Jump to content

Pomoc w skomponowaniu zestawu.

KHaliT
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim audiofanatykom! Potrzebuje słuchawek, i najlepiej jakiegoś budżetowego DACa który idealnie by z nimi pasował. 

Oczywiście przejrzałem zakładkę "Polecane", myślałem nad HD669, ew. HMD660 (bo z mikrofonem, zaoszczędziłbym na mikrofonie zewnętrznym, bo czasami lubię sobię pogadać na Cursie ze znajomymi)

Problem polega mój na tym, że opisy są bardzo trudne do zrozumienia dla kompletnego laika (nawet ze słowniczkiem!), i szczerze powiedziawszy mam już zbyt duży mętlik w głowie, na jednej stronie polecają mi słuchawki, na drugiej mówią że shit jakiego mało. Pomocy!

Słuchawki:

Typ słuchawek: wokółuszne, półotwarte/zamknięte.

Budżet: 200, max. 300 zł 

Muzyka jakiej słucham: Trap, Electronic/Techno, coś typu TheFatRat, mocniejszy bas mile widziany - ale żeby zbyt nie tłumił innych dźwięków.

Zastosowanie: głównie muzyka, czasami gry

Jakich bym nie chciał: HyperX Cloud I (wielokrotne awarie kabla, mam już ich szczerze dość), i specyficznie podchodzę do HMC631, wyglądają na bardzo słabej jakości z tandetnym plastikiem - ale jak mnie przekonacie to biorę!

Wiem że zapewne sporo wymagam dostarczając niewielki budżet, chciałbym coś co nie kuło by w moje uszy, nie jestem audiofilem więc nie potrzebuje jakiegoś sprzętu który doprowadziłby mnie do "orgazmicznego" poczucia.

Co do HyperXów, podobały mi się - serio! Awaryjność niestety zniechęciła mnie do nich (już druga para w koszu!), a ja gapa zapomniałem numerów seryjnych - bo co się może zdarzyć! Meh...

Może mam z nimi po prostu nie farta, ale wkurza mnie to bo traktowałem je naprawdę dobrze, kupiłem nawet dla nich osobny stojak, a kabel był zawsze bezpiecznie traktowany, no niestety.

DAC/AMP (?)

Dlaczego znak zapytania? Bo szczerze - nie wiem. Gubię się już praktycznie we wszystkim co czytam, chcę coś co polepszy dźwięk w słuchawkach, może go delikatnie wzmocni. 

Wiele ludzi mi mówiło żebym sobie kupił kartę dźwiękową lub DACa i na 100% zagwarantuje mi dużo lepszy dźwięk. Nie mam pojęcia czy to prawda czy nie - nie znam się na tym.

Czytałem trochę w tym artykule: http://allegro.pl/artykul/karta-dzwiekowa-dac-wzmacniacz-czym-sie-roznia-i-co-wybrac-59309 i MNIEJ WIĘCEJ rozumiem o co chodzi. Z tego artykułu wynika że potrzebuje czegoś takiego jak DAC/AMP lub zwykła, wbudowana w komputer karta dźwiękowa.

Budżet: 200 zł? Zależy jakie słuchawki mi polecicie, i jaki będzie do nich pasował. Ale dużo pieniędzy nie mam, więc tysiaka na to nie wydam niestety.

Patrzyłem na https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-usb-zewnetrzna-70sb109500007-337619/

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg-karta-pci-system-5-1-xonar-dg-330485/ ale wiele osób mi mówiło że Xonar nie jest zbyt dobry. 

Podsumowywując, potrzebuje pomocy w wyborze odpowiedniego zestawu audio, który dostarczy mi przyjemnych wrażeń ze słuchania muzyki czy grania w gry. Zniechęcają mnie Gameingowe słuchawki ze względu na to, że większość z nich brzmi do muzyki jak kupa, a mikrofonu w słuchawkach lepszej klasy nie znajdę. Dlatego zapewne będę musiał pozbierać do jakiegoś pojemnościowego mikrofonu typu Novox NC-1 czy Blue Snowball Ice.

Jeżeli jeszcze jakieś informacje są potrzebne - oczywiście dostarczę bez problemu. Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

Edited by KHaliT

Po długich godzinach czytania artykułów, recenzji, komentarzy na temat AKG K240 - mam mieszane uczucia. U jednych osób wyglądało na to że byli oni zachwyceni, u drugich natomiast - że jest to totalny crap. Tylko w tych słuchawkach dostrzegłem taką rozbieżność zdan - u jednych bas jest znikomy, u drugich mocny, jedni mówią że dobre do elektronicznej muzyki, drudzy kategorycznie odradzaja. Czym jest to spowodowane? Takie pytanie, bo wole kupić coś bezpiecznego, i sprawdzonego. Pozdrawiam serdecznie.