Jump to content

Słuchawki zamknięte, do około 1300zł

mucholeczek
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Powoli przymierzam się do zakupu nowych słuchawek, lecz kompletnie w tym pułapie cenowym nie mam pojęcia.

Chciałbym aby kosztowały do około. 1300zł (i tak na 100% zakupię je z rynku wtórnego, czyli mogą być nieco droższe).

Zdecydowanie jestem za konstrukcją zamkniętą wokółuszną i zależy mi na stylu gry podobnym do Sennheiser Momentum Black (a może znajdzie się coś brzmiącego nieco inaczej a lepiej by się wpasowało?

Źródło: AIM SC808 z podstawowymi opampami (mam zamiar wymienić po końcu gwarancji)

Słucham główne DubStep'u, ale zdarza się słuchać też rapu, popu, ogólnopojętej muzyki elektronicznej, z dużą ilością bassu, ale czasem też odskocznie jak cały repertuar Pentatonix.

Co byłoby najlepsze dla mnie w tej cenie? Zastanawiałem się nad ATH M50X lub MSR7, ale bardzo prawdopodobne, że znajdą się lepsze. Zupełnie nie podszedł mi styl gry AKG K550 a jak odsłuchiwałem M50X to miały dźwięk mniej wyrazisty od moich Sennheiserów (ale dodaję je jako możliwość - może po prostu ze złego źródła słuchałem, bodajże fiio x1 + fiio e11 [w mp3store, nie jestem 100% pewien])

Wygląd nie gra najmniejszej roli, ponad wygodę cenię dźwięk (+ dobra izolacja).

Pozdrawiam i czekam na fajne propozycje. :)

Jeżeli akg k550 nie podobało się, to proszę napisać dlaczego? To są wierne , równe słuchawki, grają muzykę tak, jak została nagrana. Wnioskuję, że lubisz podkolorowana muzykę... W jaki sposób, w którym kierunku? Jeżeli gust jest mocno określony, specyficzny,  to najbezpieczniej słuchać w sklepie samemu - wszystkich nausznych, lub zdać się na rady pracownika mp3store, który podpowie kolejne modele do sprawdzenia. Na słuch wziać temat, na zbliżonym graniem źródle. Bo kwota spora, szkoda utopić w coś , co nie zadowoli.

Edited by manu

7 hours ago, manu said:

Jeżeli akg k550 nie podobało się, to proszę napisać dlaczego? To są wierne , równe słuchawki, grają muzykę tak, jak została nagrana. Wnioskuję, że lubisz podkolorowana muzykę... W jaki sposób, w którym kierunku? Jeżeli gust jest mocno określony, specyficzny,  to najbezpieczniej słuchać w sklepie samemu - wszystkich nausznych, lub zdać się na rady pracownika mp3store, który podpowie kolejne modele do sprawdzenia. Na słuch wziać temat, na zbliżonym graniem źródle. Bo kwota spora, szkoda utopić w coś , co nie zadowoli.

Racja, raczej wolę podkolorowany dźwięk. Niestety do najbliższego mp3store mam ponad 70km dlatego nie mam fizycznie możliwości tam pojechać i potestować - stąd też moje pytanie.

Podoba mi się gra pod lekkie V, ale tak, aby średnicy za mało też nie było, lubię dźwięk bardziej ciepły, nie lubię takiej aż syczącej góry.

A co jest nie tak z Sennheiser Momentum ? Bo preferencje idealnie się wpisują w charakterystykę tych senków (ciepłe, lekko basowe, z dobrą średnicą i złagodzoną górą - czyli nie V-ka jednak)

Edited by manu

6 hours ago, manu said:

A co jest nie tak z Sennheiser Momentum ? Bo preferencje idealnie się wpisują w charakterystykę tych senków (ciepłe, lekko basowe, z dobrą średnicą i złagodzoną górą - czyli nie V-ka jednak)

Są nieco za małe, bardzo niewygodnie leżą na czubku głowy (dyskomfort już tak niezbyt do zniesienia po jakimś czasie) + mam wrażenie, że nie odgrywa tych najniższych bassowych tonów. Myślisz, że nic wyraźnie lepszego nie będzie?

Audioquest Nighthawk? Z drugiej ręki. Nie słuchałem, ale chyba ten kierunek. Ja preferuję otwarte i odwrotny kierunek - bardziej w kierunku prawdy grania. Dt 770 - lekka V-ka, dobry bas, ale nie wiem, czy za bardzo monitorowe nie będą dla Ciebie, ale rozrywki mają sporo, d600 - v-ka , wygoda, fun do kwadratu, mega bas, ale średnica cofnięta (wada) góry sporo, nie mniej niż w k550. Srh 1540 - mega wygoda, świetne granie, góry mniej niż otwarci bracia, dla mnie było za mało góry i za dużo basu.  Najlepsze pady ever - 2 pary - z alcantary, ultrawygodne, basotworcze. Może tych posłuchaj?

Edited by manu