. Tylko w jakim stopniu?), dlatego Q i K702 zagarniam jako niemal identyczny model (przez co wskazania z recenzji co do źródła również dotyczą modelu k?) i oba modele świetnie się zgrywają z ICON HDP, racja?

Po odblokowaniu model Q drastycznie się różni od K, czy jest to współmierny stosunek i zabieg wpływa w równym stopniu na oba modele? Wariant K po odblokowaniu jest równie świetny co Q? Jak to wygląda?

Dziękuję za wyrozumiałość :)

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Proszę zwrócić uwagę na daty wpisów. Gdy pisałem recenzję Q701, K702 były dostępne za 1500 zł i wciąż produkowane w Austrii. Obecnie K702 są najbardziej opłacalnym modelem z rodziny K7.

O różnicach pisałem jak pamiętam w bardzo wielu miejscach, ale wciąż jest to te same clou brzmieniowe. Tak, wskazania są tożsame między jednym i drugim modelem. Tak, Icon HDP pasuje do obu jednocześnie.

Zabieg wpływa w równym stopniu na oba modele. Czy równie świetny - o tym decyduje już użytkownik. Niektórzy lubią delikatnie cieplejsze zabarwienie Q, ale teoretycznie wystarczy zaaplikować wkładki akustyczne pod małe sitka (które i tak trzeba odkręcić dla odblokowania portów), aby K702 przybliżyć do Q.

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie. 

Jeszcze.. jak dobrze pamietam wersja z chin miałaby nie mieć wypustek, wiec można się spodziewać/oczekiwać, że taki model będzie. Ewentualnie można dopytać czy tak jest. Skoro teraz wszystkie przeszły na produkcje chińską, nie powinno być problemu?

  •  
Edited by Rabi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...