Jump to content

[ROZWIĄZANE] Karta/DAC pod podłączenie jednoczesne kolumny + słuchawki


Recommended Posts

Witam

Chciałbym uzyskać lepszą jakość dźwięku na moim sprzęcie (i5-4460,ASRock H81M z Realtek ALC-892, 2x4GB DDR3 1600MHz ) przy jednoczesnym podłączeniu słuchawek i głośników oraz możliwości wyboru urządzenia do słuchania. Czy jest do do zrobienia w rozsądnej cenie  (do 300-500 zł za nowy lub używany sprzęt). Obecnie korzystam z zintegrowanej karty muzycznej Realtek ALC-892. Głośniki Genius 2.0 SP-HF1800A mam podłączone do tylnego panelu w komputerze natomiast słuchawki Superlux HD660 "siedzą" na przednim panelu komputera. Mikrofon możemy pominąć ponieważ mam LD Systems D 1014 C USB. Całość musiałaby chyba stać na biurku, ponieważ przewód słuchawkowy nie jest najdłuższy.

Czy coś takiego da się zrobić, ewentualnie jak to inaczej rozwiązać tak aby cały czas nie trzeba było słuchawek odłączać bo na małym mieszkanku jest to problem, słuchawki wiszą przy biurku a przewód leży na ziemi :)

Co do wykorzystania lubię posłuchać muzyki od klasycznej przez jazz, blues po ciężki metal (bez rapu), obejrzeć dobrej jakości film na komputerze no i oczywiście cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem w grach:)

Edited by phenix1
Link to comment
Share on other sites

a czy w zestawie jest rozgałęźnik pod  cinch ?

Przy kolumnach były jakieś przewody ale jakość made in bardzo tania china... Jaki przewód polecilibyście do tego sprzętu???

Czy coś takiego wystarczy ?

http://prolinkcables.pl/shop/pl/2-rca-2-rca/11-kabel-2rca-2rca-futura-ftc-101-2m-5902633880408.html

Edited by phenix1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...